Dr. Nayel CFR2

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rrox3 spune:

Da Crinuta data trecuta am ajuns la cezariana dupa vreo 8 ore de travaliu. Initial n-as fi vrut deloc cezariana, dar cand mi-a zis Nayel ca se impune (Mariuca nu reactiona deloc bine pe contractii si dilatatia era mult prea lenta) am fost cumva usurata fiindca deja ma suiam pe pereti de durere. Acum va fi tot cezariana. O data fiindca unul din motive a fost bazinul ingust si tot ingust e si acum si a doua oara fiindca in Romania nu se practica nastere naturala dupa cezariana.
Gicutza sa ne spui cum a fost.

Roxana, Mariuca (5 ani si 7 luni) si bebe din burtica s. 29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Da Roxi, la fel a fost si la mine, de aceea m-am bucurat tare cand s-a decis cezariana.
Cine mai merge saptamana asta la Nayel? Eu inca nu unde sa merg. Daca ar fi de garda saptamana asta as merge la spital, daca nu merg la cabinet.

Crinuta si Rayan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissi spune:

N am disparut Crinuta, m am luptat cu o raceala de mi s a luat un rand de piele de pe nas, de cit mi am sters nasu'... am scapat, daca pot sa zik asha.. in sfirsit..de ea si ma simt mai bine...
Cind mergi la control, ai sunat? stii cind e de garda??? ca as merge si io... saptamina asta!.
E prea devreme sa deschid sub. cu nasterea acum la 24 de saptamini?????

crissi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Crissi, imi pare rau pt raceala.
Eu credeam ca ai sunat tu sau ai aflat. Eu trebuie musai sa ajung saptamana asta, indiferent ca e de garda sau nu.
Eu zic ca e devreme la 24 de saptamani.Eu am deschis subiectul la 30 de saptamani si mi-a spus ca e devreme si ca mai avem timp sa vorbim.

Crinuta si Rayan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kathywsha spune:

Buna fetelor,
Eu nu o sa nasc cu dr. Nayel..dar ...o sa nasc in cf2...Stiti cumva daca dr. anestezisti sunt buni..cu experienta...stiu cum sa ti explice???

nu s moldoveanca ci bucuresteanca get beget:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Eu o stiu doar pe anestezista mea, o tipa blonda parca. A venit la mine inainte de operatie, mi-a pus niste intrebari, mi-a spus apoi ca facem rahi anestezie si gata. Am fost de acord si nu am cerut lamuriri deoarece citisem mult inainte despre toate tipurile de anestezie si stiam la ce sa ma astept, si in plus m-am tot uitat pe RTL la o emisiune despre nasteri si acolo am avut ocazia sa vad cum se face rahi anestezia.
Eu nu am avut probleme in urma anesteziei, nici macar nu m-a durut capul, asa cum se spune ca te doare dupa rahi anestezie.

Crinuta si Rayan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rrox3 spune:

Crinuta eu merg miercuri la 15.30 la cabinet. Poti sa-mi zici si mie in ce zile si la ce ora e emisiunea la RTL? M-ar interesa si pe mine. Desi anestezia rahi am experimentat-o deja, dar mai am ce afla.

Crissi bine ca ai scapat de raceala.

Roxana, Mariuca (5 ani si 7 luni) si bebe din burtica s. 29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Roxy, e la 11 ora lor si la 12 ora noastra, asa ceva.

Crinuta si Rayan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maysa spune:

Eu nu prea am posibilitate sa postez mesaje, dar din cind in cind reusesc sa citesc mesajele voastre care ma ajuta cu adevarat. Am intrat in ultimul trimestru de sarcina, si referitor la domnul doctor Nayel, eu am stabilit o consultatie la spital duminica dupa ora 13 cind este de garda.
Crinuta, daca nu este prea tirziu pentru tine, poate reusim sa ne intilnim.
Multa sanatate voua, burticilor sau bebelusilor vostri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Maysa, chiar ma intrebam ce faci ca nu mai dai nici un semn.
Ce noutati mai ai?
Duminica e de garda? Daca e asa eu nu il mai sun si vin duminica. Nu e tarziu, de ce sa fie tarziu, doar ca nu vor fi 6 saptamani de la operatie ci peste 7 dar nu cred sa fie vreo problema.


Crinuta si Rayan

Mergi la inceput