Verighete

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Rallu spune:

Multumesc de raspuns Oanaiasi.

Ideea era ca eu o sa-mi caut verighete dupa gustul meu (pot sa fie chiar si mai scumpute) dar sa stiu aproximativ cat sa spun nasilor ca am dat pe ele.

Nu as vrea nici sa faca infarct cand aud pretul dar nici sa fie absolut evident ca-i aburesc.

Deci, ma gandesc ca daca spun un 6 milioane o sa fie ok (indiferent daca in realitate am dat dublu pe ele).


17 iunie 2006
Diverse pentru nunta, Au inceput pregatirile

"Nu conteaza ce ti se intampla in viata ci conteaza cum reactionezi la tot ceea ce ti se intampla."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Nu ai pentru ce , draguta!

Da e ok un 6 milioane. Eu daca as fi in locul tau asa le-as zice. Diferenta e ca eu atat as fi dispusa sa dau pe ele! Si apoi mai e vb si de cat dispun nasii...ca daca au ceva banuti nu cred ca ii ustura de un 10 mil! te orientezi tu....

Oana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Freia spune:

oanaiasi

Nu stiu daca asta se chema reclama dar ar scuti multe fete de chinul cautarii verighetelor!

http://www.verighete-sabrini.ro/

Daca nu am procedat corect rog moderatorii sa stearga linkul!

Oana





Rallu


Oana...vazut, placut ceva dar preturi dau astia pe aici?
Oi fi eu chioara ca n-am vazut.

17 iunie 2006
Diverse pentru nunta, Au inceput pregatirile

"Nu conteaza ce ti se intampla in viata ci conteaza cum reactionezi la tot ceea ce ti se intampla."


oanaiasi

Rallu e cam la fel ca peste tot! Eu am cumparat aur de la ei in decembrie si era 520 000 gramul!

Oana



Rallu

Aha, multumesc pt. raspuns.
Cum anume ai cumparat...comanda pe net sau au si un magazin de desfacere unde poti sa vezi, sa pui mana pe ele?
Plus ca...daca e comanda pe net, de unde naiba stiu ce masura sa cer?

17 iunie 2006
Diverse pentru nunta, Au inceput pregatirile

"Nu conteaza ce ti se intampla in viata ci conteaza cum reactionezi la tot ceea ce ti se intampla."


oanaiasi


Eu am luat direct din magazin! Bijuteriile sunt superbe! Presupun ca merge si pe net iar marimea o poti afla in orice magazin unde sunt verighete. probezi mai multe marimi si vezi care iti vine cel mai bine...sunt niste inele ..stii tu din metal si fiecare are scris o cifra - marimea.

Oana



NicoletaB


eu mi-am luat verighetele din City Mall cu 640.000 gramul, dar merita
si apoi le-a platit soacra-mea


Mariana I.


fetelor eu zic ca nu merita sa cautati verghiete cu tot felul de modele deochiate, satinate sau mai stiu eu cum. tre' sa va ganditi ca in primul rand tre' sa le purtati mereu deci cel mai important e sa fie comode, nu de 8g una sa va umfle degetele.
si ganditi-va bine inainte sa alegeti veghietele cu tot felul de modele pe ele, cu timpul se sterg si va ramane o simpla verghieta lucioasa.
eu zic ca nu are rost sa dai o caruta de bani pe ceva care poate azi e frumos, iti place iar maine te saturi de modelul respectiv sau mai presus se sterge modelul.
am vazut multe modele dar sincer unele parca erau verghietele care le poarta adolescentii si nu verghiete de nunta.

eu mi-am ales ceva intre clasic si putin modern. jumatate de vergieta este de aur alb, jumatate de aur galben, culorile fiind separate de o linie. amandoua au 10g in total si am scapt cu 250 de euro.



Freia si Alexa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rallu spune:

Mariana I., descrierea verighetelor tare seamna foarte bine cu cea a verighetelor mele.
Ia uita-te in pozele mele "Au inceput pregatirile"...nu cumva avem acelasi model de verighete?

17 iunie 2006
Diverse pentru nunta, Au inceput pregatirile

"Nu conteaza ce ti se intampla in viata ci conteaza cum reactionezi la tot ceea ce ti se intampla."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariana I. spune:

Rallu, veghietele mele nu sunt chiar asa. inca nu le am acasa ca le-am lasat sa le inscriptioneze bijutierul. ale mele sunt lucioase iar linea ce separa cele doua culori este exact la jumatatea verghietei. in plus forma e mai rotunjita, adica modelul verghietelor comode, care sa nu deranjeze. cum am poze iti arat! noi am avut noroc ca le-am cumparat la un bijutier prieten de familie si ne-a facut o mega reducere.

fotohttp://it.pg.photos.yahoo.com/ph/marignatov/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andita spune:

www.eldoradobijuterii.ro
Am si eu o mare nelamurire: am vazut n-spe mii de modele de verighete, la diferite firme, si acum imi cam dau seama c amulte sunt copiate cu nesimtire... Voi ce ziceti?

Au mai ramas...
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariana I. spune:

si eu am observat ca majoritatea modelelelor sunt cam aceleasi...

fotohttp://it.pg.photos.yahoo.com/ph/marignatov/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinush2005 spune:

Acest site http://www.verighete-sabrini.ro/
are modele super de verighete dar sunt in Mall in timisoara...aveti vreo idee daca au ceva si prin bucuresti? Vreun distribuior, ceva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabobe spune:

spuneti-mi si mie urmatorul lucru va rog. eu cununia civila o fac in mai iar pt cununia religioasa nu am stabilit inca o data. bineinteles verighetele deja le-am cumparat ca muream de nerabdare. intrebarea este cand le pot purta ? adica ti se pun in deget la stare civila? sau le pot purta dupa cununia civila ? sau trebuie sa astept cununia religioasa? nu de alta dar le tin in geanta si ma uit din 10 in 10 minute la ele, ca mor de nerabdare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_Marieta spune:

Irina eu stiu ca verigheta se poate purta si inainte de cununia religioasa doar cu conditie a sa mergeti la biserica si preotul va citeste slujba de logodna si atunci puteti sa purtati verighetele, dar pe mana dreapta.De asta la nunta cei care nu au logodna facuta, preotul citeste logodna, pune verighetele pe dreapta si apoi pe stanga.Asa stiu eu, poate alte fete stiu mai mlute.Pupici.

Mergi la inceput