Bebelusi de iunie-iulie 2003 (27)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elena_ltd spune:

Cornelia, multa, multa sanatate! Iti doresc sa treci cu bine prin boala si prin toate problemele si grijile! Te asteptam vesela, sanatoasa si cu vesti bune!

Elena, mami de Oana si Mihai
ne vedeti aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kehleyr spune:

Cornelia iti tinem pumnii, despre orice ar fi vorba. Bine ca e mai bine Mariuta.

Dana si Stefania (27.06.2003)
-----------------------------------------------------
"Life has more imagination than we carry in our dreams".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns romana spune:

CORNELIA: Sanatate. Ai grija de tine si de Mariuca.

ELENA_LTD: Ce mai face Mihai?

MIHAELA: Flaviu e un dulce. Ce daca o sa va faca capul calendar cind va vorbi?

EU sint foarte suparata ca Alin nu prea mai accepta sinul. Tipa , se agita. Uneori nici biberonul nu pot sa il dau tinut in brate. Asa ca-l pun pe masa de infasat si acolo incepe sa bea cam 25 de ml, dupa care continuam sa papam tinut in brate. Si Doamne cum mai urla cind nu-i place ceva! ... E cu totul alt temperament decit Cristi.
Partea proasta e ca si Cristi a inceput sa plinga cind vrea ceva si nu obtine, asa ca sint momente cind se plinge stereo.

Nu stiu ce sa ma mai fac cu sinii astia. Am ajuns sa-mi doresc sa nu mai am lapte deloc la sin. Acum ma mulg si arunc laptele. Ca sa il dau lui Alin ar trebui sa fierb mereu pompa si nu ma mai tin puterile.


Ce mai fac Crisa, Gio, Lya? Nici de Claudya nu mai stim nimic.

Mai fetelor mai dati si voi un semn de viata. Macar sa scrieti ca sinteti bine. Ca eu am ajuns la concluzia ca acum cind copii sint mai marisori si problemele s-au inmultit. Se tot imbolnavesc iar noi sintem ingrijorate.

Am o propunere. Cind deschideti urmatoarea parte a subiectului in loc de "Bebelusi de iunie-iulie 2003" sa scrieti "Copilasi de iunie-iulie 2003". Au crescut bebeii nostrii si acum sint copilasi. Hai sa ne mindrim cu ei.


Va pupam

Romana , Crsitian si Alin



http://www.geocities.com/bebe_iunie_iulie_2003

si mail pentru poze bebe_iunie_iulie_2003@yahoo.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibi spune:

Pentru ROMANA, CORNELIA si ELENA, multa, multa sanatate si sa va dea Dumnezeu putere sa treceti cat mai bine si cat mai usor peste problemele voastre.

Mihaela un episod similar plin de exaltare am avut si noi cand "ne-a povestit" David cum si unde l-a muscat pe el Jimmy( bishon-ul meu).
Intalnirea va fi oricum in we, ca in timpul saptamanii e imposibil.
eu zic ca e cazul sa incepem sa facem propuneri concrete cu privire la data . ora si locatie ca pane ne hotaram noi vine iarna.

Hai sa incerc eu o propunere - sa fie septembrie, sa fie 25, sa fie ora 16.30-17.00, sa fie parcul IOR.

Bibi si David (08.07.2003)
http://community.webshots.com/user/bgoran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amik spune:

hallo!

acum am venit si noi de afara,eu cu o durere nasoala de cap,alexandra cu ne-chef de somn!ne-am trezit azi la 10.30 spre disperarea lui razvan care trebuia sa ajunga la banca.

Kehleyr,merci pentru informatia cu magazinul.nu ajung eu prea curand acolo,...sau,cine stie!sambata am program de zile mari cu mama mea:colindat prin oras!pe vremuri impreuna cu ea stiam tot ce misca in magazine!

voi posta un subiect despre programul de masa al copilasilor nostri.am oroare de "indopat" si vreau sa aflu daca sunt eu deplasata sau nu!

in legatura cu intalnirea,de data asta nu as mai rata-o!insa eu as prefea sincer alt parc...daca se poate...

fata mea a invatat sa faca cu ochiul,sa arate cati ani are,sa faca precum magarul,calul,maimuta,etc...i-am luat cereale cini minis cu surprize din shrek sie moarta dupa ele...am fost cu ea in cora alaltaieri si pana la 9 am stat acolo.nu a zis nici pas!isi punea cutii cu cereale in cos,lua in brate toti maimutoii...i-am cumparat niste botosei de-aia care se baga pe picior ca soseta si cu cap de animal...desi par foarte mari,nici macar nu iiintra piciorul pe gaura!nu mi-a dat prin cap sa ii probez acolo,ca,v-am zis,par foarte mari si tocmai buni pt ea...sunt suparata ca tot nu are alex cu ce sta prin casa...de sosete scapa urgent si le gasesc bagate ori in ulapul cu alimente,printre malai si faina,ori in masina de spalat-credeti-ma,ii dau mereu sosete curate,deci nu ar fi asta un apropo din partea ei!

va las acum ca ma duc sa o culc pe moatza!


Alexandra mare si Alexandra mica(10 iulie 2003)
www.jester.ro/alex/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madic spune:

Buna mamici si copilasi,

Am intrat si eu in fuga inainte de w-e, dar nu prea am timp de haladuit pe forum, ca sint singurica p'acilea si sefu' e prezent la datorie .

