Dr. TUTUNARU

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Renatte a facut amnio cu Tutunaru. Poti sa-i trimiti un PM s-o intrebi. Dar atat cat ma pricep eu, amniocenteza prezinta oricum un risc de avort asa ca eu zic sa te invoiesti de la munca chiar vreo doua zile. Ca sa stai linistita si a doua zi, si vezi cum faci poate arajezi cu medicul asfel incat sa fie pe la sfarsitul saptamanii sa prinzi si un weekend acasa.
Multa bafta!

Andreea
Life it's like a box of chocolates. You never know what you gonna get!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crina R spune:

Cameron,

Interventia nu se face sub anestezie, insa dl doctor s-ar putea sa te tina sub observatie in spital cateva ore. Eu dupa amnioscenteza am fost OK insa poate ar trebui sa te gandesti ca macar in ziua cu pricina sa nu te mai duci la servici.

Succes

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giliutza spune:

Bine v-am gasit, fetelor si viitoarelor mamici!

Aseara am fost si eu pentru a doua oara la domnul dr. Tutunaru si era extrem de aglomerat!S-a uitat pe rezultatele de la analize, a zis ca sunt OK si apoi m-a trimis sa fac ecografia la dr. Iosup si apoi triplul test la Genetic Labs. Imi poate spune cineva daca e obligatoriu sa le faci in aceeasi zi? Si dr. Iosup cam cand cheama la ecograf, dimineata sau dupa-amiaza, ca imi este destul de greu sa ma invoiesc de la serviciu?
A mai trimis pe vreuna dintre voi asa, ca paciante ale lui?Nu de alta, dar am uitat niste amanunte financiare, iar daca cineva mi le poate da, ar fi OK.

Va multumesc,
Giliutza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crina R spune:

Giliutza,

Nu e obligatoriu sa faci si ecografia si triplu test in aceeasi zi. Rezultatele de la Genetic Lab sunt gata cam in 10 -14 zile (cel putin mie asa mi le-au dat). Iar la Dr Iosup iti faci programare (la Centrul Medical Unirea sau la Diagnosis) - consulta si dimineata si dupa amiaza (la Unirea am impresia ca are program pana la 20.00)

In ceea ce priveste costurile, nu mai stiu cat sunt acuma insa poti telefona sa intrebi:
Centru Medical Unirea:212.05.67 sau 0722.430.400
Diagnosis:231.67.41 sau 231.67.42
Genetic Lab:4131423


Bafta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cameron spune:

Multumesc pentru raspunsuri! Maine dimineata merg sa fac amniocenteza. Poate rezolv sa nu mai vin la serviciu totusi..
Sa-mi tineti pumnii sa fie bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Cameron, bafta multa! Tinem pumnii!

Andreea
Life it's like a box of chocolates. You never know what you gonna get!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BESTUTZA spune:

Cameron, Stai linistita si nu te agita!@ Pune pe bb pe primul plan si daca ti-a zis ca trebuie sa faci analiza asta fa-o! E genul de doctor care nu face analize de dragul analizelor! Face daca situatia o cere cu necesitate!! Ai sa vezi ca e bine! Maine o sa iti tinem pumnii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cipi spune:

Fetele, spuneti-mi de ce vi s-a prescris triplutest si amniocenteza?
Eu trebuie sa merg vineri (pentru prima oara) la dr. Tutunaru si ma gandesc daca recomanda la toate fetele aceste analize si de ce. Am 36 ani si sunt insarcinata in 4luni si jumatate si nu as vrea sa fac aceste analize. E o problema?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crina R spune:

Triplu test este o analiza care se face din sange si in principiu se recomanda tuturor femeilor gravide. De ce nu vrei sa o faci?

In ceea ce priveste amnioscenteza, la noi in tara se recomanda doar in anumite cazuri - dar oricum nu te obliga nimeni sa o faci - doar ti se recomanda.

Insa daca doresti sa nasti cu Dl Dr Tutunaru e important sa ai incredere in el si sa faci ce-ti spune - nu recomanda anumite analize degeaba.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giliutza spune:

Cipi, mie mi-au iesit analizele bine, am 27 de ani si tot m-a trimis la eco 3D + triplu test!Cred ca vrea sa fie sigur ca totul este OK, nu trebuie sa crezi ca e ceva in neregula!

Cameron, iti tin pumnii, sa ne spui cum a fost!

Mergi la inceput