Mamici din Constanta(19)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:



Sanziana, ce-i cu tine? Dorul de soatza nu te lasa sa dormi? Domane ce insomniaca esti! La ora asta dormi? Ai face bine, sa recurerezi de azi-noapte!
Bine-bine, nu vrei gemeni, dar lui David aveti de gand sa-i faceti un frate sau o sora, vreodata?
Roxana, te asteptam cu impresii de calatorie!
Cornelia, cum te-ai simtit week-endul asta? Maria ce mai spune?
Tania, cand mai ai soferie?
Mada, ne povestesti cum a fost la nunta? Dar, Sofia s-a comportat bine?
Oana, te vrem mai des pe la noi! Hai ca ai trecut examenul, ai scapapt de griji! cel putin de una importanta!
Liris, tu cred ca numeri zilele pana vii acasa!? Da' s-aduci si ceva zapada, sa fie feeric!
Narcisa, voi aveti vreo tentativa de sarbatori?
Tatiana, Marlen, Galarina,Cali - tinerele noastre mamici, ce-or mai face?

in dimineata asta sunt putin plutitoare, m-a gandesc la toate(daca am uitat pe cineva scuze, ca trezirea-i recenta!)si parca va vreau active pe forum, ca la casele voastre stiu ca sunteti


Racushoarele Cristina& Alexia
PoZe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Acum ma pregatesc de o tura prin Tomis, mergem la locul de joaca de sus, ca e urat afara si nu prea ne atrage parcul. Mai ales ca vreau sa mai casc si io gura pe la magazine...Voi ce program aveti facut pentru azi? Daca ajungeti in Tomis, ne vedem pe acolo...
Sper sa recuperez in noaptea asta ca maine e zi de gradi!!!!

Sinzi si David
The best of David, new

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Buna dimineata!

Revin si eu mai optimista. Am fost la eco la Dascalu. Ecograful nu mi s-a parut prea performant, dar doctorita este o draguta si a incercat sa ma linisteasca. Am poza cu bb care este f. bine. Mi-a explicat ca sangerarile se datoreaza faptului ca placenta este inserata f. jos si orice miscare o deranjeaza. Mi-a zis ca e posibil sa se ridice, dar pot sa sangerez pe tot parcursul sarcinii. Concluzia e ca ar cam trebui sa stau in pat, dar deocamdata incerc sa stau linistita si sa nu fac nici un fel de efort.

Fetelor, din ce imi aduc eu aminte, cam astea sunt pariurile despre sexul bb-ului: July, Narcisa si Tania - baiat, Sanziana, Crixia - fata. La fata sunt sigura ca mai era cineva, dar nu mai stiu cine. Daca ma pun si pe mine suntem trei . Si Roxana, are un vot in plic, parca as inclina sa cred ca e tot pt. fetita.

Mada, accidentul a vut loc, dimineata, pe la 7.30? Chiar in ziua aia am vazut ceva asemanator cu ce povestesti tu pe 1 Mai. Important e ca ai scapat cu bine.

Va pup
Cornelia (14 sapt.) si Maria (2 iulie 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns narcisa spune:

Ma crezi sau nu, noi am "programat-o" pe Vivien dupa acest tabel, o fi fost doar potriveala!?! Nu stiu ce sa-ti spun, doar ca noi ne-am mai dori o fetita asa peste vreo 2 ani, si probabil ma voi orienta din nou dupa el......dar pina atunci mai este.
Tentativa de craciun nu avem; o sa fim la soacrii mei probabil, care sta la 2 pasi de noi; Ro nici nu intra in discutie, ca avion e numai pina in Bucuresti, apartamentul nostru e inchiriat, mama nu are caldura decit in cele 2 camere unde stau separat de casa mare.... asa ca asteptam vara, noi deja ne-am programat concediul pt.2005 orientativ jumatatea lui iulie - jumatatea lui august, pt. ca Patrick va merge la gradinita din august, ramane data de vazut.

Roxana, cum a fost la Bucuresti?
Cornelia, cum iti mai merge?
Sinzi, sa stii ca si Patrick era grasunel pe la 8-11 luni, cind a inceput sa mearga, s-a schimbat.

Eu nu stiu cum e vremea la Constanta, dar pe mine ma termina frigul de aici, afara e numai 1 grad. Parca ma dor toate oasele.

toate cele bune
narcisa

quote:
Originally posted by CRIXIA

Narcisaaaa! La mine s-a potrivit, legat de Alexia!
Ma bazez sa-l planific pe urmatorul!?!

Racushoarele Cristina& Alexia
PoZe


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana spune:

