Bebelusi de ian-feb 2004 (24)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Helen spune:

Tatiana, felicitari ptr. dintisor dar paote iese si celalalt! La noi au iesit deodata! Cosmin s-a oprit apoi cat de cat cu salivatul dar a reinceput dupa vre-o saptamana mai rau. Tot la fel, singura solutie e bavetica non-stop dar tare nu-mi palce, insa imi e frica ca raceste ca e tot ud pe piept.

Helen si Dan Cosmin - 21.01.2004
http://community.webshots.com/user/phelens

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana77 spune:

Helen
Le dau Iaurt Brenac simplu, de 2.8% grasime (indicatia pediatrului).
Dupa ce papa laptele dimineata, au avut o perioada in care se culcau dar acum nu prea. Eventual jumatate de ora, maxim.

Tatiana
Felicitari pt dintisor!!

Arturicii, in afara de faptul ca rod tot si ca saliveaza f mult (si ei stau cu barbite cand iesim la plimbare) nu au gingia umflata. A, mai e ceva. La amandoi (avantajul gemenilor ca poti compara) partea de jos a gingiei e plina de vinisoare rosii, verticale. La voi e asa?

Andra
Stiu ca tu ai termometru Scala de masurare a temp intr-o secunda, in ureche. Iti este de folos? Functioneaza bine? Are si dezavantaje?
Pt ca vreau sa le iau (sa primesc adica de la colegi sapt viitoare).



Ioana,

YANN
& PHILIP
_28.01.2004_

http://community.webshots.com/user/yannphilip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Helen, am citit pe Danonino ca ar contine coloranti si arome. Nu stiu despre Brenac, inca nu i-am dat iaurt. Si eu as fi optat ptr Danonino daca nu citeam asta.

Tatiana, felicitari pentru dintisorii s evident progresele Clarei! M-ai mai linistit si pe mine cu greutatea, pentru ca Alexandra avea fix la 5 luni 6.640 si 66 cm. Asadar nu e singurica "top-model" pe aici.

Rox si BB Alexandra Maria (10.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_Iulia spune:

Ioana,
Eu am termometru suzeta si e relativ ok. Adica nu-ti masoara intr-o secunda (ci in vreo 5 min), dar nici nu te chinui (tu si bebe) sa i-l bagi in fundulet.
Dar sunt curioasa si eu cu termometrul asta de ureche...ca si barbatu-meu zicea de el...

Adina+ bebe Olivia Karla 04.03.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns TatianaG spune:

Emilly, bubitele rosii, cu varful alb pot fi de la caldura, saliva (avem si noi in zona "decolteului") sau detergentul / balsamul folosit (noi am avut in primele saptamani din cauza lor). Doctorita nu mi-a spus c-ar putea fi alergie la alimente.

M-am linistit cu privire la salivare. Pe strada sau in parc n-am mai vazut copilasi cu bavetici si am credut ca numai Clara e asa "salivoasa" .

Ioana, la Clara n-am observat vinisoare pe gingii. Adevarul e ca n-am putut cerceta foarte bine zona, isi tot putea limba acolo.

Va doresc o zi placuta!



Tatiana si Clara Maria (31 ian 2004)
http://community.webshots.com/user/tatianagut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buli spune:

buna ziua si de la noi

sa va mai spun ce mai face ficioru-miu.
de vreo trei zile ne-am dat in tandreturi. adica seara, dupa ce maninca, in loc sa doarma, ma apuca de par, urechi, ce prinde si el si ma pupa/musca/linge pe fata. si ride in hohote la faza asta. e dulce rau de tot

in rest, papa bine tot ce-i dau. azi dupa ce a terminat banana cu brinza i-am dat un pic de caisa - prima oara - sa vad daca-i place. mi-a raspuns cu un zimbet.
doarme bine, e cuminte si dragutz.
dar nu se ridica singur in funduletz, nici nu merge de-a busilea, nici tiris, cum am vazut ca fac alti copii
speram sa raportam si noi progrese cit de curind

acum mergem sa pregatim piureul si sa papam

va dorim o zi minunata

Anca si bebitza Matei (data nasterii - 1 ianuarie 2004)

http://community.webshots.com/user/ancutza124

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ane2 spune:

Am venit si noi sa ne vaitam........aseara nu stiu ce a fost cu Rachella dar a adormit greu si din 10 in 10 min se trezea plangand...da era plansu ala al iei de rasfatata ....nu pot sa-mi dau seama ce a avut.....intr-un final am puso la noi in pat si na mai zis nici pas....iar pe la 3dim sa trezit si pana la 5 dim sa foit tot patu.....
Si nu mai vrea sa pape mai mult de 120ml de lapte ..in schimb ceai bea cate 200-250ml....sa fie de la caldura?....in tara a mancat foarte bine cate 200-240ml .....maine ne ducem la dr. si daca totu e in regula facem si vaccinu.....

