Dr. TUTUNARU

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dana p. spune:

Va spuneam saptamana trecuta ca trebuia sa vin la Bucuresti si sa ma intalnesc cu doctorul Tutunarul marti la spital, numai ca el saracul era in concediu. Si ce mi-a zis la telefon luni cand l-am sunat a fost ca vino tu la Bucuresti si cand ajungi imi dai un telefon si ne intalnim la spital. Cand am ajuns l-am sunat si l-am intrebat cand poate dansul sa vina la spital sa ma vada ca eu aveam probleme cu masina si trebuia sa ajung si la un service. Atunci mi-a spus sa-mi rezolv problema cu masina si sa-l sun dupa aceea.Asa am si facut numai ca atunci cand am sunat mi-a raspuns altcineva care mi-a spus ca Dl. doctor este deja la spital ca a avut o urgenta si daca pot sa ajung cat mai repede posibil. Am ajuns cam in 20 de min si doctorul inca nu terminase cu pacienta care-l solicitase, ea pierdea lichid amiotic si a trebuit sa-i faca cerclaj.
Cand a terminat cu ea a stat de vorba si cu mine fara graba, mi-a facut o echgografie si mi-a dat tratament.La sfarsit binenteles ca nu a vrut absolut nimic,iar tratamentul pe care mi la dat a fost cu scrisoare medical catre medicul de familie ca sa pot sa-l iau compensat( pana acum in 5 ani de cand ma chinui sa am un copil si sa mentin sarcinile pe care le-am pierdut nu am luat nici un medicament compensat sau gratuit ).
Mi-am cerut mii de scuze ca l-am deranjat din concediu la care el saracul mi-a spus "cred ca niciodata nu voi putea sa am si eu un concediu ca lumea"
Din tot ce am povestit aici as vrea sa trag o concluzie si anume ca este un om care nu tine cont de faptul ca poate si el are probleme personale ( fetita lui era cu el la spital ca nu avea cu cine sa o lase acasa)si ca a primat urgenta pe care a avut-o cu fata careia a trebuit sa-i faca cerclaj si apoi cu mine care ar fi trebuit sa fac inseminare si trebuia neaparat sa vorbesc cu el in ziua aceea ca sa stiu ce fac( mai facea inseminare sau nu in functie de starea ovarelor).Intr-un final mi-a zis ca mai bine sa incerc sa raman natural.

Si pe mine ma cucerit omul asta(si am trait multe experiente cu diversi doctori).


Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CAMEEA spune:

quote:
Originally posted by rebella

eu am nascut cu dr. tutunaru acum un an. am ramas insarcinata dupa ce m-a operat laparoscopic pentru sterilitate de cauza tubara. am avut o sarcina infiorator de stresanta (activare imunologica, rezistente crescute pe arterele uterine, copilul cu intarziere de crestere, etc.), credeam ca n-o mai scot la capat, dar am urmat un tratament pe care numai el il aplica si am acum o bomboana de fetita! parintii mei au facut ca trenul cand au auzit ca vreau sa aiba grija de mine un dr necunoscut (fusesem pe la badea si pe la badiu de la municipal care mi-au prescris liniste si stat in pat, acum inclin sa cred ca au facut asta pentru simplul motiv ca nu aveau solutii terapeutice pentru problema mea). cand au vazut ca sunt incapatanata, parintii, adica tata, s-a interesat de tutunaru pe cai "oculte" si asa am aflat si eu ce noroc a dat peste mine: tipul a lucrat cu cativa ani inainte in domeniul urgentelor medicale si era super tare pe probleme de cardiologie (cea ce il face redutabil in hipertensiunea de sarcina). a propos de asta, nu mica mi-a fost uimirea sa descopar lunile trecute un articol in romania libera despre activitatea lui acolo (tot din romania libera am aflat ca are nu stiu cate inventii in laparoscopie, brevetate, deci omul asta are cap nu gluma). a facut apoi ginecologie si a fost cativa ani buni elevul lui badea la municipal. de 2 ani e in elias (care e un spital supercurat). e beton pe genetica si imunologie (stiu ca s-a chinuit mult sa puna pe roate un protocol de testare genetica si imunologica a cazurilor cu avorturi spontane repetate). sincera sa fiu cred ca stie MEDICINA la greu, nu numai ginecologie, caci mi-a raspuns relaxat la TOATE intrebarile pe care i le-am pus cu privire la problemele mele din sarcina (intrebari la care altii au dat din colt in colt, incercand sa minimalizeze importanta lor), aducand dezinvolt atat argumente stiintifice cat si spirituale.
dar... eu cred ca cel mai bine este sa te duci la el si sa-l testezi pe viu. stii cum e: la pomul laudat...
desi, din ce am citit pe aici pe forum, e singurul dr despre care nu s-a scris nimic de rau ci numai de bine. o fi si asta ceva, nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina constantin spune:

Buna Cameea!
Te putem ajuta cu ceva referitor la acest subiect?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenus spune:

Fetelor, stie cineva cand este de garda dr. Tutunaru?
Multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CAMEEA spune:

DRAGA REBELLA

Sunt nou venita, as dori sa imi spui cum a decurs interventia laparoscopica cu Dr. Tutunaru, si dupa cit timp ai ramas insarcinata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina constantin spune:

Bine ai vennit Cameea!
Carmenus, nu stiu cand mai e de garda... Dar il gasesti zilnic la spital (de luni pana vineri)!
Week-end placut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rebella spune:

cameea,
ce anume vrei sa stii despre operatie? daca a decurs bine? eu zic ca da (doar am ramas insarcinata). citeste topicul http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=29916&whichpage=1, acolo am scris despre interventie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CAMEEA spune:

ALINA - MULTUMESC PENTRU URARE!

Dragele mele optimiste doresc sa stiu daca a facut cineva de curand sau urmeaza sa faca interventie Laparoacopica cu dl. dr. Tutunaru.
Cat dureaza programarea pentru aceasta interventie?
Am inteles de la dansul ca medicii chirurgi din Elias nu sunt inca disponibili. De ce are nevoie si de medic chirurg? Cum decurge aceasta interventie? Care sunt riscurile? Care sunt sansele de a ramane insarcinata? dupa cat timp ai voie.......?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariadna33 spune:

quote:
Originally posted by carmenus

Fetelor, stie cineva cand este de garda dr. Tutunaru?
Multumesc


Miercuri 17 nov.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gio spune:

Mersi mult fetelor, e sigur de garda, da???
Pupici,
Gio si Taisia

Mergi la inceput