Fetele din USA, poftiti la o barfa! (30)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

andrushka, rar te mai vedem pe-aici, pupici si felicitari pentru job! inteleg ca aia cu anul nu e posibila, dar restul anuntului e valabil???

fetele, v-am tradat, m-am dus prima oara la japonicile mele sa le zic, dar asa a picat. AM CATEL. il cheama Kengi , e japonez din dinastia Shiba Inu si e AL MEU. acuma sta sub birou aici cu mine, nu se dezlipeste de persoana mea iubitoare si pretioasa neam! :)) sunt in extaz total, fericita si zapacita, topita etc. de-acum, puteti sa faceti ce vreti din mine, votez si cu basescu daca mi-o cereti, m-am inamorat.

--------------
If you look into someone's face long enough, eventually you're going to feel that you're looking at yourself. (P.Auster)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:

Bey, ti-ai luat catel inaintea mea:)) Io ma chinui de cateva saptamani sa ajung la humane society:))
Sa-ti traiasca mah, tre sa arati poze cu el sa te credem cat de indragostita esti

Oana_B

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

quote:
Originally posted by Oana_B

Bey, ti-ai luat catel inaintea mea:)) Io ma chinui de cateva saptamani sa ajung la humane society:))
Sa-ti traiasca mah, tre sa arati poze cu el sa te credem cat de indragostita esti

Oana_B



arat, cum sa nu!! noua ne-a picat pleasca, nu m-am dus nicaieri. o verisoara de-a lu colegu lu sotamiu, ca sa zic asa, nu mai poate sa-l tina ca e ocupata. l-a intrebat verisorul lu verisoara, adica ccc colegu pe sotamiu azi dimineata daca il vrea, am tipat la telefon ca daaaaaa si asta a fost povestea. adica nu chiar toata, ca atunci cand s-a dat jos din masina sa intre in casa, ia-l de unde nu-i. fugise, frate. lasa, ca mai face si sotamiu sport alergand dupe el sa-l prinza si sa-l adune dupe drumuri. :))

--------------
If you look into someone's face long enough, eventually you're going to feel that you're looking at yourself. (P.Auster)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:


il si vad pe ditai omu' de sotatu alergand dupa pishpirica de catel

Oana_B

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

quote:
Originally posted by Oana_B


il si vad pe ditai omu' de sotatu alergand dupa pishpirica de catel

Oana_B



bey, ce e cu prejudecatile astea? daca e japonic, e automat mic?:)) e mare! e rasa de vanator! toata lumea zice ca seamana cu o vulpe, da' mie mi se arata cam lup.

--------------
If you look into someone's face long enough, eventually you're going to feel that you're looking at yourself. (P.Auster)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:

pai m-am uitat la AKC si zice ca ziceau ca "the smallest and the oldest" dintre cateii japonici si m-am gandit ca o fi o tzara mai mare ca un pekinez:)), ca poate in pagina aia nu dau chiar "actual size"

Oana_B

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

uite, Young O', cum arata, decat ca al meu e negru.
http://www.akc.org/breeds/recbreeds/shibainu.cfm

--------------
If you look into someone's face long enough, eventually you're going to feel that you're looking at yourself. (P.Auster)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BoboMom spune:

Salutare tuturor! Voiam doar sa va salut si sa va spun ca acomodarea merge bine... Astept sa cunosc lume insa! In seara asta astept cu nerabdare un telefon (te pup ANDRUSHKA!) si sper sa ma intalnesc in curand cu toate fetele din zona Detroit. Pe 30 oct vom fi in Chicago, la nunta unchiului meu.
Ma bucura vestile despre Florin si ii doresc numai bine!
Va pup!

Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mn spune:

quote:
Originally posted by Bic

Salutare fetelor!
Sint tare suparata si enervata de sistemul medical de aici. Am avut multe intimplari iritante pina acum, dar acum mi s-a pus pata rau de tot.
...
Ce sa fac ca sa ma fac bine???
Multumesc.
Bic



Bic,

poti sa mergi la orice magazin care are farmacie si sa intrebi pe cei de acolo. In general exist si doctori pe acolo care te pot ajuta.
Aici exista multe medicamente care nu sunt pe baza de antibiotic si care te pot ajuta. Sunt diferite tipuri pentru dureri de git, pentru ca iti curge nasul, pentru febra etc.
Daca vezi ca nu iti trece cu astea poti apela la medicul de familie.
Si eu am fost racit si cu ceva medicamente over-the-counter mi-a trecut si nu a fost nevoie de doctor de familie.
O alta varianta este sa rogi sa iti aduca cineva din tara, si data viitoare o sa fi pregatita.


sanatate multa,
mn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nedda spune:

Buna dimineata tuturor si sanatate lui Florin!
Mamicilor, e cineva dintre voi care poate sa imi zica amanunte despre "college savings"? Aveti pentru copiii vostri vreun plan de investitii sau cont deschis pentru a le strange bani de facultate? Eu vreau sa-i strang Larei mele bani de scoli inalte in tara asta si cum ea n-are decat 6 luni acum am zis ca e momentul potrivit sa ma ocup de problema asta!:) Este 529-le cel mai bun plan de investitii sau sunt si altele? Poate stiti ceva site-uri pe unde as putea sa ma informez. Deocamdata studiez www.collegesavings.com si www.savingsforcollege.com dar poate mai stiti voi alte site-uri sau ziceti-mi ce stiti voi legat de problema asta.


Daniela si papusa Lara - 7 aprilie 2004

Mergi la inceput