Dr Ioan Ionut Giulesti - informatii va rog!

Dr Ioan Ionut Giulesti - informatii va rog! | Autor: chri

Link direct la acest mesaj

Am nascut in 2003 un bb cu acest doctor si in decembrie mai nasc un bb. Sunt tot in evidevta lui. Am fost foarte multumita de prestatia sa profesionala, dar am auzit o poveste mai veche si urata. Cine stie mai multe depre el?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ingerasu spune:

Depinde ce anume te intereseaza despre dr Ion Ionut- cere mai multe informatii clare si sunt sigura ca ti se va raspunde. Sunt multe fete de pe acest site care sunt pacientele dansului si sunt multumite. Eu una am auzit numai lucruri foarte bune despre dansul. Ce anume a facut "urat"?

"ingerasele" 29+ saptamani DPN 31.12.04
Dr. Ion Ionut - Giulesti
http://photos.yahoo.com/simiongabriela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina constantin spune:

Eu trebuie sa fac o interventie chirurgicala cu acest dr sapatamana asta.... vreau sa stiu povestea veche si urata, please.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Si eu am nascut cu el, as mai naste cu el de 100 de ori si am o parere foarte buna despre el. Confirmata de n ori si de n persoane.

Bineinteles ca e si el om si se poate sa fi gresit vreodata. Spune-ne si noua ce stii. Pe de alta parte, se poate sa nu fie adevarat daca e auzit din auzite.

Alina Constantin, ai toata increderea. Este si un foarte bun chirurg, are indemanare si "mana usoara". Nu se pierde cu firea, iti zic din experienta ca mi-a salvat viata/integritatea fizica.

S-a discutat de n ori despre el pe forum si toata lumea a zis ca e un super doctor si super om.

Lavinia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chri spune:

Dragele mele,
Am gasit pe alt site un mesaj de la alta mamica. Vroia sa stie despre el, caci urma sa-i faca cezariana. Eu i-am scris numai lucruri frumoase si asa si simt inca despre el!
Chestia e ca s-a mai bagat o mamica. Ea a spus ca acum sapte ani a nascut cu al si ca depasise deja cu doaua saptamani data preconizata. Pana la urma el i-ar fi zis sa vina si i-a provocat nasterea. Ea nu s-a dilatat si zice ca a lasat-o cu contractii ingrozitoare si cu apa rupta doua zile! Cica el ar fi plecat acasa si doar sotul ei tot il chema la telefon. Pana la urma a venit se pare o "comisie" si s-a hotarat intrarea in operatie de urgenta. Ea a mai descris si cazul prietenei ei, care a nascut tot cu el si ca vezi Doamne el i-ar fi facut tuseu vaginal si ar fi trimis-o acasa. Ea a stat ca fraiera si cand s-a dus sa nasca bb avea infectie mare la plamani de la tuseul lui vaginal. Bb nu a supravietuit. Nu stiu ce sa cred. Membranele alea sa nu fi protejat deloc? Mie mi-a facut tot asa cand eram gata sa nasc, caci i-am zis eu ca nu ma simt bine. A vazut ca aveam colul deschis de doaua degete si a zis ca ma opreste sa nasc daca vreau. Am zis ca nu, caci venisem singura, cu taxi, fara bagaje. El atunci a zis ca ma steapta cand o fi. Chestia e ca se astepta sa nasc repede, caci imi cazuse si dopul. Insa eu m-am dus a doua zi, ca mi-a fost frica sa stau fara dop. Nu pot sa cred ca el nu i-a zis acelei femei ce trebuie sa faca.
Ma bucur sa aud numai de bine despre el si am scris si dincolo ca nu imi voi schimba parerea. Daca cele doua erau prietene, de ce nu s-au anuntat una pe alta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingerasu spune:

