De la ce varsta in port-bebe?

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pfekete spune:

Dupa cum au spus si alte fete mai sus, depinde de port-bebe. Daca nu are instructiuni de folosire, uita-te pe etichete, poate poti sa descoperi firma care l-a fabricat, apoi da un Search pe Internet, de obicei o sa gasesti informatie despre produs. Oricum, daca e fabricat pentru virste de sub 3-4 luni, trebuie sa aiba suport pt. capul bb-ului (asa e al meu).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandita spune:

portbebe de cand isi tine capul, una la mana. A doua la mana cand e mai mic de doua luni inchipuie-ti ce inghesuit sta acolo.

www.freewebs.com/adrianaclaudia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Eu am pus-o la trei luni.pana atunci n-am avut.

Sabina & Sofia Galagia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Indra spune:

Eu stiu ca il poti pune in marsupiu atunci cind isi poate tine capul ca lumea... Eu pe Anisia mea am pus-o pe la 2 luni ca era tare batzoasa...si am tzinut-o pina pe la 7 luni. Cel pe care l-am avut noi era de la Chicco si era pina la 9kg dar desi mindra mea nu avea kiar atitea te rupea la spate...

Pe la vreo 9 luni am cumparat altul... asta este de pus in spate, bb sta ceva mai sus de tine asa ca vede bine, are kiar si un soi de umbreluta deasupra capului pt soare... Il tii mult mai bine in spate..are un cadru metalic, se prinde si peste briu si peste pieptul tau... da asta-i pentru copilasi mai mari...

A si inca ceva.... n-a stat sub nici o forma in el.. asa ca vezi uneori indiferent de comfortul pe care vrei tu sa il asiguri bb nu vrea si pace...

Bafta si rabdare

Dana & Anisia

Mergi la inceput