Romance in Spania

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns angy11 spune:

Fetelor,scuze ca dau buzna in subiectul vostru.
Am o problema,sora mea sta in Spania,in Tarragona,orasul Reus,unde statea ea cu chirie se vinde,asa ca o sa fie nevoita sa se mute,daca sunteti careva prin zona,stiti ceva apartamente,dati-mi si mie un PM,voi scrie eu pana reuste sa-si faca cont DC.
Mulutumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

HOLLA
NU ii nimeni pe aici, ati plecat toate in Romania, mai fetelor?
Cere pe unde umblati?Cu atatea fieste nu mai aveti chef de scri, nu?
Astept vesti de la voi.
besos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nana_sim spune:

Buna dimineata!

Vai de mine ce vant pustiu bate pe aici! Nu mai vrea nimeni sa scrie? Eu imi incerc norocul oricum asa ca va rog ajutor cu informatii despre:
1. cate grade sunt si cum e vremea in Barcelona spre sfarsit de Octombrie?
2. Unde gasesc in Barcelona un magazin cu obiecte sanitare si maruntisuri pentru bai si bucatarii.

Multumesc fumos si ... trandaveala placuta ca doar e duminica!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iliuta spune:

Hola chicas. Yo soy Mihaela y vivo en Valencia desde hace 5 años.

E o tara ca si alte tari, nu mi se pare sa aiba multe, multe lucruri deosebite. Cel putin aici in Valencia e o caldura insuportabila vara, un frig umed iarna, totul este de culoare galbena, nici pamantul nu e negru.....oamenii galagiosi, nerespectuosi, mult prea nationalisti as putea sa zic....la tele vezi doar programe de culebron( gen salsa rosa si donde estas corazon?).....

Limba este frumoasa, se invata destul de usor........nu mi se pare o tara de care ai putea chiar sa te indragostesti. Pe mine ma atrage mult mai mult Franta, Germania, Anglia......Italia....




"Prietenia este mana care-ti sterge lacrima atunci cand viata te doare......"

Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

Fetelor pe unde umblati mai, chiar nimeni nu mai e in Spania, ati plecat toate de aici
Va astept la o barfa.
O seara placuta tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kla78 spune:

hola guapas!!!yo tambien vivo en España desde hace casi 5 años!!!

am locuit in Madrid pana de cateva luni iar acum locuiesc in comunidad de Cuenca!
chiar vroiam sa deschid azi un subiect cu fetele din Spania dar bine ca am cautat si am vazut ca de fapt este unul deschis!mi-ar place atre mult sa vb de una,alta si sper sa fim active.si am o intrebare:daca a donat cineva bani pt cei in nevoie de pee DC????daca da spuneti-mi va rog cum ati trimis...vad ca prin moneygram si western union au comisioane mari ,si as prefera ca banii care i-as da pe comisioane mai bine sa-i dau celor nevoiti.spre exemplu la 50€ comisionul e de 12 € .sau poate vreti sa ne unim toate din spania cum fac si fetele din Sua si sa strangem in cont la una dintre noi apoi sa-i trimitem iar comisionul sa-l impartim intre noi.ce ziceti????(doar daca vreti!!!)e o idee de-a mea....



http://es.pg.photos.yahoo.com/ph/kla788/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

Salutare, y buen dia para todo el mundo.
Bine ai venit printre noi.
Chiar ar fii frumos sa facem si noi o colecta pentru cei de acasa.Eu am trimis niste bani, dar din Romania , ca intr-adevar comisionul e mare.Eu ma duc pe 6 decembrie acasa, asa ca daca s-ar strange ceva bani, nu m-ar deranja sa ii duc.
O zi buna tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kla78 spune:

buna OLIM e super daca mergi acasa si ai putea sa duci asa ne-am scuti de comisoanele astea care decat sa le platim mai bine le dam cuiva care are nevoie....hai sa asteptam sa vedem celelalte fete ce zic...sunt de acord?cate putin de la fiecare tot se aduna ceva....apoi vom vedea care are nevoie si dam la fiecare cate ceva...ok?mai ales ca vine Craciunul...


http://es.pg.photos.yahoo.com/ph/kla788/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

eu plec pe 6 decembrie din madrid, asa ca dca cineva e interesat astept pm.
o zi frumoasa tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aileene spune:

Olim te dulce de toot si toate romancele din Spania , ca am cunoscut o persoana cu ocazia sederii mele anul trecut in Ro ptr acte , o persoana tareee draguta si amabila , pe care-am cunoscut-o la sectia de pasapoarte , stand cu ea la coada (vesnica problema in Ro) care-m povestise ca era plecata din Spania de 10 luni si lasase o fetita de 3 luni acasa in E cu mama ei (norocul ei) , ca romanii nu mai vroiai sa-i dea drumul la frontiera din cauza ca depasise termenul (era inca perioada cu cei 3 luni care nu trebuiau depasite ) S-a "batut" saraca cu tot tribunalul ca sa poata sa se intoarca langa fetita ei de 3 luni , a si luat legatura cu "drepturile omului" care rusine sa le fie , nu au ajutat-o deloc , au taraganat in lung si-n lat , pana se facuse 10 luni , cand in sfarsit dupa multe peripetii si lacrimi de dorul fetitei ei , a reusit sa obtina actele necesare ca sa se poata intoarce din nou langa cei dragi ei ! Cu ea am tinut legatura prin Net , doar ca ea venea la o prietena de-a ei (cateodata) , doar ca demult nu mi-a mai raspuns si tare m-as fi bucurat sa aflu in continuare vesti despre ea si a mica a ei , de care-mi spusese ca atunci cand a vazut-o la intoarcerea ei , fetita avea deja 13luni , va dati seama ? ea stia sa mearga , avea dintisori si spunea "mama" bunicutzei ! Incetul cu incetul au invatat sa se "re-cunoasca" din nou ! E o poveste sfasietoare si ma gandesc des la ea (ele) ! Am inteles ca locuieste in Insulele Canaries ??? Dar unde exact , habar n-am ! O cheama Any iar pe a mica Dayanna , daca cumva ati "vazut-o pe vreun forum faceti-mi un semn , va rog mult !
Olim te si va doresc o seara placuta la toate

"Atunci cand arati luna cu degetul , nu uita sa-l si retragi..."!
Aileene + Alexandre...am implinit 7 anisori...(22-sept'99)
http://fr.pg.photos.yahoo.com/ph/aileene68/my_photos

Mergi la inceput