Dr. TUTUNARU

Dr. TUTUNARU | Autor: memee

Link direct la acest mesaj

poate cineva sa imi dea informatii despre cum este dr. Tutunaru de la Elias?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oana_s spune:

iubita, eu voi naste cu altcineva, dar am auzit ca dr. tutunaru este extraordinar si ca medic si ca om, nu vrea sa ia nici un ban pana dupa nastere...ce sa-ti zic am auzit numai superlative despre el.





oana si bb mara 39 sapt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrutza spune:

Eu am fost azi la dl dr Tutunaru si sunt foarte incantata. Am auzit numai lucruri bune despre el si intr-adevar mi-a facut si mie o parere foarte buna. In afara de asta, spitalul Elias e ok.

Andrutza si bebelusa
16 sapt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leta spune:

Si eu sint la dr. Tutunaru si pot sa spun ca am mare incredere in acest medic.
Nu am o sarcina usoara, deocamdata trebuie sa stau numai in pat (placenta jos), am fost si internata in spital, dar dr. m-a asigurat ca totul o sa fie bine si eu il cred.

La fiecare vizita am cu mine o lista lunga de intrebari, cred ca il zapacesc si il enervez pe bietul om, dar imi raspunde pe rind la toate, mai si glumeste...
Sint foarte-foarte stresata de ceea ce mi se intimpla si imi prezinta lucrurile intr-un mod linistitor, cu explicatiile aferente.


Daca as putea, l-as lua acasa, cu tot cu ecograf, sa aiba grija de mine pina nasc :) (sotul nu se supara).



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uki spune:

Salut,
Eu am nascut cu Dr Tutunaru in decembrie 2003, cred ca ai facut sau poti face o alegere foarte buna. Nu numai ca nu ia bani la vizite dar este o persoana speciala. Eu am nimerit din intamplare la el, fiind la inceput la alt dr tot din Elias, care nici nu ma cunostea dupa nu stiu cate vizite... platite nu?
Si cred ca Dumnezeu m-a indrumat intr-o sambata cand eram prin luna 5 cu ceva intepaturi care ma deranjau, m-am prezentat cu gandul ca cine o fi o fi si asta e. Ce vreau sa spun este ca el fiind de garda m-a primit imediat chiar daca nu eram pacienta lui, si dupa eco mi-a dat nr de tel mobil (de la celalalt dr nu aveam nimic), si mi-a dat sa fac un set de analize... Si culmea nu a vrut bani desi credeam ca il deranjasem.
In concluzie pentru cine este pacienta a acestui doctor, este un om care cred eu ca-si face meseria cu placere si nu in special pt bani.
Si unde mai pui ca dupa ce te imprietenesti cu el este foarte glumet.
E renumit in spital si pt epiziotomie.
Ok m-am lungit scuzati-ma...
Nasteri usoare si da-ti Pm daca mai doriti sa aflati alte amanunte.
Va pupaceste mami Gabriela si Mariuca (azi = 7 lunitze)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eny spune:

Am nascut cu dr.Tutunaru in iunie 2003. Nu am avut o sarcina deloc usoara si mi-a fost teama pana in ultima clipa ca nu o voi putea duce la capat cu bine. Oricand il sunam, la orice ora imi raspundea si imi explica tot ce ma interesa. Daca trecea mai mult timp si nu il cautam ma suna el sa vada cum ma simt si daca sunt bine. Mai rar in ziua de azi un astfel de medic. In ceea ce priveste operatia de cezariana, acum dupa un an de zile nici nu se cunoaste, totul a fost ok.In incheiere,este un om in care poti avea incredere in permanenta,un medic caruia ii pasa de pacient, isi face meseria cu daruire si pasiune si nu pentru bani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns memee spune:

multumesc mult fetelor pentru raspunsuri dar as fi foarte interesata daca aceaste calitati precum daruire si dezinteresare materiala sunt dublate si de competenta. eu am o sarcina cu multe probleme carora alti doctori cu renume (amabili, glumeti unii dintre ei, foarte cititi altii)nu le-au gasit solutii. in plus de asta am si 2 sarcini pierdute fara sa mi se fi explicat cauza. ce stiti mai concret despre el? cat de priceput este in urmarirea sarcinilor dificile? are si solutii practice sau doar isi etaleaza cunostintele, ca si restul doctorilor, fara a implementa vreo solutie terapeutica viabila? scuze pentru pleiada de intrebari, dar am ajuns sa suflu si in iaurt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eny spune:

