sondaj de opinie printre romani

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dyana spune:

quote:
Originally posted by Kehleyr

Nici eu nu as pleca nicaieri. Din punctul meu de vedere strict personal, imi este foarte bine aici, ca sa o iau de la capat in alta parte si sa ajung unde sunt acum in Romania mi-ar lua 10 ani din viata si nu cred ca merita.



De acord cu tine. Nici eu nu as pleca. Am fost plecata. Si tot aici ma simt cel mai bine.
Deci eu sunt cu NU, nu plec, pe noi ne gasitzi aici. :)
Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cataghe spune:

As pleca maine daca as putea... Cel putin in domeniul meu sint convinsa ca nu se va schimba nimic in bine pentru multi ani... prea multi pentru mine.



To escape criticism: say nothing; do nothing; be nothing!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Felicitari fetelor acre au zis ca nu...de acord cu voi...eu am zis...ma intorc!

Andra
http://community.webshots.com/album/170190778fEpvgj

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana1974 spune:

1. nu as emigra
2. cred ca va fi mai bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lacri spune:

si eu sunt printre cele care ar pleca si maine.inafara de familie(parinti ,ca fara copil si fara sot nici nu imi trece prin cap sa plec)nu as prea duce dorul la mare lucru.
iar la cea de a doua intrebare :ne trebuie mult prea multi ani ca sa ajungem sa ne fie mai bine.si nu ma refer numai la situatia financiara ci ma refer in mod special la om.nu se va face mare lucru daca oamenii nu se schimba.
nu prea are nici o legatura ce va voi spune dar ganditi-va cand se va sta si la noi la cozi interminabile pt.a vota????????????????

Fabian si mami Lacramioara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smillaraaq spune:

Eu as pleca, as castiga bani si m-as intoarce.

Acasa e acasa :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns narcisa spune:

Si noi avem in plan sa ne stabilim in Romania, adica eu sa ma intorc sotul meu fiind cetatean german, dar si lui ii place in Romania, el ar fi de acord si miine, dar eu am nevoie si de siguranta financiara. Mai avem cam 4 ani pina incepe Patrick scoala, sper sa reusim pina atunci, nici n-as vrea sa stric rostul copiilor. Uite ca nu esti singura............

toate cele bune
narcisa x Patrick 29.06.2002 Vivien 27.01.2004

quote:
Originally posted by motanik

Poate credeti ca nu sunt sanatoasa dar eu abia astept sa ma intorc (permanent) in Romania...Ne-am lasat o portita deschisa catre Uk inapoi in 2007 daca lucrurile vor merge rau, dar daca va fi cat de cat bine vreau sa ma intorc in orasul meu, acolo unde-mi sunt parintii si prietenii si toate locurile dragi. oricat mi-ar placea Londra, ca acasa nu e niciunde!

Andra
http://community.webshots.com/album/170190778fEpvgj

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca tanasica spune:

1. Nu as prea emigra...da' daca iese iar psd+bombonel ma gandesc serios sa imi schimb punctul de vedere si sa plec!!!
2. Parerea mea e ca daca romanii nu pun osul la treaba nu se schimba nimic indiferent cine vine la guvernare...as vrea sa se termine cu plata fara munca, sunt de acord ca tb.sa existe protectie sociala, dar altfel gandita decat e acum!

http://community.webshots.com/user/alexandra_ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gandacelu spune:

raspund si eu, fara a da argumente, mai ales ca nu se cer: eu nu as emigra, desi am avut "sansa", tocmai ce m-am intors din quebec unde, pe langa posibilitatea de a ramane acolo, am renunat si la posibilitatea de a naste acolo un copil cu cetatenia in buzunar

argumente sunt prea multe sa le mai insirui aici, asadar puteti considera aceasta decizie ca personala si luata in deplinatatea facultatilor mentale

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns descintec spune:

Nici eu nu voi pleca, oricare va fi situatia economica sau politica a Romaniei. Si eu, ca gandacel-caine lau (asta e un fel de melc-codobelc :) am avut ocazia sa plec, dar am ales sa raman.

D.

Mergi la inceput