Bebelusi de Mai-Iunie 2004 (6)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabitza_ro spune:

neatza fete dragi

Anacami, sa stii ca si Dennis face ochii mari cand intram in lift si in general in spatii inguste, pe mine ma distreza teribil, e cum zici tu parca ii ies ochii din orbite....

cred ca Dennis al meu trece printr-o perioada care precede un nou stadiu de dezvoltare(sau cum naiba sa ii zic),cum zic cartile, caci e tare agitat, prost dispus, doarme prost noptile(si mama lui la fel, da nu-i bai puiu' sa fie bine) si mananca foaaaaaarte putin comparativ cum manca e pe ''vremuri''...ca urmare lactatia mi-a scazut un pic,dar el tot se satura la san.Sper sa treaca repede faza asta, caci mie dor de copilul meu cel vesel si fara griji.

cam atat, fug la bebel caci vreau sa petrec mai multtimp cu el in perioada asta!

pupici!

Gabitza si baietzelul Dennis, data nashterii 9 iunie 2004

http://community.webshots.com/user/gabitza_ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza spune:

Buna fetele,

Ce mai ziceti? Ce mai faceti? Cam liniste pela noi prin batatura.

Eu ma pregatesc sa plec la Bucuresti in seara asta, la control. Am o rana pe col si vreau sa vad daca e urgenta sa o cauterizeze acum, sau pot sa mai astept, avand in vedere ca alaptez. Noaptea o sa ramanem la nasi, ca mi-e tare dor de puiul lor, care are aproape 10 luni.

In rest ma lupt cu mucisorii Mariucai si cu raguseala. Nu prea se vad imbunatatiri. Oricum, ma duc la dr. luni, daca tot nu se schimba nimic. Nasii mei au un sistem de aspirat mucii care se conecteaza la aspirator si vreau sa il imprumut. Ala curata foarte bine, sper ca ala sa o scot la capat. Din pacate nu se gaseste de cumparat in Romania.

Ieri si-a descoperit un pumn. L-a tinut cateva secunde in dreptul ochilor, dupa care si l-a scapat in ochi

Anacami, stai linistita, asa face si Mariuca. Cred ca e normal la toti bebelusii.


Gabitza, pupici lui Dennis si sa treaca mai repede peste perioada asta.

Irinel, spor la impachetat!


Madutza si Mariuca (17 Mai 2004)
http://community.webshots.com/user/padme_ami2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns norris spune:

buna fetele,
am revenit si eu, ca nu mai am timp de nimic parca, mereu am cevad e facut...
vreau sa va zic ca baiatul meu si-a facut un obicei sa iasa afara cu caca la trei zile, dimineata, si caca arata normal, deci nu mai e nici foarte pastos ca inainte...cred ca e normal,pana la urma, din cate citesc pe aici
...tocmai a facut un pisu lung pe pat, ca l-am lasat fara pamapers de ceva timp, sa mai ia si el aer la cuculetz...
am inceput si eu sa il car in marsupiu, si e tare incantat...atata tot ca adoarme cu capul pe tata mea si trebuie s ail pun in carutva pup si va urmaresc in continuare..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

Va multumesc pt. raspunsuri!
Noi o sa plecam 3 zile din Bucuresti, o sa fie un drum mai lung dar sper ca Sebastian sa se comporte bine,sa nu am probleme pe drum.
Weekend placut!

Anacami (20.02.1975) si Sebastian Alexandru (26.05.2004)
http://community.webshots.com/user/anacami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monet spune:

fetelor dragi,

mai, da' ce lenioase mai sintem noi, de vreo 12 zile tot pe astea 9 pagini.

vad ca sinteti destul de bine, cu micile problemioare de rigoare. eu azi sint la servici dupa doua zile petrecute cu liuta mea si tare, tare mi-au priit. sint mai 'buna' la a fi 'mama' decit 'inginera'. pe cuvint. ma vad, ma aud, ma simt, ma bucur ca mama, nu altceva.... na, e fixata dizertatia mea pe 31 august, la ora 2pm (ora 9pm ora romaniei:) - adica peste 11 zile. sa-mi tineti pumnii. asta e prezentatrea care 'conteaza'. la vreo una-doua saptamini de atunci voi avea prezentarea publica, care e doar un show.

madutzucule, sper sa-ti rezolvi problema cu colul - dar cum ai descoperit chestia asta? tu, de capul tau sau ai fost la medic? apropo de col, mi-au venit rezultatele de la testul pap (ala pe care l-am repetat din greseala doctoritei - ca-mi luase specimenul cind inca singeram rau si nu mi-l putusera citi) - si e totul ok! har Domnului, ca incepusem sa-mi fac griji, au bagat astia frica-n mine... inca un apropo, mie tot nu mi-a venit ciclul:) - ultima zi de muls laptic din tzitzic va fi 24 august, adica in 4 zile. asa m-am hotarit, cind lia face 4 luni, ca deja mi-s morti sfirculetzii si nici nu ma pot atinge de tzitzi uneori - prea mult pompat, na! mult noroc si drumul lung si laptos voua, celor care alaptati cu atita drag!

anacami, drum bun la bucuresti si sa fie sebastian bunutz!
si lia se mai sperie, asa cum zice irinel de strumficul ei, mai si plinge din asta, dar nu totdeauna - eu o mai 'calesc', facind zgomote in jurul ei intentionat si apoi ridem impreuna si-i explic ce a fost.

mama lu' norris, un pupic lu' norris pentru pipi pe pat fara pampers . si lia mai face uneori caca un pic mai pastos, ar trebui sa m-agit?

pupici lu' dennis, draga gabitz, si sint sigura c-o sa-si revina el la 'normal'

irinel, si lia are jucarica din aia, ca un suport de pe care atirna chestii pe care le atinge cu minuta, de fapt lia le mai si smulge jos - sint facute sa fie manipulate de bebici. eu tare ma distrez de ea cind o vad cu cite doua chestii in doua minute!:)

iuliana, pupici lui rares, scumpu' mamii lui!

irinusha, ce mai facetii voi trei? inca in concediu, ma presupun. sa va fie de bine, la toti!

eryka, si voi, ce mai faceti? am auzit c-a fost o furtuna zdravana pe deasupra japoniei...

va pup, ca e 2pm, mai am un pic de lucru si-apoi o zbughesc spre casa!!!

mona si lia (24.04.2004)

www.seansimon.com

http://www.imagestation.com/album/?id=4286021431&mode=invite&slideshow=1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns norris spune:

buna fetele,
monet, cata vrteme miroase bine cacanu ai de ce sa iti faci probleme...eu asa stiu...caca lui bebe e functie de ce mananci tu doar,..norris al meu, daca a inceput safaca la trei zile, il face moale, adica normal, cateodata e pastos,..dar de fiecare data miroase normal, a "caca"de bebe!miros cu care suntem asa de obisnuite de acum...
va pup
cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Veve spune:

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=31037" target="_blank">Bebelusi de Mai-Iunie 2004 (7)


Irina,veve & croko

Mergi la inceput