Mamici de Constanta(13)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

Noi venim cu o veste: Inca un dinte!!!!!
Parca ieri va spuneam ca daca ma vait ca nu mai par dintii ei ma aud si din bun simt se iveste unul.
Asa dom'le sa avem si noi cu ce roade!

Alexia si Cristina
CriXia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

buna dimineatza.
ce faceti azi gagici?
noi ne pregatim de plimbarici. azi e foarte frumos si nici prea cald mi se pare...asa ca e vremea perfecta.
Narcisa, ce ma distrez cind citesc de Patrick al tau...abia astept sa va povestesc si eu de nebuniile piticaniei mele....
azi noapte am avut program de frichinit intre 4 si 5 - in clipa in care ma ridicam din pat la el tacea ca prin farmec....si uite asa. e, mai avem si din astea...trec ele.
va pupam si vorbim later.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns July spune:

Si cum azi este vineri,13 am aflat ca s-a suspendat pana-n septembrie linia de feriboat pana la greci.Asa ca vom merge cu masina.

Tania,ti-am trimis P.M.
Liz,Ione,multumesc.Prietena mea vrea neaparat sa-i faca fetitei ei salteaua din iarba de mare.Inca o data,multumesc.
Lizuca,in locul tau as profita de situatie,ai noroc c-ai gasit o bona de incredere de care Alisia s-a atasat.Ce faceai daca n-o aveai cand Alisia avea 1an si jum.?Si stai linistita ca Alisia tot pe tine te va iubi cel mai mult.Stiu si eu de cresa de la Flamanda,este cea mai valabila din oras.

Nu stie nimeni de Galarina?Eu n-am nr.ei.

O zi buna!
July si Tea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns July spune:

Oh,am uitat,Crix,felicitari!Motiv de .

Pup,July

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana spune:

Buna,
Nr.Galarinei este 0724.216269. Fetelor eu i-am dat un mesaj intr-o zi dar nu mi-a raspuns chiar ca nu stiu ce o fi cu ea. Sper sa fie bine cu copilul sa fi nascut si sa fie prea ocupata cu el.

Oana si Paul (03.07.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lizuca spune:

Oana, n-am izbutit deloc cu MP, apas acolo si imi vin tot timpul listele de discutii. M-am dat batuta si am renuntat. Cum te simti far' de copil? Eu mai am inca momente paradoxale (cind sunt singura cu ta-su si ne antrenam in vreo discutie sau avem ceva de facut) cind uit ca exista, parca am fi doar noi doi ca pe vremuri. Si in clipa urmatoare ma invadeaza asa o bucurie si un dor si o senzatie incredibila de implinire si de recunostinta fata de Dumnezeu pentru ca mi-a daruit asa o minune.
Rox, sa stii ca eu am ajuns la concluzia ca, colicii n-aveau nici o legatura cu ce mincam, asa ca sfatul meu e sa nu mai tii nici un fel de regim. Eu eram asa disperata de urletele de dupa amiaza ale copilului incit ajunsesem sa nu mai maninc decit pesmeti cu apa (sau ceaiuri). Vax! Copilul isi facea imperturbabil programul fix de doua-trei ore plins isteric .
Cris, felicitari Alexiei si la mai multi!

gabi & alisia (22 luni)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana spune:

Gabi, esti sigura ca apesi pe "Mesaje private"?
Nici eu nu cred ca are legatura prea mare alimentatia mamei cu starea sugarului. Ei oricum isi fac numarul de plans. Am evitat totusi varza si cele care balonau asa imi spusese si dr.-ta.
Crix, felicitari pt. dinti! La mai multi!
Narcisa, ce simpatic e Patrick, dar cred ca sa fii fost in locul tau sa ne dea programul de balci peste cap adica, as fi innebunit de nervi. In loc sa va distrati ati stat sa adunati pudra de prin casa... Sunt simpatici, dar trebuie sa ai si nervii tari cu ei. Eu acum ii duc dorul la al meu dar parca vad ca dupa ce se va intoarce iar incepe distractia cu "razboiul nervilor". As vrea sa pot sa fiu mai calma, dar nu reusesc intotdeauna. Cu olita nu vrea sa stea, iar alti copii de varsta lui deja fac pe wc. Cu mancarea... la fel poveste veche. Dar poate ca si eu imi fac prea multe griji si de fapt n-ar trebui, o manca cat o avea el nevoie si o face el odata si odata la olita ca doar nu s-o insura cu pampers vorba altei fete de aici de pe forum.
July, cred ca o sa fie o aglomeratie la greci, mai ales cu olimpiada asta...
Roxi, program de "frichinit"??Ce cuvant haios!


Oana si Paul (03.07.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cali spune:

intru si eu sa va salut .. sunt in concediu prenatal, acasa, si am internet prin dial-up, cu o cartela RDS, care merge foarte prost.. nu am apucat sa citesc tot ce ati scris, dar sper ca toata lumea este bine..

noi am fost la control sambata si la eco, bebele este bine,are circa 40 cm si vreo 1,8 kg, si dr ne-a zis ca are un cap mare (ca taica-su!!), si ca este asezat plevian, si-a schimbat pozitia ca pana acum era cu capul jos..

aveti idee cam pe unde se gasesc patuturi din lemn? si saltele, am auzit ca cele din lana nu sunt prea bune, voi ce-mi recomandati??

Roxi, sper ca Patrick e bine .. au inceput colicii deja?? vad ca ai timp si de gatit!! e lucru mare sa ai cu cine lasa copilul!!

Va doresc o zi frumoasa si un week-en de asemenea!
Cali, 33 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amai spune:

Buna !
Nu sunt chiar mamica din Constanta dar am doua prietene -MAMICI DE CONSTANTA
Am si eu o mare rugaminte : una din prietenele mele are nevoie de o bona pentru un baietel de 2 ani , daca stiti pe cineva ....
Imi pare rau ca n-are calculator, altfel ar fi fost foarte incintata sa va cunoasca .
Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dadi_t spune:

Roxi , iti dau un pont! In prima luna Bibi avea cate 6-7 scaune diareice pe zi. Eram inebunita si nu mai stiam ce sa mananc. Mancam numai iaurt, branza si gratare, de mi se luase, a..si banane. Cand a venit pediatra acasa m-a luat la rost si mi-a spus sa mananc DE TOATE INCLUSIV FRUCTE SI CRUDITATI. Si mai ales banana sa nu mananc ca s-ar putea sa faca alergie de la ea. Dupa ce am inceput sa mananc asa Bibi a inceput sa iasa la 2-3 zile un scaun. Ce zici, ai incredere sa incerci??
Totusi varza, mazarea si tochiturile le-am evitat pt. ca m-a balonau si ma durea operatia.
Crixia,felicitari pt. iepuras!! Spor la treaba si vreme buna sa terminati mai fuga!
Sanzi, azi nu esti la apel sau ai plecat deja la tara??
Galarina nu are calculator acasa si cred ca de aceea nu spune nimic, iar la telefon raspunde robotul ca nu poate fi contactata momentan. Mai incerc.

Tania cuAnduta(14sept'96)+ Bibi(14febr'04)

...si fam.Bugy

Mergi la inceput