Andruska in bucuresti stau ....iar mama la 40 de kilometri de buc......oricum Rachella a stat doar vineri acolo in rest numai cu mine....

Afara sunt 42 de grade si la mine in casa ploua ...m-au inundat vecinii.....si nu e prima oara.......

La multi ani Crina-Amelia & Daria!!!!!

Fug sa termina curatenia...acum cat dorme fimea.....offfffff ce rau e fara mama .....dar rezistam noi pana se intoarce

Anita si Rachella -17.o1.2004
http://community.webshots.com/user/sugarbabe134

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Helen spune:

Ane, exact asa a facut Cosmin cand i-au iesit dintii, cam cu 4 zile inainte de eveniment... uita-te bine la gingii sau treci cu degetul peste ele... daca este de la dinti se simte clar umflatura!

pupici

Helen si Dan Cosmin - 21.01.2004
http://community.webshots.com/user/phelens

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buli spune:

cred ca am ratat ceva sarbatoriti

le spunem tuturor sarbatoritilor "La multi ani!".
sa fie sanatosi, voiosi ei si parintii lor.


Anca si bebitza Matei (data nasterii - 1 ianuarie 2004)

http://community.webshots.com/user/ancutza124

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DARAEL spune:

Fete frumoase, am revenit ! Nu v-am uitat, dar am fost prinsa cu „ora sexuala” – aceea cu lenea, of course si nu am clicarit decat la unele subiecte unde unele fete cereau cate un sfat urgent. Unora nu le-a placut ce am zis, s-au suparat, dar le-a trecut. Sper !
Noi sarbatorim astazi si ne gandim la voi. Multumim de felicitari tuturor. , , !
Andruska – poti sa incerci mai multe soiuri de mere. Si lui Daria nu-i plac unele tipuri, mai ales cele verzi din vara aceasta, poate pentru ca sunt cam acrisoare. In schimb, ionatanele din Olanda, acelea mari, rosiatice si dulci ne plac tare, tare mult. Pacat ca norma zilnica este de 1 marulet ! Cat despre tort si paharelul de laptic, o sa-l dau astazi, evident !
buli – nu dispera si nu fii trista cu cei care repara apartamentul ! In orice bloc serios se gaseste un vecin harnic care doreste sa renoveze exact in orele de liniste. Iar daca toti vecinii si-au montat deja usa metalica, centrala, hota si termopane, precis luna viitoare se vor apuca vecinii de la blocul de peste drum !
„S-asa-mi vine cate-odata, doruleeeeee, / Sa dau cu cutatu-n piatra, / Sa dau cu cutatu-n piatra, doruleeeee...”
Babee – esti asa de dulce cat de grija ai de Ginerica ! Totusi, nu trebuie sa te sperii din orice: gazele astea mici experimenteaza orice si, in mod sigur, nu o sa stea cu ceva pe nas daca nu poate respira. Nici noi nu am sta, nu-i asa ? Totusi, ai grija la fontite si snurulete. Aici e problema: sa nu le inghita sau sa le infasoare in jurul gatului. In rest, nici nu amintesc de cantitatile de mancare – Daria mananca bine, dar pare o furnicuta pe langa Phillip.
Emilly – si noi avem ceva variatii in consistenta scaunului. In plus, „tragem tare” la rosul degetelelor... deci se pare ca se anunta si in Timisoara ceva dintisori. Inca nu se vad, dar la primul semn o sa dam sfoara in tara. Sa nu uit: pireul de morcovi + alte cele, dar si cel de fructe il facem cu blenderul de mana. Mai sunt ceva cocoloase uneori, dar cum nu avem pe nimeni angajat la CTC...

Parca ar mai fi cate ceva de povestit, dar si maine e o zi, nu-i asa ?
Fug la inghetata cu jumatatea – doar avem ceva de sarbatorit !

,
DARAEL & Maria-Daria (16.02.2004)

“A te invinge pe tine insuti este prima si cea mai frumoasa dintre toate victoriile.“ DEMOCRIT

Mergi la inceput