Rezervare restaurant pt nunta

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alehiam spune:

quote:
Originally posted by vmariejeane

Hai ca am scapat de grija! Problema mea cea mai mare: restaurantul. Am rezervat sala la Polo Club pt. 30.07.2005. Ufff...sunt usurata! Insa e o chestie care ma framanta acum: data de 30.07.2005 pica in post? Eu cand m-am uitat pe calendarul ortodox parca nu era in post...



probabil ca deja ai aflat raspunsul ca 30 iulie nu pica in post... pentru ca postul sf. marii incepe de pe 1 august

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vmariejeane spune:

Pt leyla : atunci cand m-am interesat de restaurant mi s-a zis ca intra 150 de pers, ca geanul ala care este intre hol si sala se da jos si ca acolo unde e holul acum se inchide usa si se face ring de dans, deci acolo va sta si DJ-ul sau formatia. Si cred ca intra 150 de pers, adica numai mese. Iar terasa o poti folosi linistita, oricum, mai ales daca e vara...iese lumea la o tigara, la o barfa....Spune-mi daca te-ai hotarat.
Iar pt restul: urez multa BAFTA in luarea deciziilor. Este destul de complicat, mai ales ca nunta este unica si vrei sa fie ceva cu totul deosebit...
PS: sunt linistita, 30.07.2005 nu e in post, dar asta stiu deja de mult

Schatzy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leyla spune:

Multumesc pentru raspuns. Pe noi ne intereseaza in principiu pentru organizarea exclusiv afara si ne-a placut peisajul de la Polo. Domnul de acolo a fost putin reticent la acesta idee dar a mai spus ca daca noi vrem neaparat afara, el nu are nimic impotriva. Dar exista si restaurantul ca acoperire in caz de vreme rea (dar speram sa nu fie nevoie)si de aceea ma intrebam daca intra 150 pers.Inca nu am rezervat pentru ca inca nu am stabilit data pentru ca depindem de o alta data pe care o asteptam.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stanciu.d spune:

Noi vom avea nunta la restaurantul Laguna Blu, pe malul Herastraului. Am semnat un contract cu o anexa in care se specifica meniul si gramajul fiecarei portii pe persoana.
La inceput am discutat doar despre meniu si despre numarul de locuri si invitati. De confirmat vom confirma numarul acestora cu o saptamana inainte de nunta. Urmeaza sa stabilim aranjarea meselor si decorarea salii. Ei se vor ocupa de tot. Am intrebat de ce tacamuri dispun, fete de masa, pahare, fructiere, pana la ce ora putem ramane..
Sunt foarte draguti. Vom aduce bautura de acasa si vor face ei tot ce trebuie. Meniul include mancare si servicii.
cam asta e.

Dana

Mergi la inceput