Copii nascuti in 1999!

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Kitty spune:

Raul (25 mai 1999) 116 cm 20 kg. Mofturos are putine mancaruri care-i plac. Cred caatata timp cat nu se imbolnavesc, nu este o problema atat de mare ca sunt slabuti. Ceea ce nu inseamna ca nu ma stresez!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pupesita spune:

Buna ziua fetelor!
Bine ai venit Deea! Sa o rogi pe Nora sa o treaca pe fetita ta pe listuta de pe prima pagina Sau te-a trecut?
Eu nu stiu cate kg. are Luca, dar diseara o sa-l cantaresc si o sa va spun.
Pa!

(5 ani)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pupesita spune:

Am uitat sa va spun si sa va intreb ceva:
In toamna, Luca a muscat dintr-un porumb fiert care era f.f.tare si i s-au dizlocat 2 dintisori de jos. Unul i-a cazut repede si cel nou a si crescut. Celalalt de langa doar se misca.
Intr-o seara cand l-am spalat eu pe dinti am vazut ca in spatele dintelui care se misca a aparut celalalt nou - stramb. L-am dus vineri la dentist si i l-a scos dandu-i voie, sper aluia nou sa se indrepte.
Fetelor/baietilor vostri le-au cazut din dintisori? Sa-mi fac griji?
Sper ca nu v-am plictisit.
PA!

(5 ani)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nora spune:

Pupesita, am trecut fata pe lista!

Nora,AndreiMihai-20.04.1999&VictorAlexandru-12.07.2001

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura _Oprescu spune:

pupesita,
lui Rares nu i-au cazut inca dintii si nici nu vad ca da semne ..Insa la el in clasa, deja sunt copii stirbi...asa ca ...fenomenul acum incepe/...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pupesita spune:

OK fetelor!
Va doresc sa aveti parte de o zi f. buna!
Totusi Laura, doctorita a zis ca e prea devreme sa ii cada dintisorii acum. Oricum asta este.
Va pup.


(5 ani)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns serenity spune:

Aseara , dupa ce s-a balacit aproare o ora in baie ca o ratusca , l-am cantarit pe nazdravanul de Mihaita si avea 20 kg , aproape 21 . Este un mare mofturici la mancare si la cat alearga putea sa fie mai slab . Inca nu a inceput sa schimbe dintisorii si ne pregatim de aniversare pe 18 Aprilie .
Sanatate multa la puiuti !

Alexandra , mamica lui Mihaita

************************

Trebuie sa traim si sa cream. Sa traim pina la lacrimi ( A.Camus )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nora spune:

Care va sa zica mai toti '99 zistii () au cam toti peste 20kg iar Andruska al meu e cel mai slab. Oricum stam bine daca ne gandim ca la 1 an avea 8100g.

Lui Andrei i-au cazut 5 dinti pana acum. O fi prea devreme, o fi normal, ce sa-i fac. Zic merci pentru dintii sanatosi pe care-i are si gata.

Piticii mei sunt in baie si urla dupa mine sa-mi arate ceva super special! Fug!

Nora,AndreiMihai-20.04.1999&VictorAlexandru-12.07.2001

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonasirbu spune:

Buna fetelor! Acum am descoperit sectiunea piticilor de aceeasi virsta cu noi, desi "bintui" pe forum de mult timp. Daca nu e prea tirziu, vrem si noi in clubul vostru. Puiul meu este Andrei Mihai si s-a nascut pe 17 decembrie 1999, la ora 15.45. Cit a fost mic, era tare mincacios, dar intre timp i-a trecut; acum e cam mofturos, drept pentru care e cam slabut (dr. zice ca nu are cu cine sa semene plinut); am vazut ca voi ati scris inaltimea si greutatea puiutilor vostri, asa ca scriu si eu, desi imi e cam jena: la 113 cm inaltime nu are decit 16-17 kg (functie de cintar). E drept ca e si foarte energic; nu reuseste sa stea locului nici macar cind iti povesteste ceva, uneori nici cind maninca; putin mai linistit e cind se uita la TV (desene bineinteles) si la calculator, desi chiar la calculator da si din picioare in timp ce se joaca. Despre bagajul lui de cunostinte ce sa zic? stie toate cifrele si literele, chiar si sa le scrie; inca nu stie sa "lege" literele in cuvinte, dar recunoaste foarte multe cuvinte scurte. E la gradinita (de stat) in grupa mijlocie si ca activitati extra-program face muzica, engleza, karate si dansuri moderne (toate in cadrul gradinitei, platite separat). In general e un copil cuminte, desi e cam incapatinat si nu prea stie sa piarda, dar speram ca nu-i o problema prea mare. Despre mersul la scoala, ma gindeam sa-l dau dupa ce face 7 ani, dar acum citind ce ati scris voi, s-ar putea sa ma razgindesc. Eu am fost data la scoala la 6 ani si 1 saptamina si tot timpul eram cea mai mica si ca virsta si ca inaltime. Ma gindeam si ca el inca nu reuseste sa stea 50 de minute nemiscat pe scaun, desi la gradinita doamnele spun ca e cuminte si nu le face probleme; poate acasa e mai neastimparat fiindca stie ca-i merge cu noi, fiind singurel e putin cam rasfatat. Voiam doar sa-l prezint (pe scurt) si acum observ ca m-am cam lungit; sper sa nu va fi plictisit cu povestile mele.
Va pup, Simona (mamica de Andrei Mihai)
www.andreimihai.3x.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nora spune:

Simona, bine ai venit! Ai vazut ca ii cheama la fel-la fel pe baietii nostrii?

Nora,AndreiMihai-20.04.1999&VictorAlexandru-12.07.2001

Mergi la inceput