o noua moda?

o noua moda? | Autor: Bobita

Link direct la acest mesaj

Mariuta mea, acum in vacanta asta de iarna ce credeti ca facea: nu vroia pantaloni ci isi lua bluzele, baga piciorusele pe la gitul bluzei, iar uneori mai nimerea cu cite un picior pe cite o minecuta.
Si uite asa era tare mindra ce fustita are.
Iar acum numai doarme decit in pijamalele mele, s-o vedeti prin casa cum merge si ii cad pantalonii, apoi si ridica.
Ai vostri copii ce moda mai inventeaza?

Sa fim fericite

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ymellda spune:

Ce simpatic, ha, ha, ha!
Si Andra incearca diverse combinatii cu hainele, dar cel mai des nu reuseste decat sa si le puna in cap sau dupa gat. Ei, oricum ea persevereaza.



ANDRUTA mica si mamica ALINA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy spune:

pe Cristi al meu nu-l intereseaza deloc cu ce-l imbrac .O data a mers la usa de la intrare ca vrea afara complet gol ,doar in pampers.As putea sa-l imbrac cu orice ,el nu se supara ,nu are nici o preferinta .Oare de ce.Doar faptul ca e baiat sa fie sau e ceva ?
Ma intreb cand va spune si el cu ce vrea sa se imbrace ,ce preferinte are,sau tot cum vreau eu o sa-l imbrac pana la armata
Numai bine va doresc si copii la patru ace imbracati
Roxy

huianur

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ender spune:

Noi facem: "caca liber", adica cand vrea sa faca cacutz la olitza se dezbraca in pielea goala!!! I-am explicat noi ca la gradinitza vor rade copiii de el, ca nu-i frumos, ca o sa-l certe d-na educatoare... dar fara succes inca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coryna spune:

Fratele meu care are peste o luna 38 de ani tot la fel facea kk. Se dezbraca de haine, intra in baie in chiloti, pe care si-i dadea jos acolo si pe urma isis lua ceva carte sau ziar si peste o ora iesea de acolo. Cind i-l intrebam de ce se dezbraca mi-a raspuns ca nu vrea sa intre mirosul in haine. Acest raspuns l-a dat cind avea 20 de ani, asa ca sunt unii care prefera kk "liber", desi constringerile or sa-si spuna pina la urma cuvintul. Fratele meu s-a casatorit si sta cu socrii asa ca a renuntat la acest obicei, de nevoie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

Ionut are destule toane cind trebuie sa imbrace cite o hainutza noua si chiar si atunci cind trebuie sa-l schimb de hainele pe care si le-a murdarit in timpul zilei, apar necazurile. De fiecare data trebuie sa cautam masina, autobuzul, tractorul, ursuletul, steaua, etc pe haina respectiva si daca gaseste ceva care-l incinta, atunci pot sti ca-l imbraca cu placere! Lucrul sau preferat este un tricou pe ale carui mineci sunt mai multe autobuze si de care se lasa greu dezbracat! Ca sa faca la olitza, am lipit ciini si pisici, carora trebuie sa le dam sa manince caca-pipi!

Un An Nou fericit!
Carmen si Ionut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns salhiuta spune:

Nadinuta sta inbracata de cind vine de la gradinita si pina adoarme in costumul de balet sau in rochita de gala cu pantofi cu toc si poseta.Si aproape in fiecare zi ii cumpara taica-su un luciu de buze pe care-l consuma imediat.

pupici

Mergi la inceput