Dr. Nayel CFR2

Dr. Nayel CFR2 | Autor: amik

Link direct la acest mesaj

cu riscul de a parea pisaloaga,am o maaare rugaminte!cineva imi poate oferi si mie datele de contact ale dnului dr. nayel de la cfr2?am inteles ca e un om deosebit si tare imi doresc sa ajung la dansul cumva!pleeeease.


Alexandra mare si Alexandra mica(10 iulie 2003)

http://community.webshots.com/user/alexandracojocaru

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Amik, eu sunt pacienta dr Nayel, si te pot ajuta. Este intr-adevar un om deosebit. Daca vrei, vb mai mult pe pm, si iti spun si cum dai de dansul la spital.

Crinuta si bb din burtica 30+ saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amik spune:

crina,merci mult.intre timp am sapat prin mesaje si am gasit datele dansului siadresa de la cabinet...stiu ca trebuie sa ma astept la o asistenta cam spooky si cam atat.te pupic.

Alexandra mare si Alexandra mica(10 iulie 2003)

http://community.webshots.com/user/alexandracojocaru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Dar de ce mergi la cabinetul particular? Pe mine niciodata nu m-a chemat acolo, si nici nu stiu unde este.
Ma cheama numai la spital, si acolo toate asistentele sunt super dragute.



Crinuta si bb din burtica 30+ saptamani

Dr. Nayel, CFR2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gio spune:

Amikule,
Daca mai are cabinetul de acum un an jumatate, este undeva pe la Raul Doamnei, chiar in statia lui 105 si 368, dar nu e grozav acolo. Eu am fost la un eco cand eram insarcinata si mi-a spus ca fi-mea este baiat si sa iau Ca (asta la 4 luni, si nu se ia daca ai contractii, si in nici un caz pana la 7 luni ca afecteaza coloana fatului)..nu stiu ce sa zic..la cabinet-clientela dubioasa..avorturi multe...incearca in spital...
Bafta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

La mine chiar a nimerit-o cu sexul, mi-a spus sa iau Ca odata la 3 zile, tocmai din cauza contraciilor. Eu i-am spus ca nu iau deoarece nu vreau sa risc, si a fost de acord.
Eu nu am auzit ca nu se da Ca pana la 7 luni. Inainte sa vin in tara mi s-a recomandat chiar incepand cu trimestrul 2.

Amik, eu te sfatuiesc sa mergi la spital, nu are sens sa mergi la cabinetul particular, dar faci cum crezi.
Sa ne spui cum a fost.

Crinuta si bb din burtica 30+ saptamani

Dr. Nayel, CFR2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gio spune:

Da, si mie tot din cauza contractiilor vroia sa-mi dea,am luat o zi si apoi m-am documentat si mi-am dat seama ca nici un supliment nutritiv pt sarcina nu are inclus Ca. Oare de ce? Medicul de fam mi-a zis faza cu scheletul, nu stiu de ce. Dar cum spuneai, n-am vrut sa risc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Gio, probabil nu m-am exprimat eu bine. Eu nu aveam contractii decat rar, cele obisnuite in sarcina, insa, i-am spus din start ca eu nu iau Ca.
Din luna 6 spre 7 mi-a dat Materna, care are o concentratie foarte mare de Ca. Dupa 2 pastile aveam deja contractii mai multe decat inainte, si atunci le-am oprit, si i-am si spus.


Crinuta si bb din burtica 30+ saptamani

Dr. Nayel, CFR2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amik spune:

beeei,mi-ati bagat un ghimpe!

acum,na,ma duc prima oara la cabinet si sa vad apoi cum e.sau...imi puteti spune cand il gasiti voi la spital?

Alexandra mare si Alexandra mica(10 iulie 2003)

http://community.webshots.com/user/alexandracojocaru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

De ce Amik? Eu pana acum sunt multumita de dansul, altfel ma mutam de mult.
Nu stiu cum va fi la nastere, dar pana acum eu nu am ce sa ii reprosez.
Tu nu te mai lua dupa nimeni, te duci, si decizi singura.

Eu ma duc la spital cand este de garda, de obicei ma cheama in data de...., sau imi spune sa il sun.
Te sfatuiesc sa mergi direct la spital, pe langa maternitate e si clinica sau asa ceva, si eu acolo am trimis-o pe mama sa ia legatura cu dansul inainte sa vin eu in tara. Si s-a dus la asistenta, a facut programare, si asta a fost tot.
Despre cabinetul particular nu stiu nimic, si nici nu voi ajunge, insa eu nu m-as complica.
Maternitatea arata asa de frumos, si tot personalul este foarte amabil incat o sa iti faca placere.
Si dr Nayel este de asemenea foarte amabil.

Crinuta si bb din burtica 30+ saptamani

Dr. Nayel, CFR2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amik spune:

crinuta,pai eu asta intrebasem:cum il gasesc si unde anume in spital.
doamne-ajuta sa imi placa dansul si apoi il voi intreba personal unde il gasesc la spital.merci mult pentru sfaturi!tineti-mi pumnii-desi,teoretic,cel putin,nu am probleme.

Alexandra mare si Alexandra mica(10 iulie 2003)

http://community.webshots.com/user/alexandracojocaru

Mergi la inceput