Ziua cea mai frumoasa!

Ziua cea mai frumoasa! | Autor: sandra20

Link direct la acest mesaj

Hai ca nu prea le am cu povestitul..sa incercam..hai ca incepe,nu uitati popcornul si


O dimineata friguroasa..Am ajuns la local la ora 9:30..intram inauntru,ne intampina o doamna tare dragutza care a avut grija de cel mai mic detaliu ca petrecerea sa iasa ca in povesti! Ne saluta politicos si ne pofteste la o masa ptr a ne inmana discursul nostru (aici eram eu cu ochii cat cepele,habar nu avea despre ce era vorba,mai era si scris in literele lor )
Incepe coafatul meu si al surorii mele,dupa care trecem la "impachetatul" in costumul traditional japonez,Kimonoul...Era prima oara ptr amandoua..Credeam ca vor sa ne omoare,incet si sigur..simteam cum nu mai puteam sa respir de atatea prosopele si legaturi cate aveam...cu timpul a trecut si m-am obisnuit...
Urmeaza poza de familie.Suntem invitati cu totii intr-o incapere foarte frumos amenajata ..Ne ocupam fiecare locul,eu cu Ken (sotul) pe scaunele din fata ,mijloc,stanga socrii si cumnata,dreapta Ella(sora) si spate restul membrilor,bunici,unchi,matuse,verisori,etc...
In jurul meu "roiau" 2 femei,una imi aranja kimonoul iar cealalta coafura,ca nu cumva sa stea vreun firicel aiurea...
Terminam cu pozele si plecam spre incaperea unde avea sa se tina petrecerea...
Intram doar noi doi si parintii lui pentru a repeta ultima oara discursul nostru ,intrarea si tot ce mai aveam de facut...
Toti ceilalti asteptau nerabdatori pe sala...Iesim si noi in sfarsit si ramanem in dreptul usi ptr a ni se face poze si de catre invitati si ptr a le ura tuturor bun venit!
Intra toata lumea si isi ocupa locurile dupa cum erau trecuti..Noi ramanem in continuare afara si asteptam sa ne anunte intrarea...Aveam emotii..ma gandeam ca nu cumva sa ma impiedic in kimonou si sa ma "vars" peste mese...
Se sting luminile in sala,mai ramene doar un reflector ce batea spre usa ,ne astepta pe noi..ni se spune numele in timp ce usile ne sunt deschise larg...intram inauntru pe melodia lui Boa-Jewel song(ptr japonici,cred ca o stiti),si in aplauzele tuturor...Ne oprim cu fata spre toata lumea si facem o plecacinue in semn de multumire ...in pasi marunti o luam spre masa noastra..."prezentatoarea" incepe sa ne citesca profilul,dupa care urma discursul nostru ( )..tremurand toata incep odata cu el sa citesc,ma incurc si bine inteles ca l-am incurcat si pe el ...dupa discurs ni s-au adus verighetele (pe care le-am dat jos inainte),frumos aranjate pe o pernutza..el mi-o pune mie (cam greu,aveam degetele umflate ),si apoi eu lui...vine si o masutza cu Certificatul de casatorie in care ne semnam ,intai el apoi eu,apoi invitatii..in sfarsit vine si tava cu cele doua cupe de sampanie,ciocnim si mergem sa ne asezam si noi jos..ce a fost mai greu a trecut...
Dupa 10 minute urma sa ma schimb in Rochia alba de mireasa....Partea ||...VA URMA

M-am gandit sa nu scriu totul azi ca sa nu va plictisesc!!in speranta ca ati avut rabdare sa cititi pana la sfarsit ,va mutumesc si revin si cu partea 2 data viitoare

P.S. nu am mai facut descrierea localului ptr ca il puteti vedea in poze...o sa mai pun cateva poze indata ce mai primesc si de ceilalti invitati ,si mai ales cele facute de profesionistul localului..



Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vmariejeane spune:

E emotionant bineinteles. Cred ca si eu ma incurcam la fel. Ai fost o miresica roz?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sorina-Alexa spune:

Ce frumos ai povestit,Sandra draga!
Ai petrecut o zi minunata si emotionanta,iar tu ai fost o printesa in rochia aceea superba,roz.
Imi pare rau ca povestirea s-a terminat prea repede,ma asezasem comod cu un pahar de pepsi langa mine si ma gandeam ca ne scrii mai multe...dar urmeaza si partea a 2-a,o astept cu nerabdare!

Sorina.
"The heart is the most essential human quality"

Pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adda spune:

Ai fost o mireasa dulcica de tot! Mi-a placut mult rochita ta roz si ai fost tare draguta si cu kimono-ul...
Felicitari si sa aveti parte numai de lucruri bune si multa dragoste!

"Fiecare lucru are frumusetea lui, dar nu oricine o vede." - Confucius

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delsim spune:

Sandra, tu si sora ta sunteti foarte frumoase! Iar la nunta , ai fost un vis!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Foaaaaaaarte frumoase pozele, de mireasa nici nu mai zic!

Va doresc casa de piatra, sanatate si fericire!

Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irimell spune:

Sandra, multumim pentru povestirea minunata...
Ma repet, dar trebuie sa imi exprim incintarea...Esti ca o zina din povesti! Sa fii fericita si sanatoasa, sa te bucuri de fiecare clipa alaturi de cei pe care ii iubesti!

Asteptam continuarea...

Numai bine,
Irimell

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elutza82 spune:

Yo te stiu...te-am vazut live...fetelor va zic yo ca nu a fost printesa,ci REGINA...
Si eu va doresc casa de piatra(inca o data)si multa,multa fericire!!!

Cat despre "impachetatul" in kimono,eu zic ca chiar ne pusesera gand rau...astept partea a doua....

Un pupic pt familia ONDA




http://community.webshots.com/user/elutza82

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danelutza spune:

Frumoase poze, frumoasa nunta, frumos ai povestit.
Casa de piatra si numai bucurii in viatza !
Asteptam partea a doua... adicatelea povestea nuntzii.

Daniela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Albinutzza spune:

Sandra...ne mai tii mult in suspans
Ai fost superba, parca ma uitam la un film...rupta de la Hollywood


Albinutzza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ticka spune:

sandra20, ai fost superba, am vazut pozele pe net pe pagina lui Elutza. Elutza stie cat le-am asteptat . Ati fost ambele superbe in kimono. Casa de piatra si fericire multa. Sa fii iubita!

Cristina & Sandica
floricica cu pozici si pozici pe desprecopii.com La marewww.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=la mare&mid=3494&c br / id=10216" target="_blank"> si My bestwww.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Sandica%2C poze no br / i&mid=3494&cid=10207" target="_blank">

Mergi la inceput