CORNELIA - sanatate multa si te asteptam cu vesti bune.

DANA - w-e placut la Bran si poate-mi dai si mie adresa unde mergeti voi, ca am vrea si noi sa facem o iesire cu Mariuca la sfirsitul lunii, dar nu am nici o referinta "pe viu", doar ce-am gasit pe net.

ELENA - bine ca Mihaita e mai bine. Voi merge si eu cu al meu sot la dr. homeopat recomandat de Bychi, dar dupa 15, cind vine el din delegatie. Am citit si perlutele Oanei - sa va traiasca minunica!

ANDRA - vreau si eu salopeta !!! Zi-mi si mie mai exact pe unde e magazinul Andy kids, ca eu n-am mai fost in Unirea din iarna. Apropo, nu tot tu ne-ai trimis dupa omida cu inele care fisiie, zornaie si etc, de-i venea lui tati al nostru sa se dea cu capul de pereti ca nu gasea si avea sarcina stricta sa ia omida la copil?

MIHAELA - Flaviu parca-ar fi frate cu fie-mea, ca si ei a inceput sa-i turuie gurita (e drept ca inca nu ne-a "povestit" nimic juma' de ora, dar nu e departe). Si Mariuca foloseste jucariile ca suport ca sa se catare pe unde n-ajunge altfel, iar pe o jucarie cam ca o tricicleta, dar cu suport pe tot spatele, se urca in picioare si danseaza cu miinile-n sus, oricit imi racesc eu gura ca nu e voie, si mai si ride...

ROMANA - de unde oi avea tu putere pt doi, ca pe mine m-a darimat numai una?

CATAN - si noi avem 2 olite, dar le folosim ca palarii si alte alea, nici vorba de destinatia initiala...

Hai ca m-am intins o groaza, si parca ziceam la inceput ca n-am timp . V-am pupat.

Madi si Mariuca (28.07.2003)

http://community.webshots.com/user/ianina2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andra_ spune:

Buna fetele,

sint si eu pro-intinire, si Bobi care tocmai m-a vizitat la birou. Ea e bine, o sa scrie si ea zilele-astea, sa va spun eu de Andi, care are cei mai frumosi ochi albastrii, si e un simpatic, l-am adus in birou la fetele mele, si n-a zis nici "pis!", a adunat linguritele de plastic dintr-un sertar - stringator copil si a cascat ochii mari la noi care ne extaziam ce dulce e. Cit despre intilnire, data e ok, cit despre parc, si eu propun IOR, ca sintem multe in zona, si noi chiar venim (no offense!).

Elena - Luca a ajuns cu bine la Mamaia, e cu bunicii (socrii mei) cu care sta ziua, de azi pina joi, e cu bilete din alea ieftine (1 milion, 1 milion si putin, cele la 2 milioane sint deja lux, la 3 stele), bunicul a plecat cu masina burdusita, iar Luca cu bunica si niste unchi cu trenul. Sper sa prinda vreme ok, nu ma astept la 30 de grade, dar macar 24-25, sa-l mai vada si pe el soarele inainte de toamna, ca tot am probleme cu el cu rahitismul. Lui Mihaita poate i-ar prinde bine un munte dupa ce-l mai pui pe picioare, ptr noi a fost super in concediu la Moeciu, a mincat bine, a dormit, a umblat toata ziua prin curte etc.

Madic - magazinul e la etajul 3, unde e raionul ptr copii, e chiar linga scarile rulante, e un magazin lung, pe partea de vizavi de Zet. Il gasesti ca nu sint multe magazine acolo. Despre munte, daca vrei iti recomand eu pensiunea la care am fost la Moeciu, e super, iti spun si preturi, tot ce vrei, doar sa suni sa vezi cind au liber.

cam atit, pup u,
Andra

http://www.geocities.com/luca_obejdeanu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

buna mamici si bebici,
n-am scris de mult, am fost plecata. inainte de a pleca v-am scris un mesaj mai lung si am povestiti de toate cele, ca sa ne sunoasteti si voi mai bine, dar vad ca a disparut!
in primul rand vreau sa urez tuturor bb bolnaviori multa, multa sanatate! iar mamicilor lor multa putere si energie, ca aveti nevoie!
in rest nu mai scriu mult, trebuie mai intai sa mai citesc din urma, ca inca nu prea ma descurc ce si cine si cum!

vreau sa ma mai laud ca jasmina alearga de acum de mama-mama!

nu mai stiu cine (amik?) spunea ceva de indopat - as vrea sa aflu si eu ce le dati voi la copilasi?

bine, va pup pe toate si ma duc sa fac papi pentru jasmina!

adina & jasmina (24.07.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amik spune:

"Cit despre intilnire, data e ok, cit despre parc, si eu propun IOR, ca sintem multe in zona, si noi chiar venim (no offense!)."
nu vreau sa deranjez pe nimeni,andra.era o rugaminte,poate.no offense.



Alexandra mare si Alexandra mica(10 iulie 2003)
www.jester.ro/alex/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kehleyr spune:

Fetelor am deschis partea 28 cu schimbarea de nume sugerata de Romana.

Dana si Stefania (27.06.2003)
-----------------------------------------------------
"Life has more imagination than we carry in our dreams".

Mergi la inceput