Buna dimineata.
Mey ce ma enerveaza ceasul asta de la DC care arata cu o ora in urma mesajele! Di ce oare?
Crix, hai ca mai scriu si eu vezi!
Cornelia, eu nu am facut nici un vot, sa fie ce vrei tu, numai sa fie sanatos!
Sinziana, am fost si eu sambata la pitici, intr-adevar era un tablou cam autumnal, numai frunze uscate pe jos, lume putina....
July, ma bucur ca ai ajuns sa scrii si tu in sfarsit! Paul e bine, mai face si el nazbatii, pampers numai noaptea, ma gandeam chiar sa i-l scot si pe cel de noaptea, dar nu stiu daca va vrea sa se trezeasca sa faca in timpul noptii si parca nu vreau inca sa il chinui. Mai astept. Felicitari si tie pt. promovare! E bine sa fii "important" la job! Mie o sa imi mareasca deabea cu ocazia viitoarei negocieri si atunci va fi mai substantial.
Mada, imi pare rau pt. accident. Dura de tot faza cu masajul. De aia ziceam eu ca mai bine ma duc la un salon.
Tania, uite ca nici eu nu am dat cu Protopopescu, asta asa ca sa nu te sperii prea tare de el. Eu am dat cu Tudose Marian, o bomboana de politist, dragut, l-am vazut si la televizor este purtator de cuvant al politiei, de cate ori este vreun accident el vorbeste, pe Neptun. Noi am fost 3 la examen eu si 2 barbati si ne-a trecut pe toti 3. Cineva spunea ca a fost in toane bune. Dar eu nici nu pot sa mi-l inchipui in "toane rele". Sa mai povestesti de urmatoarele sedinte. Cred ca te-a speriat nu trebuia sa te bruscheze asa de la inceput. Ore de teorie nu faci la vreo scoala sau inveti singura teoria?
Liris, ce algoritmi aplicai tu la soferie, ia zi-mi si mie "pontul", ca si eu tot mate am facut, sa vad daca se aplica bine.
Narcisa, la noi sunt 11 grade. Zici ca la voi a nins deja? Wow! Vine Craciunul!

Oana si Paul (3 iulie 2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

buna dimineatza dragutzelor!
noi ne-am petrecut super bine, am calarit tot bucurestiul, pitaku super cuminte. a dormit dus si la venire si la plecare, acol l-au dragalit toti ospatarii si toate vinzatoarele....i-am luat tot felul de hainutze dragutze si jucarii.
Sanzi, s-a deschis mothercare in bucuresti. aceleasi preturi ca afara (logic) dar hainutzele extra misto. in mall-ul cel nou )plaza romania) sunt vreo 4 magazine dragutze (inclusiv unul nou, "captain hook).
Tania, nu te speria de prima lectie. spune-i sa te ia mai incet. ca tu dai banii!
va pup si ma duc sa vad ce ati mai scris....revin!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liris spune:

quote:
Originally posted by Oana
Liris, ce algoritmi aplicai tu la soferie, ia zi-mi si mie "pontul", ca si eu tot mate am facut, sa vad daca se aplica bine.



Oana , pai n-auzi ca am piiiiicaaaat condusu.
asa ca eu acum , am ocupatie de baza bicicleta. mai ales ca barbatu meu e singurul care conduce , depind de el , iar singura mea declaratie de independenta este bicicleta....
pot povesti cum o iau pe strazile speciale de bus , ca , cu bicicleta ocolesc :)) . si cum ma simt senzorii si incep semafoarele sa tiuie ca , cred ele ca vine bus-ul si anunta tot traseul...
da...cam la asta ma pricep...bicicleta. aici merg pe reflexe (construite la 5 ani pe Pegasul din Romania...:))

O saptamina buna va doresc!

***********************
Once a grump, always a grump

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liris spune:

a , si ca tiuie toti senzorii pe traseul busului nu-i cel mai rau...chestia e ca li se pun restrictii tuturor celor care s-ar intersecta cu respectivul traseu...asa ca soferii trebuie sa astepte la stopuri care sunt puse de mine de fapt, nu de bus (ei asta-i tehnica de biciclisti)...cind vad ei de ce s-a pus stopu' , ma bucur ca nu pot sa-i aud din masina cum ma injura. asta pina ne "calca" in cartier vreun politist si ne zvinta cu niste amenzi(ca numai daca n-ai far la buiicicleta si te ard cu 50 de euro) d'apai la asa ceva...

quote:
Originally posted by CRIXIA
Da' s-aduci si ceva zapada, sa fie feeric!




olandejii , stind si ei pe malu marii , si cu clima asta schimbata, n-au zapada nici cit noi . ce e frumos , uneori , e cind le ingheata canalele si patineaza pe acolo (ca apa in canale e foarte mica).

apopos , fetele a refacut Mazare patinoarul , asa cum promisese? desi am amintiri cam urite de prin zona poligonului....

***********************
Once a grump, always a grump

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana spune:

Roxi, welcome back!
Liris, deci tu te dai cu bitzicletu' pe acolo? Adevarul e ca pe acolo sunt mult mai multi biciclisti decat la noi. Ia partea buna a lucrurilor: nu mai dai bani pe benzina!:)
Eu nu am auzit sa fii refacut cineva patinoarul, desi tare mult mi-as dori, ce frumos era, cand mergeam iarna la patinoar! Fetelor daca stiti ceva despre asta, spuneti aici!

Oana si Paul (3 iulie 2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Am aparut si noi din Tomis...e o vreme afara...de stat in casa si batut copiii(cum spune bunica mea cand e vant si ploaie afara - draguta, nu?)
Roxa...mor de curiozitate, unde e mothercare in mall? au si pt copii mai maricei (2-3 ani?) Sa ii faci poze lu Voinick intolit in ce i-ai luat si sa le pui pe net sa vedem!!!!
M-ar interesa si pe mine daca ar renova patinoarul...ca acum iarna nu mai mergem la bazin.......
Hai ca fug, se trezeste Piratu si nu am nimic de mancare (ca de obicei!)

Sinzi si David
The best of David, new

Mergi la inceput