Bebelusi de iulie-august 2004 (10)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Marcelle spune:

Buna seara mamicute, si dulci bebei

Sunt foarte necajita. Nu v-am citit de cateva zile, sotul meu si-a rupt cinci coaste la fotbal si e in spital. Sunt super necajita ca nu se putea misca, manca, respira, etc,... sa nu mai spun ce dureri are.
Groaznic accident de footbal. A cazut pe un gard din fier-beton rupt la nivelul coastelor si un magar peste el. Cica a vrut sa il salveze pe magar, ca altfel ala murea si il avea pe constiinta, si dobitocul nici nu a venit sa il vada, in ce hal este si el nu are nici o zgarietura. Asa ca sunt super trista si Bianca la fel. Avem o fetita minunata. De cand cu accidentul e si mai cuminte ca inainte. Sta singura in patuc, fara sa cheme pe nimeni la ea chiar daca s-a trezit. In ziua accidentului s-a trezit si ii era foame, era deja ora de papa, si eu palngand ii faceam bagajul pt spital, ma sunase de la spital; credeti-ma ca timp de o ora a stat la mama in brate si se uita la mine ce fac si nu a spus nici mac,am luat-o sa ii dau papa dupa ce am terminat.
Acum e trista si ma provoaca sa ma joc din cand in cand cand are si ea chef de joaca, nu are tot timpul, uneori cand iau eu initiativa nici nu vrea.
Ne lipseste mult tati, cu el faceam baita, la el in brate ne alintam, la tata o param pe mama si ii povesteam ce am facut ziua, si acum nimic. Maine vine acasa, dar trist este ca nu mai poate face nimic din ce facea inainte, nici macar sa o ia in brate. Si tata sufera enorm din cauza asta si noi la fel. Nu stiu cum ne vom descurca, dar sper ca Bunul Dumnezeu sa ne ajute sa trecem si peste asta.

Va pupam
Marcela si Bianca cea cuminte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Marcelle,
insanatosire grabnica !!! Si fii tare, trece totul cu bine !

Sanatate la bbici si mamici si TATICI !

Daria & Giulia (16.08.2004.)
http://community.webshots.com/user/giulia16

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irrinuca spune:

Si noi trecem din nou printr-o perioada nasoala, nervi si iar nervi.
Andreas nu mai mananca deloc cum manca, cred ca din spirit de solidaritate cu bebeii ceilalti. Plus ca a vazut ce face sora'sa Botoshica :-))

In ultimele zile am incercat eu sa-i reduc treptat formula ca sa-i dau numai san si sa-i mai incetinesc ritmul de ingrashare (avem de unde slabi! cred ca are aproape 7,5kg) dar acum nu mai vrea deloc formula si la san nu mai trage cu spor, ba mai mult ma lasa cu sanii plini si sunt ft durerosi.
Cred ca l-am bulversat un pic cu sucurile, eu m-am hotarat sa renuntz si sa astept cel putin pana la 4 luni. Azi i-am luat Infacol, un fel de substitut englezesc al lui Bonnisan. Mani zicea ca e nr.1 in lume. I-am dat cateva picaturi (are un sistem ft kalumea de administrare) si s-a linistit, doarme deja de 4 ore si nu mai scanceste prin somn de durere de burtica. E adevarat, i-am "bagat" si 125 ml de ceai inainte sa adoarma. Se pare ca i-a placut, e ceai romanesc, mi l-a trimis cineva ieri. L-a supt imediat, dar cu Babydrink ne-am cam chinuit sa i-l bagam pe gat.


Irinuca si bebe Andreas nascut pe 30/07/04

http://community.webshots.com/user/irrinuca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irrinuca spune:

Fetelor moderatoare sau care aveti talentul si harul de a edita frumoasa listutza de bebei, Unele linkuri ptr povestea nasterii nu corespund. Nu stiu care este cauza.

Daca faci click la povestea nasterii mele, te trimite la povestea nasterii postata de Papadie. Daca va trebuie intr-adevar povestea mea, cred ca am scris-o candva intre 1 august - 12 august.

Irinuca si bebe Andreas nascut pe 30/07/04

http://community.webshots.com/user/irrinuca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AncaMaria spune:

quote:
Se pare ca i-a placut, e ceai romanesc, mi l-a trimis cineva ieri. L-a supt imediat, dar cu Babydrink ne-am cam chinuit sa i-l bagam pe gat.


Irrinuca, cum se numeste ceaiul care i-a placut lui Andreas... ca vine cineva la mine sapt. viitoare si vreau si io... ca asta mica nu bea ceai deloc... numai baby drink a baut dar mi s-a terminat..

Anca & bb Bianca (19 iulie 2004)

http://community.webshots.com/user/aneagu100

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ssarah spune:

Neatza fetele,
Se pare ca de ceva timp bebelina mea si-a reglat programul de somn: se culca la 9, se mai trezeste pe la 5.30 cand bea un biberon de 130 ml, apoi o pun in patut chiar daca este treaza si adoarme singurica, si imi da trezirea la 8.30, cand incepe sa vorbeasca foarte tare in patutz...Inainte o luam in pat la san si mai doarmea pana la 10.30 acuma vad ca nu mai vrea, in schimb doarme la pranz 2-3 ore legate, in rest poate mai adoarme cate o jumate de ora...De vre-o 2 ori masa de la 5.30 a mutat-o la 7.00...sper a pe viitor sa mai aiba asa "intentii bune"...
Azi facem 3 luni si mergem la control...

Pe la 2-3 voi fi in Herastrau sa facem o plimbare, mai vine careva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

Buna!

Irinuca si eu am tot 60 de kile dar sunt mai modesta si sper sa mai scap doar de vreo 4-5 ca aveam 55-56 inainte de a ramane gravida.....

In plus si al meu face mai nou mofturi la biberon, a baut numai 70 acum si aia printre zambete cu gura pan-la urechi, cu scurs lapte pana-n urechi si pe gulerasul bluzei ca isi smulge bavetica de la gat. Nu stiu dar e tare stresant cand nu mananca, ma apuca pandaliile

lia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

Adevarul e ca i-am facut laptele fara sa-l aud caraind de foame....ma gandesc ca urmatorul biberon sa-l las sa-l solicite cu gura mare, sa vaz ca ii e foame pe bune, ca asa numa-si deregleaza orele de mancat, apoi de dormit si tot asa....asa ca uitati-va bine la mine, e ora 10....pana la ora 14 nu vede biberon decat daca-mi arata cat de tare ii e foame

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

si mai am un stres....la unghiuta mare de la piciorus cred ca ii coace, SE VEDE LANGA COLTUL UNGHIEI UN PIC GALBEN....i-a crescut un colt aiurea in carne si eu nu am observat si acum ii e rosu tot degetelu....CE SA FAC???? HELP

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melanie spune:

Bine v-am regasit!!

Probabil ca nu va aduceti aminte de noi, am disparut prin martie (am intrat in concediu medical la pat) in urma unor probleme medicale...care s-au rezolvat si totul a fost bine pana la urma...rezultand pisunica mea Daria.

Acum are 3 luni si un pic si am reusit sa scapam de colici...ne-au mancat ficatii si noptile....asa crize nu am mai vazut.

Mancam manutele, ca de altfel toata lumea - vad eu pe aici, ne ridicam in fundulet daca ne da cineva manutele sa ne putem tine de ele.

Va pupam si va dorim o zi super!

Oana si Daria Andreea (17.07.2004)
http://community.webshots.com/user/dariaandreea

Mergi la inceput