Memee, este competent. Iti voi explica foarte pe scurt cazul meu. Dupa o anexetocmie totala pe partea dreapta facuta acum cativa ani, cealalta trompa ramasa pe partea stanga obturata de un nodul si nerezolvata in a 2-a interventie chirurgicala (laparoscopie facuta de Dr.Boldea Badea in echipa cu Dr.Tutunaru; asa l-am cunoscut), si in plus o predispozitie mare pentru chisturi de ovar; medici precum Marinescu, Badea, Poiana etc.. nu mi-au dat nici o sansa de a avea un copil pe cale naturala. Dr. Tutunaru a fost singurul care m-a incurajat si mi-a spus ca exista o sansa de 1% de a ramane insarcinata. Cand minunea s-a intamplat Tutunaru a fost cel care m-a ajutat sa duc cu bine sarcina la capat si nu a fost deloc usor(placenta cu probleme,col deschis,fluxuri cu belea,lichid amniotic insuficient,imunitate scazuta si alergica la toate alea etc...)Pentru mine competenta a fost clara. Am o minune de fetita pe care de cate ori o vede nu ii vine sa creada ca e a mea. Vezi ca are un site al lui, sper sa nu se supere ADMIN-ul dar asa poti vedea cum abordeaza infertilitatea si nasterea.(reclama)
Cel mai important este sa ai incredere in medic. Eu personal am crezut mai mult in medicul care mi-a spus ca incearca si face tot posibilul sa fie bine decat in cel care mi-a dat din prima asigurari ca nu este nici un fel de problema. Si asta dupa ce m-am fript la prima operatie pentru ca nu am mai cerut si o alta parere si am mers pe mana medicului respectiv. Memee, incearca macar sa mergi de cateva ori la el in paralel cu medicul tau si vei decide singura pe parcurs.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lordra spune:

Gata, m-am hotarat: ma duc la dr. Tutunaru pt a-mi rezolva problemele (chist, fibrom, sarcina pierduta). Apropo: s-a tratat cineva la dr. Tutunaru de una dintre afectiunile pe care le am eu?
Inca ceva: cum anume pot da de el? Ma duc pur si simplu la spital si intreb cand il gasesc sau trebuie sa ajung mai intai la vreun cabinet privat? Ash prefera taaare mult doar prima varianta, deoarece spitalul e la doi pashi de serviciul meu si-mi va fi la indemana sa ajung in orice moment.

Numai bine!
Lordra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eny spune:

Lordra, azi e de garda la spital. tel lui este: 0723999939. Suna-l fara probleme oricand.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lordra spune:

Eny, in 2 zile intru in concediu si ma gandesc ca mai bine mai aman putin pana ma intorc. Nu de alta, dar vreau sa fiu disponibila pt orice mi se va propune (analize, spitalizare sau vreo interventie).
Super site-ul enuntzat mai sus. I-am gasit acolo si nr. de mobil al doctorului. Un medic care are disponibilitatea sa faca o pagina asha amanuntzita, cred ca va avea rabdare sa ma lamureasca si pe mine in privintza problemelor pe care le am de atata timp.
Sper sa gasesc in sfarsit ce-mi doresc eu: un medic priceput, cu chef de explicatii si care sa nu-mi ia si pielea de pe mine pt o consultatie.

Ura!
Lordra

Mergi la inceput