Dr. TUTUNARU

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns giliutza spune:

Cineva care a nascut recent cu dr. Tutunaru nu e pe forum sa ne povesteasca din proprie experienta despre evenimentul pe care il asteptam toate cu nerabdare?

Giliutza:) si Adinuta:)
Dr. Tutunaru - Elias

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgiana.popescu spune:

Buna fetele,
Sunt si eu noua pe aici.Eu sunt pacienta dr.Tutunaru din iunie 2004.
Nu am mai trecut pe la doctor din septembrie.Stie cineva cand mai este de garda?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clio spune:

Buna, fetelor!
Dr.Tutunaru mai este de garda pe 19 decembrie, 22 decembrie si 28 decembrie.



Clio si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgiana.popescu spune:

Multumesc Clio pentru informatie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uki spune:

Buna mamicutzelor !
Mey Giliutza oricine ar fi nascut cu Dr. Tutunaru (including me), crede-ma ca e diferit de la o persoana la alta. Stiti si voi asta nu? Eu am nascut pe 31 dec 2003 deci acum 1 an si a fost super bine. Pe acest doctor nu il deranjezi daca il suni la ora 1-2 noaptea (ca mine) in ajunul sarbatorilor, sa-i spui ca ti s-a rupt apa... Daca esti pacienta lui stie si el ca va fi probabil trezit si pus pe drum cand e lumea mai draga. Asa cum spunea cineva mai sus despre concediul Dr, asa sunt si sarbatorile. Eu anul trecut chiar am glumit cu dr pe tema asta " Dom' doctor poate ma apuc sa nasc de revelion si va sta sarmaua in gat daca va sun!" La care el cica: Pai da, poate faci vreun Vasilica, sarcina era destul de jos, si sarmale eu nu prea mananc asa ca nu ma deranjezi deloc...Ma rog, glumitze din astea.
A, si inca ceva. Cand eu am mers la spital dr mi-a spus sa-l sun cum incep durerile. Acolo insa era de garda o doctorita(buna si ea de altfel - Andrei)care zise sa nu-l chemam pe dr inca, lasa ca nasti pe la 12 ziua. E, si in fine eu aveam contractii dar eram cumintica, astfel ca m-am dilatat destul de repede si doctorita de garda se agita sa-l chem pe Dr. Tutunaru. Vine bietul om si eu aveam dilatatie 8 inca putin si nasteam. S-a suparat tare pe dr de garda ca nu m-au lasat sa-l chem, ca eu sunt pacienta lui - eu vroiam si epidurala, alea mi-au spus ca n-au anestezist ca a plecat de sarbatori. Iar Dr.Tutunaru le-a spus: la pacientele mele eu vreau sa conduc travaliul asa cum stiu eu. Va dati seama ca de-a lungul sarcinii el isi cunoaste pacientele si cum vor acestea sa nasca. E foarte important pt ca e un dr care te incurajeaza tare mult. Si uite cum am nascut fara nici o anesttezie, norocul meu ca nu m-am chinuit prea mult. Chiar si lui Tutunaru i se facuse mila si mi-a spus ca am avut noroc de o nastere usoara..

Am scris mult scuzati-ma, poate va e de folos cu ceva, plecand insa de la ideea ca toate suntem diferite.
Hai ca va pup pe toate si va doresc Sarbatori fericite
iar celor care vor naste - cu siguranta asta va fi cel mai pretios cadou !!!

Doctorul Dan Tutunaru

Gabriela si Mariuca (31 dec 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giliutza spune:

Sa-ti traiasca Mariuca Uki si sa fiti fericite!! Ma bucur sa aud ca s-a mai nascut o Capricoarna capoasa(eu sunt pe 26 decembrie)!

Giliutza:) si Adinuta:)
Dr. Tutunaru - Elias

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uki spune:

saru'mana! si tu mai ai putin pana la ziua ta, a doua zi de Craciun, speciala zi si frumoasa.
Cand bem, ce bem? Aaaaa tu nu poti ca ai bebe in burtica...

Te pupam
Gabriela si Mariuca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clio spune:


Felicitari pentru Mariuca, Uki!!!Sa-ti traiasca!!!
Si multumim mult pentru ca ne-ai impartasit poveste nasterii ei!!!

Clio si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns llizzie spune:

Buna Uki, ma mai rtii minte? Am nascut si eu in farsit cu dr Tutunaru, acum exact o luna, un baietel Ilie Andrei, prin cezariana. Si nasterea mea a fost deosebita. Nu pot sa spun ca desi eram asa de stressata- nu avusesem niciodata o operatie in viata mea- in timpul operatiei de cezariana, doar ca nu am hohotit de ras. Dl doctor are o echipa exrtraordinara. Si-au intrerupt o mica petrecere din cauza travaliului meu si m-au ajutat sa nu am dureri prea mari in travaliu. Cat despre operatie in sine: e mica frumoasa.
Deci daca cineva e asa de speriat cum eram eu de cezariana, sa fie linistit, ora de operatie a fost printre cele mai frumoase si emotionante din viata mea. Iar refacerea e f buna.
Va pup si mult curaj!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns V. Erica spune:

Lizzie, ai postat pe undeva povestea nasterii???
Si eu voi naste in curand prin cezariana cu Dr. Tutunaru si sunt avida de info...
Dana si Eric

Mergi la inceput