Bebelusi de ian-feb 2004 (24)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns DARAEL spune:

Nu stiu de ce am avut probleme cu intratul pe forum in ultimul timp (o sa scriu asta la subiectul cu paratul ! ) , asa ca nu am reusit sa mai scriem nimic. Dar vad ca voi ati fost foarte harnice, ca de obicei.
Multumim pentru cuvintele frumoase pe care ni le-ati scris referitoare la album. Am incercat si noi (ma rog, tati a incercat) sa puna cele mai reprezentative poze si cred ca a reusit ceva. Acum parlamentez din greu sa prelucreze alte poze, ca sunt cam putine – cand vad ce de poze aveti voi fetelor, ma gandesc ca noi suntem de abia la inceput. Daca nu am avea, nu ziceam nimic, dar asa...
In rest, noi tot fara dintisori suntem, desi sugem la greu degetelele (e problematic ca avem doar cinci la o manuta !) si mai nou sugem si buza inferioara. In plus, facem scaun fara supozitor (minune mare) si mai avem si ceva subfebrilitati (probabil si de la caldura de afara), dar le tratam cu indiferenta si cu sirop de eferalgan cand nu se mai poate. Inca nu spunem nici un cuvant din cele clasice si mult asteptate „mama”, „tata”, dar gangurim si vociferam toata ziua. Daca nu avem cu cine, cu soricelul botezat de tati in poza „iepurila” desi nu seamana deloc cu un iepure. Dar asta nu conteaza – important este ca are minge de basket !!!
De mancat acum nu prea mancam nimic – parca-mi este si frica sa nu pierd lapticul – doar sucurile le mai accepta bucuroasa Daria. In plus, zilnic avem maruletul ras (mere olandeze pentru ca cele romanesti sunt inca prea acre), suculetul de mar, morcov si piersica; bananele pisate, si o gramada de alte fructe. Cel mai nou am incercat cu sucul de grep si ne place !!! iar seara, cereale cu mar si morcovel de la Milupa. Nu am mai spus de tzitzi, ca la capitolul acesta negociem intens de fiecare data.

Inainte de plecare sa nu uit sa mai scriu ceva:
LA MULTI ANI TUTUROR SARATORITILOR SI PARINTILOR LOR !

BABEE – SA FIE INTR-UN CEAS BUN !
SA AI PARTE DE O SARCINA SI O NASTERE USOARA SI DE UN COPIL SANATOS, FRUMOS SI DESTEPT !
DOAMNE AJUTA !


,
DARAEL & Maria-Daria (16.02.2004)
http://community.webshots.com/user/darael100

“A te invinge pe tine insuti este prima si cea mai frumoasa dintre toate victoriile.“ DEMOCRIT

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana Co. spune:

Felicitari fetelor de o mie de ori!!!!!!!!!!!!!!!! Sarcina usoara si copii sanatosi si frumosi sa va dea Doamne Doamne!!! Ce bucurie...

Iar noi fetele cu cezariana ...Adina...iti spun ce mi-a zis dr mea cand se punea problema ca poate Doamne fereste la nastere Darius nu se va stabiliza fiind aritmic pe circuit fetal si riscam o tragedie... ca si cu cezariana pot sa nasc de 2 ori in acelasi an (era ca o consolare, dar cred ca nu mi-ar fi spus daca ar fi fost vreun risc extrem)........asa ca........


Pupici,
Ioana & Co.

Dariuselul mititelul
http://community.webshots.com/user/yoannaco

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buli spune:

Babee, felicitari!!!! sarcina usoara

iaca trebuie sa deschideti un nou subiect, mamici de febr-martie 2005, nu ?


Anca si bebitza Matei (data nasterii - 1 ianuarie 2004)

http://community.webshots.com/user/ancutza124

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_Iulia spune:

Ioana, nu-i chiar asa...pentru ca tesuturile nu se refac asa usor...si te poti trezi la mijlocul sarcinii cu o ruptura de uter de toata frumusetea, si ruptura ca ruptura, dar il pierzi pe bebe...nu pot sa risc asa ceva...dar in fiecare zi il bat la cap pe barbatu-meu ca asa mai vreau un pui...CINE NAIBA M-A PUS SA FAC CEZARIANA?
Si mi-e ciuda pe Saphir si pe Babee de mor!...
Daca vine si Diana cu una din asta cad jos!

Adina+ bebe Olivia Karla 04.03.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buli spune:



La multi ani, Cosmin!


Anca si bebitza Matei (data nasterii - 1 ianuarie 2004)

http://community.webshots.com/user/ancutza124

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buli spune:

noi raportam azi introducerea cu succes a ficatelului de pui si a rosiei. adevarul e ca iesise asa bun piureul, incit l-am amenintat pe Matei ca daca nu maninca el, il maninc eu si nu ma supar deloc

exista cereale fara lapte, fara zahar, dar cu fructe?am si eu o problema - observati, nu?

Anca si bebitza Matei (data nasterii - 1 ianuarie 2004)

http://community.webshots.com/user/ancutza124

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caro spune:

, Cosmin!


Woooow, Babee.... felicitari si sa fie intr-un ceas bun!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elena I. spune:

Gabitza, sa fii sanatoasa, sa ai o sarcina usoara si un bb2 sanatos si cuminte!
Cum a primit Vio vestea?

Elena si Erica
Dumnezeu judeca pomul dupa roade, nu dupa radacini.
(6.februarie)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dadi_t spune:


La multi ani, Cosmin!
Wow fetelor, ce de vesti in ultimul timp!
Felicitari, Babee! Sa fie intr-un ceas bun daca te hotarasti.....
Sunt intr-o dilema.....URIASAAAAAA!Ca si Diana mi-au venit prima oara rusii pe 2 iunie si de atunci PAS! M-ati bagat la tremurici, acum ma duc sa-mi i-au testul si eu. Numai ca la mine nu e cu voie buna, ca am deja doua printzese! Mi-e groaza sa ma gandesc ca in afara de cele doua nasteri nu am ramas gravida niciodata nedorit.Mai mult, am si frica de D-zeu.
Va pupic si incerc sa recuperez si sa citesc ce-ati scris pana acum!

Tania= Anduta(14 sept'96)+ Bibi(14 febr'04)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elena I. spune:

Helen, sa-ti creasca mare, frumos, sanatos si norocos Cosminelul!

Elena si Erica
Dumnezeu judeca pomul dupa roade, nu dupa radacini.
(6.februarie)

Mergi la inceput