poze in articole?

poze in articole? | Autor: mariana tache

Link direct la acest mesaj

Va rog si eu, frumos va rog, sa imi spuneti daca pot sa pun poze in articole. Vreau si eu sa trimit o poveste pe aici pe undeva, dar nu are farmec fara poze. Pot sa inserez poze? Daca da, sa-mi spuna si mie cineva cum sa fac.
Multumesc. mariana tache

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:

Nu poti decat sa faci trimitere la un link cu poze, optiunea de este dezactivata.

Oana_B

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariana tache spune:

Dar am vazut articole cu poze.S-a putut candva? De ce s-a dezactivat optiunea? Este posibil sa se reactiveze?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:

Stai asa ca nu pricep. Te referi la articole pe prima pagina sau pe forum?
Daca vorbesti de alea de pe prima pagina, pe alea le trimiti administratorilor cu poza cu tot si ei insereaza.
Daca e vorba despre articole pe forum, optiunea aia e dezactivata de catre Admin. A fost mai demult dar foarte multi puneau poze asa, adica aparea poza in fereastra mesajului si stateam o mie de ani la incarcarea subiectului.


Oana_B

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariana tache spune:

Stai un pic ca nu mai inteleg nimic. Sunt doua tipuri de articole? Unul ce se trimite pe forum si unul care se trimite la administrator? Daca e asa, eu cum stiu unde ar trebui sa trimit articolul? Si daca aleg sa trimit catre administrator, cum procedez? Nu stiu exact care ar fi diferenta dintre cele doua tipuri de articole. Te rog sa ma luminezi!
mariana tache

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:


Hai ca ne intelegem...
Ia-o de la inceput cu explicatiile. Ai un articol si vrei sa-l pui pe forum, da? Poti dar nu se poate atasa poza ca optiunea e dezactivata. Ai zis ca ai vazut undeva si poza, da-mi trimitere acolo ca sa inteleg despre ce e vorba.
Referitor la cele de pe prima pagina, sunt tot articole de pe forum selectionate de admini.
S-a mai apropiat lungimea de unda?


Oana_B

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariana tache spune:

Da. S-a mai apropiat. Sa iti spun ca sa intelegi mai bine: am un articol despre bebe meu si m-am gandit sa il pun pe sectiunea Nasterea pe glob. In articol am inserat 3 pozici la subiect, fara de care nu-mi place sa trimit articolul. Eu am vazut un articol, parca"Broscuta" se numea si avea in el poze. Asa am vrut si eu. Daca zici ca admin face selectia, nu am pretentia ca al meu o sa fie selectat; dar daca totusi ii place, o sa il ia fara poze...ce pacat...
Oricum, Oana iti multumesc ca ai avut rabdare cu mine si de tura asta!
Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:

Sunt sigura ca daca articolul e selectionat, adminii pun si pozele, toate articolele de pe prima pagina au atasate poze. De asta se ocupa Mirela (desprecopii).
Toate bune,


Oana_B

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariana tache spune:

Acum nu mai conteaza, caci am trimis articolul asa fara poze. O sa vedem daca m-am agitat degeaba cu pozele, sau nu. Multumesc inca o data. Pa.
mariana

Mergi la inceput