Am adus pe lume o minune!

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns malina_mircu spune:

ai scris ff frumos. mi se pare ca esti o pers f optimista. eu uneori vad mai mult greutatzile. dar intradevar un bb este cel mai frumos lucru din lume. sa fiti toti sanatosi si fericiti.

pupici
Malina siDanutz (5 aprilie 2004) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=35266" target="_blank"> povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ione spune:

Ai scris exact ce am simtit si eu cu minunile mele.

Sa va traiasca baiatul, sa va bucurati de el.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariana tache spune:

Fetelor, multumim.

Malina, ti-am citit si eu povestea si ma distreaza cate asemanari am garit: am nascut in aprilie (de ce nu vii la bebelusi marite-aprilie 20004? daca esti si nu stiu imi cer scuze!); si eu am stiut toata sarcina ca va fi baiat, ca si eu am visat; am avut, ca si tine, sarcina fara dureri si fara greturi si am muncit pana la final ect. .

mariana, Stefan (20.04.04) si bebe din burtica (8 sapt.).
http://community.webshots.com/user/tachemas - pozici.
http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=34377 - O poveste de suflet.

Sanatate Maxima!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ra_75 spune:

Nu stiu ce mai pot adauga, dar am simtit dintr-o data nevoia sa-ti scriu. Sunt insarcinata in sapt.11, si tot timpul cat am citit povestea voastra am plans in adevaratul sens al cuvantului. Incerc si eu sa ma bucur de fiecare zi, asa eram si inainte de a ramane insarcinata; vreau sa cred ca ma pot bucura de fiecare moment din viata mea, si din viata noastra ca familie. Tot timpul mi-am dorit minuni, m-am rugat la D-zeu sa aiba grija de noi, pentru ca ne iubim atat de mult si pentru ca nu avem alt tel decat sa ne facem unul altuia viata mai frumoasa. D-zeu mi-a ascultat rugile si ne-a binecuvantat: vom fi si noi parinti, vom invata sa fim unii asa cum isi doreste fiecare copil si poate vom reusi.
Ti-am vazut minunea de copil, este un inger in adevaratul sens al cuvantului, atata puritate si inocenta, atata dragalasenie...
Chiar simt ca aici cu voi este ca intr-o mare familie. Imi place la nebunie acest site, este exact ceea ce-mi trebuia. Sunt convinsa ca si faptul ca v-am intalnit este tot o minune. Ii multumesc in fiecare zi lui D-zeu pentru toate lucrurile bune si sper ca totul va fi bine. Pana acum sarcina a decurs absolut normal, nu pot sa spun ca am avut greturi, ci, mai degraba, am o oarecare aciditate, dar asta pana cand mananc ceva.
Ma bucur pentru voi ca mai aduceti pe lume un puiut; si ce mai norocos va fi si acesta... Sa ai niste parinti atat de iubitori, sa ai un inger de fratior... da, este un mare norocos! Iti doresc sa ai parte de o sarcina cel putin la fel de usoara ca prima si un bebic sanatos si frumos.
Am sa incerc sa te gasesc la Odiseea sarcinii, poate ma poti lamuri si pe mine cu cateva lucruri (medici, alea, alea).
Va pup pe toate si va multumesc ca existati!


ramona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariana tache spune:

Ramona, in felul in care scrii, sunt convinsa ca si din partea ta vom avea o poveste minunata a nasterii. Deabia o astept!
Se pare ca sarcinile noastre sunt apropiate ca varsta, dar probabil tu vei naste in august, eu septembrie. Dar de ce nu vii pe la CJ, la "prieteni dintotdeauna"? Sau da un PM.
Sarcina usoara si tie!

mariana, Stefan (20.04.04) si bebe din burtica (9 sapt.).
http://community.webshots.com/user/tachemas - pozici.
http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=34377 - O poveste de suflet.

Sanatate Maxima!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katalina spune:

Draga mea Mariana,
ce poveste frumoasa, abia astazi ti-am citit-o si...recitit-o!Parca am retrait si eu acele zile si luni de sarcina, de care mi-e dor si-acum.
Esti o mamica fericita si iubita,si sa D-zeu sa vina si bb 2 sanatos si sa va bucure sufletul asa cum o face acum Stefanel.
...si ...ne vedem la bb de martie -aprilie,ok?!


Catalina, ROBERT si CATALIN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinel spune:

Mariana, pe langa ca ai un suflet frumos, ai si talent de povestitor. Am citit povestea ta in doua reprize ca m-a intrerupt piticul meu. Nu m-am indurat sa ma duc la culcare insa pana n-am citit si partea a doua. O sarcina la fel de usoara ca prima iti doresc si o nastere usoara! Iar bebe2 baiat sau fetita, sa fie sanatos si sa va bucure existenta!

Pupic

http://photos.yahoo.com/irinoiu

Irina si Daniel (28 Mai 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

Bravooooo!
O poveste minunata, care m-a impresionat si care m-a facut sa retraiesc pentru o clipa cele mai frumoase luni din viata, acelea in care am fost insarcinata cu minunea mea Ines. Felicitari, sa va traiasca baietelul, sa va bucurati de el!

doris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariana tache spune:

Katalina .

Irinel, eu zic ca tot baiat vom avea (nu stim inca) si cred ca asta imi si doresc. Dar daca e fetita, nu ma supar deloc.

Doris, povestea ta e mult mai impresionanta. Tot respectul meu .

Mariana, Stefan (20.04.2004) si (12 sapt.)

pozicile noastre
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=34377" target="_blank">O poveste de suflet

Sanatate Maxima!!!

Mergi la inceput