Ai uitat ca sunt PLOIESTEANCA, revolutionara? (2)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns J G spune:

hello,
si eu Ploiesteanca! Nascuta 1976 crescuta pe strada Cameliei, 1-4 sc. 8, 5-8 sc. 14 apoi liceul la Gherea, absolvit in 1994.
Dupa aceea prin Buc, acum intoarsa cu un bebe de 8 luni temporar mai pe langa mama, sa o pot plasa pe dulceatza de un fitness, o cafea etc.
Zicea cineva de Florina Constantinescu - sigur am fost colega cu ea in 1-4!

J si Carla-saurus Rex (05.02.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns godzila spune:

Merci, Laura .

Pitica mea a implinit 1 an. In week-endul asta am petrecerea. Va rog daca stitiu unde as putea sa-i fac comanda de un tort mai dragut...eventual sa si pot scrie ceva pe el.

Vera & Iulia Maria (17 octombrie 2005)



POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

Cam liniste pe la subiectul asta ! Revolutionarelooooor !!!!!!!!!!

............................................
Nu-mi plac lasii .

Pentru Barbye, una dintre noi- trebuie sa ajuti!
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=83472

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vivisor spune:

Vin si eu!! Sunt nascuta In Ploiesti, am stat 9 ani in Buzau si m-am reintors la vechea mea iubire, Ploiestiul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns voicu_bebi spune:

bine v-am gasit.am descoperit ce e drept forumul u ploiesti cam tarziu dar iata ca ma alatur si eu celor care sunt din ploiesti. eu sunt nascuta in oras,ca si sotul de altfel si locuim tot in Ploiesti....vreau sa vina caldura mai repede....is satula de frig...voi ce mai ziceti?


19 august 2006!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viti spune:

OTILIA DRAGA , SI EU SUNT PLOIESTEANCA , MAMA ESTE CAMPINEANCA SI VERISOARA CU TATAL TAU . MA BUCUR CA PUTEM COMUNICA . SPUNE-I TATALUI TAU ( R.C.) DE GETA SI ESTE DE AJUNS . CHIAR ISI DORESTE MULT SA POATA LUA LEGATURA CU EL . SCRIE-MI PE MAIL.
MA BUCUR MULT CA AI O FETITA SI EU AM UN BAIETEL DE 5 ANI .
TE SARUT !

VITI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maadi spune:

Buna ploiestencelor!
Si eu sunt ploiesteanca, nascuta si crescuta in Ploiesti, pana in clasa I, cand am plecat in Bucuresti la ai mei parinti. Bunicii mei erau din Ploiesti, stateau in sud, langa Biserica Sf. Pantelimon, pe aleea Lacramioarei, bloc 9. Mai am doi veri care stateau pe str. Lupeni (de fapt bunicii lor stateau acolo, ei erau din Nord) si inca o matusa pe str. Eminescu, in blocurile acelea vechi de 2 etaje. Am avut cea mai frumoasa copilarie si cei mai fantastici bunici si iubesc Ploiestiul din tot sufletul. Toate vacantele le petreceam la bunici si de asemenea aveam foarte, foarte multi prieteni, cu care din pacate nu am prea mai pastrat legatura, dupa moartea bunicilor. Cand am vandut apartamentul in care m-am nascut si unde am petrecut cele mai frumoase clipe din viata mea, parca s-a rupt ceva din mine. Acum trec foarte rar prin Ploiesti, cand merg sa mai duc cate un buchet de flori bunicilor la cimitir sau sa-mi vizitez verii. Inca nu pot trece pe langa blocul unde am copilarit si sa vad pe altcineva la geam decat pe bunicii mei. Dar trebuie, deoarece vreau sa cunoasca si baietelul meu Ploiestiul si sai povestesc despre copilaria mea si sa iubeasca orasul asa cum il iubesc eu.
Pupici,
Maadi si Calin (19.03.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanuele4u spune:

Hop si eu din nou...sa-mi fie rusine, nu am mai intrat de mult timp pe subiectul asta iar pe cel vech nu l-am mai gasit. Si eu tot ploiesteanca, am terminat la "gogosari" in '93 si pe urma fac de limbi straine in Bucuresti. Momentan stam in malu Rosu...avem o fetita de 1 an si 8 luni....Cine mai locuieste prin cartier? Poate ne intalnim si noi la o sueta in parc ;).

Ema, mamy de ingerash scump Amy ( 11.08.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanuele4u spune:

Nimeni nu se mai inscrie la o sueta??? Ce e cu voi ploiestencelor?

Emma, Mamy de ingerash iubizik si nebunik, Amy (11.08.2005)
Poze Amy http://forum.desprecopii.com/forum/photo_album_edit.asp?sqldtl=20584

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Fetelor, dragutelor, chiar nu mai scrie nimeni la acest subiect?!
Am o intrebare la Ploiestence. Cat m-ar putea costa taxiul din Ploiesti la Aeroportul Otopeni?

Monica

Mergi la inceput