Mireasa cu palarie?

Mireasa cu palarie? | Autor: niccostea

Link direct la acest mesaj

Mirese care au fost sau care vor fi! Am gasit o rochie taare, tare draguta cu palarie si cu voal atasat. Cum e? Ce fac cu palaria? Stau cu ea pana dimineata, mi-o dau jos dupa biserica? Cum se face coafura in cazul acesta?
Si mai am o problema! Eu nu vreau sa fiu despodobita!!! Pur si simplu nu vreau! Asta ar fi singura (cred) traditie pe care as respecta-o, asa ca oricum nu se incadreaza in context! Eh, da, dar "mirele" nu vrea nici in ruptul capului sa sarim peste moment. Ca ce mireasa e aia care nu e despodobita dimineata?
Ma ajutati???
Multumesc!Pa!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ancalorelei spune:

Parerea mea este ca momentul dezgatitului este unul foarte frumos si emotionant. Insa daca tie nu iti place nici in ruptul capului, poti sari peste el. Eu am fost mireasa si am fost dezgatita. Mi-am pus in jurul cocului o esarfa din matase super draguta! Eu te pot sfatui ca in loc de esarfa sa iti pui palaria! In acest fel il impaci si pe sotul tau respectand traditia si te impaci si pe tine folosind palaria!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toma_lly spune:

vreau si eu sa fiu mireasa cu palarie !!!
unde ai gasit rochita si mai ales, palaria ?

toma_lly

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns niccostea spune:

Neatza la miresici! Si pupici!
Dezgatitul nu-l vreau pentru ca eu bazai de nu mai pot cand e dezgatita alta, daramite cand o sa fiu eu personajul principal. Pai cum vine aia, auzi, ca sa urasc pe maica-mea si s-o iubesc pe soacra-mea??? Bine, o iubesc pe soacra-mea (cel putin deocamdata) ca e o dulceata de femeie, dar...s-o urasc pe mama???
Toma_lly, rochita am gasit-o cu tot cu palarie in Germania, ca deocamdata eu sunt la bursa pe aici, la vreo 289€, parca (stiu ca e cam mult...). In Romania, am citit pe alte liste de discutii (tot pe desprecopii.com) ca ar fi o doamna la casa de moda Venus care face palarii foarte faine pentru miresici. Poate gasesti subiectul...
Oricum, multumesc de ajutor! Pupici si spor la pregatiri sau casa de piatra!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stanciu.d spune:

Buna,
Eu am avut o rochita cu palarieeeeee! A fost faina si au costat amandoua 6 mil.
Puteti sa le vedeti la:
http://www.rompetrol.com/stuff/bflorea/index.html

Va pup si dati un mail pentru mai multe amanunte.

Dana

Mergi la inceput