Hai sa scapam de vergeturi!!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns annaa spune:


Cumnata mea a avut o asemenea problema dupa de a nascut anul trecut, mai bine spus o mai are, dar abia daca mai sunt vizibile, si pe picioare avea niste vergeturi pana la pulpa piciorului ca nu mai putea sa poarte nu furta scurta, nici fusta cu slit.
Dupa ce a nascut si-a facut masaj aproape zilnic cu ulei de masline si , si se zice ca este foarte indicat mai ales cand vezi ca iei ceva in greutate sau esti insarcinata si nu o sa ai niciodata asa ceva.
De cateva luni incoace pe langa uleiul de masline foloseste si si o crema VERGISAL, si abia se mai cunosc ca mie nu mi-a venit sa cred, mai ales ca erau ca niste santulete din ce in ce mai adanci.
Am cautat pe net si am vazut ca se poate comanda si on-line dar sa fi comand mai mare de 2-300.000lei.
http://www.naturaplant.ro/prezentareprodus.php?codprodus=1525
La mine abia se vad, dar dupa ce am vazut ca a patit cumnata mea mi-am luat si eu si ma dau de 2-3 ori pe saptamana.
Am sa intreb la mine in oras si de gelul de care spuneti.
Succes!


Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns criss spune:

Buna,

Eu folosesc contra vergeturilor ulei de migdale dulci.
Dupa fiecare dus, dimineata si seara, masez zonele cu ulei de migdale, la mine rezultatele sunt vizibile, vergeturile s-au diminuat mult,acum, numai daca intind pielea se vad, altfel nu, dar stiu ca sunt acolo, nu stiu daca exista sanse sa dispara.

Numai bine,
Criss

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anca_B spune:

Addicted,

Eu am fost la plafarul din centrul Clujului si doamnele de acolo mi-au spus ca n-au balsam cu bitter suedez si nici n-au avut vreodata.
Am ramas uimita.Tu cind l-ai cumparat?
Toate cele bune

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Addicted spune:

Anca_B,scuza-ma ca n-am dat mai multe indicatii despre magazin,m-am gandit ca se gaseste peste tot.Pe langa Libraria Universitatii e dosit un magazin naturist,foarte micut si ingust.Pe langa Steilmann.Daca nu te uiti atenta il poti rata,eu am patit asta de cateva ori :) Sa ma anunti daca il gasesti,daca nu,o sa incerc sa fiu mai explicita :)) Intre timp,am mai folosit balsamul,parca cu mai mult sarg,aproape am terminat tubul.Ma dau cu el de doua ori pe zi,dimineata si seara,dupa dus si vergeturile mi s-au micsorat foarte mult,alaltaieri ma uitam dupa ele,ca nu le vedeam :) Vorbesc de alea sidefii,pt ca din pacate,la cele rosii,noi,nu prea am vazut efect.
De Vergisal am auzit si eu,dar cineva mi-a spus ca nu e bun si nu mi l-am cumparat.Am mai incercat crema antivergeturi de la Carina si gelul de la Avon,fara efect..apa de ploaie.
Aissa,de unde ai cumparat ulei de migdale?Eu am mai facut din cand in cand impachetari cu ulei de masline,cu Supliform si iedera si sunt multumita de toate,dar cum sunt mai comoda,prefer doar aplicarea unei creme si atat.


http://community.webshots.com/user/jane_noneyabusiness

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anca_B spune:

Multumesc Addicted pt informatii

Eu am intrat la Plafarul de pe Eroilor
O sa trec pe acolo unde mi-ai spus tu si o sa-ti comunic daca am gasit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcm spune:

http://www.naturaplant.ro/prezentareprodus.php?codprodus=1941
Cred ca despre balsamul prezentat in link-ul de mai sus este vorba.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liris spune:

fetelor, eu am rugat pe cineva sa-mi aduca din Romania si mi-a adus picaturi de bitter suedez se numeste ... sa ma dau cu el?????voi ce spuneti? ca la urma urmei are aceiasi compozitie nu??? doar ca este lichid:))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Addicted spune:

mcm,asta e balsamul pe care il folosesc.
e super,nu mi se mai vad aproape deloc,insa cele rosii se incapataneaza sa ramana :(
Liris,nu stiu daca poti folosi picaturile,in fond nu vad ce rau ti-ar putea face,insa nu stiu proprietatile bitterului.Totusi,asta e balsam CU bitter suedez.Fa comparatie intre ingredientele balsamului,de pe link-ul dat de mcm si cele ale bitterului,poate sunt aceleasi.
Pupici

http://community.webshots.com/user/jane_noneyabusiness

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcm spune:

liris nu cumva sa te dai direct pe piele cu bitter suedez pentru ca iti va arde pielea din cauza alcoolului din compozitie. Daca chiar vrei sa-l folosesti in tratamentul extern este indicat sa te ungi mai intai cu crema (unguent) de galbenele si apoi sa pui bitter.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liris spune:

da, din pacte am comparat compozitia si nu au de-a face unul cu altul....:((

Mergi la inceput