modificarea punctajelor

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Karina spune:

Mai am si eu o observatie si o intrebare.

La "despre sistemul de puncte", scrie asa:

"Activitate Puncte primite
Raspunde la un subiect 3
Creaza un subiect nou 7
Inregistreaza-te ca membru nou 10
membrii curenti vor primi in curand cele 50 de puncte"

Observatie: Ar trebui sa corectati 50 de puncte cu 10.

Intrebare: membrii vechi au primit 50 (10) puncte, sau inca nu ?





Karina + Bogdanel

Nu traim ca sa mincam, ci mincam ca sa traim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smillaraaq spune:

"Activitate Puncte primite
Raspunde la un subiect 3
Creaza un subiect nou 7
Inregistreaza-te ca membru nou 10
membrii curenti vor primi in curand cele 50 de puncte"

Se poate modifica "creaza" cu "creeaza"?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bubbles spune:

Perfect de acord cu Ralucoantza.
In plus, cred ca toti cei care au ceva de spus / scris, o fac oricum si nu trebuie incurajati in acest fel.

Intr-adevar, titulaturile sunt un feature haios si interesant. Personal, le-as "da" gratuit, hai sa zicem dupa 300 mesaje postate (semn ca "omu'" chiar e interesat de acest loc minunat), plus cu posibilitatea de a fi schimbate oricind, tot gratuit.

Punctele le-as folosi pentru orice altceva (de ce nu, sa facem un sondaj, cu propuneri, etc.), dar nu pentru a face din ele o goana generala...



Va pup,
Bianca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda141 spune:

quote:
Originally posted by Bubbles

Perfect de acord cu Ralucoantza.
In plus, cred ca toti cei care au ceva de spus / scris, o fac oricum si nu trebuie incurajati in acest fel.


Punctele le-as folosi pentru orice altceva (de ce nu, sa facem un sondaj, cu propuneri, etc.), dar nu pentru a face din ele o goana generala...




Corect!!! Stiu cel putin o persoana care raspunde la toate subiectele aparute !! Mai frate , da prea le stie pe toate !!!- na , ca am zis-o si eu Si cred ca deja o face pentru puncte , nu vreau sa fiu rea, da prea bate la oki ca umple randul cu banalitati!!!

Monica si ALBERT EDUARD
(19 ianuarie 2004 )
Album Albert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns n/a spune:

1. Se pune accentul pe CANTITATE, nu pe CALITATE.
2. Schimbarile au fost facute fara a fi anuntate in prealabil, astfel incat membrii care nu au indraznit sa posteze "cantitativ" - a se citi aiurea in tramvai, au ramas pe dinafara.
3. Acordarea punctelor s-a facut fara a tine cont de vechimea membrilor, de numarul de mesaje postate pana in acel moment, de pertinenta postarilor...


Nota: Este foarte simplu sa deschidem zeci de subiecte in care sa intrebam care masina de spalat e mai fiabila, la ce glezna sa punem bratara, unde sa ne facem tatuajul si care e ultimul racnet in materie de coliva...Si apoi tot noi sa raspundem, chiar si pe subiectele cu care nu avem nici o tangenta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dede spune:

Vektros, incearca sa privesti din alta perspectiva . Dincolo de titulaturi si de efecte sofisticate, in spatele acestor nickuri sunt niste persoane. Dincolo de micile imperfectiuni si anomalii inerente, pe acest site exista si destule personalitati - si e o placere sa le gasesti in noianul de mediocritate. Eu unul sunt bucuros ca i-am descoperit pe acesti oameni, iar unii chiar au reusit sa-mi fie aproape (spiritual [:P]). Iar daca lor le place o porecla sau alte maruntisuri, nu prea mai conteaza. Incearca si tu, nu cred ca o sa regreti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns n/a spune:

Scuza-ma, Dede, dar n-am inteles raspunsul tau. N-are nici o legatura cu postarea mea. Si ce sa incerc si eu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns thalia spune:

Vedeti ce polemica poate naste , ca intotdeauna competitia mai mult sau mai putin fair play?
As dori sa ne spuna de fapt cei care au initiat acest lucru ce au dorit defapt?
Oare nu o mai mare activitate , efervescenta, fornaiala, zumzaiala pe forum , ca sa para foarte atractiv si foarte accesat?Eu cred ca asta au urmarit.
Au transformat ...eventuala CALITATE (pe care foarte multe Forumuri nu o au)in CANTITATE.
Parerea mea este ca ar trebui la inscrierea pe forum sa dai sanse egale tuturor sa -si aleaga o titulatura o culoare , sau mai stiu eu ce bazdaganie.Cui ii place Forumul ramane , cui nu-i place pleaca.
In ceea ce priveste premierea , cred ca romanul in deosebi are in acesti ani o aplecare spre tot ce poate primi gratuit, o hartie, o canuta, o zorzonea etc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dede spune:

np...m-am molipsit si eu de p'aici cu intortocheli d'astea.

Am citit si celalalt mesaj al tau - ceea ce incerc sa spun este ca aceasta incrancenare pe puncte deja devine jenanta....ce conteaza ca X a scris 100 de mesaje aiurea si are nu stiu cate puncte...tot X ramane. Ce importanta are ca "leul greu" s-a transformat in "punctul usor" aici pe site? Inca de la inceput eram convins ca nu o sa aduca nimic bun acest sistem, dar nu stiu de ce altii se asteapta la altceva ?! Doar ca lumea nu mai vaneaza stelute, ci puncte - centrul de interes s-a mutata, atat!
Eu te sfatuiam sa incerci sa treci peste tatuaje, bratari & co si sa descoperi oamenii pentru care acest site este atat de reusit.

Daca iarasi am fost incoerent, e numai vina mea .
D.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adela99 spune:

mey, io zau nu pricep de ce discutam despre vanzari/cumparari pe puncte, acuzam pe unii ca scriu doar pentru a castiga puncte si a-si cumpara titulaturi sau culori ...

io sunt de acord cu titulaturile, nu mai stiu cine zicea ca ar trebui sa fie la liber ... nu e o idee rea... da' am deraiat un pic... ce voiam sa spun e ca io cred cu tarie ca cei care scriu mesaje doar cu smiles sau "de acord" doar atat au avut de spus ... si au vrut s-o spuna (cu sau fara puncte) sincera sa fiu m-am abtinut de cateva ori de la a pune doar sau ca sa nu fiu acuzata ca vanez stelute sau puncte - si nici asta nu mi se pare corect ... si mai cred ca orice subiect deschis e un subiect interesant (cel putin la ora deschiderii) pentru cel care l-a deschis si pentru inca cativa care se alatura cu mesaje mai mult sau mai putin "verbale"

si io sunt pentru dreptate si echitate (cine a spus ca viata e dreapta? ... da' e frumoasa ) da' sistemul asta e inca in perioada de testare ... se reglementeaza ele treburile...si punctele

Mergi la inceput