Canada (6)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Emilly spune:

quote:
Originally posted by antoioana
]....si uite asa am aflat ca guvernul intentioneaza sa subventioneze Prevnar, Varivax, Menjugate. E bine, nu? :)
Sanatate multa!
anto



De cind au de gind?
Noi ne gindim sa-i facem Ilincai Prevnar-ul.Stii mai multe amanunte?
Mii de multumiri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antoioana spune:

quote:
Originally posted by Emilly
De cind au de gind?
Noi ne gindim sa-i facem Ilincai Prevnar-ul.Stii mai multe amanunte?
Mii de multumiri!



Emilly,
cred ca dr. a mentionat septembrie-octombrie...Intreb mai multe cand merg cu Stefanel la vaccinul de 1 an...adica peste vreo 7-10 zile...daca nu-i prea tarziu pt. tine.
Numai bine.
anto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Emilly spune:

anto e foarte bine pentru mine si atunci, multumesc mult.
Bafta la vaccin!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

quote:
Originally posted by antoioana
Buna fetelor!
O sa ma bateti...atata v-am innebunit si v-am intrebat de Niagara si imprejurimi (multumesc tare mult ca m-ati luminat :)), dar pana la urma am fost in camping la Sandbanks. Super.
Stefanel a facut roseola, ceea ce m-a dus pe la dr....si uite asa am aflat ca guvernul intentioneaza sa subventioneze Prevnar, Varivax, Menjugate. E bine, nu? :)
Sanatate multa!
anto



Anto, tu esti in Quebec? Ca ma intrebam care guvern vrea sa subventioneze vaccinurile de mai sus. Cel federal? Atunci trag si eu speranta si sa se grabeasca (eu sunt in Ontario).

As vrea sa te mai intreb si de Sandbanks, este pe langa cele 1000 de insule, nu? Ce se poate face pe acolo? Este plaja? Voi ati mers cu cortul? Si pe noi ne-ar bate gandul sa mergem vreo cateva zile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaMario spune:

Donia noi am fost weekendul trecut la Sandbanks special pentru plaja.
Se poate face si baie era frumos dar sa nu te astepti sa fie ca la Mamaia sau Neptun este "ceva acolo" care sa-ti aduca aminte pe litoral.
Uite un link unde poti gasi detalii cum poti ajunge acolo faci cam 2,5 din Toronto http://www.pec.on.ca/other/sandbnks.html

Gasesti citeva poze pe siteul nostru sa-ti faci o idee.

Va pupici
Dana si Joshua
http://members.rogers.com/joshuas/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi_edi spune:

Fetele din Toronto, amatoare de souvlaki, baclava si alte bunatati grecesti! Week-end-ul asta este festivalul "Taste of the Danforth"!
Cine mai vine?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dena spune:

Adi Edi eu cu siguranta vin, nu se poate rata :b
Iau si Adevarul in buzunar :) poate ne gasim pe acolo.



Denisa si bebica din burtica - 24 sapt.
"Nu ai pierdut daca ai cazut. Vei fi invins cu adevarat daca nu te ridici." G.Funakoshi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns romaria spune:

Unde este??? Si eu vreau sa merg.
Romaria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi_edi spune:

Dupa cum ii spune si numele, este pe Danforth Ave., intre Broadview si Jones. Am fost in fiecare an (de unde stam noi se ajunge pe jos, ce noroc!), dar anul acesta o sa avem un "bagaj" si ma intrebam cum o sa facem sa patrundem acolo cu caruciorul. Chiar acum am citit pe site ca pentru astfel de situatii cele mai potrivite ore sunt intre 6 si 8 vineri seara si 11 si 3 simbata si duminica. Daca vreti informatii suplimentare puteti citi pe www.tasteofthedanforth.com.
Adi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

Draga Dana, aveti niste poze tare frumoase, iar Joshua e minunat. M-au emotionat gandurile lui mami si tati pentru el, iti spun sincer ca mi-au dat lacrimile.

Iti multumesc pentru site-ul cu Sandbanks, suntem din ce in ce mai tentati sa stam cateva zile acolo. O sa mai studiez ofertele de cazare, ca nu am curaj cu cortul.

Mergi la inceput