Chri ma bucur ca esti una dintre pacientele dansului multumita de el. "Binevoitori" ai sa gasesti tot timpul si la orice doctor. Eu una nu am auzit nimic rau despre dansul si slava Domnului ca am destul cunostinte care au nascut cu dansul si am intalnit multe gravide la el care erau multumite.
Eu nu prea cred ce a spus persoana respectiva pentru ca dr Ion nu este genul care sa nu vina la nastere si nu te lasa balta. NU am auzit si chiar mi se pare greu de crezut ca te lasa balta dr Ion acolo pe masa de nasteri. Iar infectia la plamani nu se face de la un tuseu, este o aberatie mare cat persoana respectiva. Pai copilul este protejat de lichidul amniotic iar docotrul ar fi trebuit sa treaca de dop, de lichid si astfel sa infecteze lichidul ca sa se infecteze copilasul. Mie mi se pare ilogic ceea ce spune. Toti doctorii fac tuseu vaginal in timpul sarcinii, asta ar insemna ca exista un risc mare de infectie? Eu nu cred, de aceea exista acel dop si lichidul - ca sa protejeze copilasul. Si vorba ta, oare daca erau prietene de ce nu s-au anuntat intre ele ca sa "evite" astfel de incidente? Mie mi se pare rautate iar la cate pareri bune am auzit despre dansul, chiar si pe acest forum , cred ca totul este o inventie.
Tu mergi inainte cu capul sus si increzatoare ca o sa aiba grija de tine. Chiar, tu cand nasti in decembrie? Ca eu sunt tot la dansul dar spre sfarsit.

"ingerasele" 29+ saptamani DPN 31.12.04
Dr. Ion Ionut - Giulesti
http://photos.yahoo.com/simiongabriela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chri spune:

Noi suntem mai maricei. O sa nasc in decembrie pe la jumatate, un baietel. Sa inteleg ca ai gemene?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chri spune:

Lavi02, spune-ne si noua cum ti-a salvat viata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cocolino spune:

Dragele mele stati linistite... In privinta Dr ION nu aveti de ce sa va faceti griji. E un dr. foarte bun si de un mare profesionalism... Deci,parerea mea: nu pleca urechea la toate barfele.. Sunt rautati gratuite pe care nu merita sa le luam in seama..Atata timp cat nu sunt decit bile albe la adresa lui...si daca s-ar fi intimplat ceva...poate "D-na" respectiva "a uitat" sa ne precizeze niste amanunte foarte importante despre ceea ce s-a intimplat..Deci, easy...girls...

Coca 26 saptamani si dragalasa - Dr. Ion Ionut - Giulesti
http://community.webshots.com/user/cocolino131

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roserb spune:

Chri, acum nu trebuie sa luam de bune toate prostiile. Sincer , mi se pare o mare aberatie chestia cu infectia la plamani din cauza tuseului vaginal. In cazul asta ar muri bebelusii pe capete, pentru ca fiecare medic face un astfel de control in ultima luna de sarcina, nu?

Cat despre dr. Ion, eu sunt pacienta lui de vreo 5 ani si nu am nimic a-i reprosa, am nascut acum 3 ani cu el si o voi face din nou in cateva saptamani, oricum in nici un caz nu e genul care sa te lase balta, asa ca eu zic ca poti sta linistita.

Roxana

DPN 6 nov- Dr. Ion Ionut - Giulesti
http://f2.pg.photos.yahoo.com/roxanaserbanescu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingerasu spune:

Chri, vezi ca nu ai de ce sa iti faci ganduri cu privire la dr Ion? Eu una nu am intalnit niciodata pe cineva care sa-l vorbeasca de urat cu privire la prestatia sa medicala deci si eu consider ca este o rautate.
Eu am Dpn-ul 31.12/01.01.05 dar exista si sansa sa nasc mai repede daca fata mea este grabita, desi sper sa stea cuminte la locul ei cum a fost si pana acum. Nu am gemene, dar eu postez cu numele de Ingerasu si avand o fetita de aici am reiesit ca suntem 2 ingerase.

"ingerasele" 29+ saptamani DPN 31.12.04
Dr. Ion Ionut - Giulesti
http://photos.yahoo.com/simiongabriela

Mergi la inceput