Bebelusi de Martie-Aprilie 2004 (8)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Simone spune:

Buna dimineata dragi mamici si copilasi dragalasi!

De cateva zile n-am timp decat sa zic si eu cate o urare si fuga iar la motzica, pentru ca ne plictisim daca nu-i mami pe-aproape sa se joace cu noi.

Fetelor, gata, ne crestinam si noi sambata asta!
De-abia astept! De maine intru in pregateli pe bune, ca pana acum am pregatit doar ... liste cu invitati si meniuri.
Heeelp! Cine a luat cadou la nasi? Ce anume? dati-mi si mie o idee, pt ca e singurul lucru cu care sunt in ceatza!

Miri, insanatosire grabnica tatalui tau, sa-i dea Dumnezeu putere sa treaca si de asta!

Rayuela, trimitem de aici de la noi mult soare !!!

Claudelu, asa e dupa distractie, vine si-una mai tare!


Pupaceli!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cipstyle spune:

La Multi Ani Daria Christina, Tiana Maria, Justin George si...cu intarziere Andrei Alexandru si Laur Andrei !!! Numai bine, sanatate, fericire, sa va dea Bunul DUMNEZEU!

Cristina si bb Anelisa Elena 04.04.04

http://community.webshots.com/user/cipstyle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cipstyle spune:

Fetelor, multumesc pentru raspunsuri, temporar am rezolvat problema, caci cu aparatul pt. solduri nu se mai poate intoarce noaptea. iar ziua o cam pazesc cum ai spus si tu, Mirinda. Elena, am aparatori de patut, problema e ca intra cu nasul in ele, in pozitia pe burta, si nu mai poate iesi de-acolo.

Mirinda, multa sanatate tatalui tau, refacere rapida, DOAMNE-ajuta!

Cristina si bb Anelisa Elena 04.04.04

http://community.webshots.com/user/cipstyle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

Doamne fetelor ce calduri!!! La sunt 36-37grade...ne topim nu alta...pana si Raul e tare marait...deja i-am facut 2 dusulete, ca acolo e tare fericit...Voi cum procedati cu piticii vostri? Cum va feriti de caldura? Ca eu nu mai stiu ce sa-i fac...e doar in pampers ca altfel incepe sa planga, dar si asa tot e transpirat...

Miri ma bucur ca e bine taica-tau!!! Sanatate multa!!!

Simo ce pregateli faci pentru botez?Unde il faceti? la restaurant sau acasa?



Claudia si Raul(01.04.2004)


http://f2.pg.photos.yahoo.com/ph/claudia_floarea/my_photos
http://reclamaxxxx/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_Iulia spune:

Cip, la mine e invers.Si mai grav. Moti doarme numai pe burtica (nu m-am inteles nicicum cu ea cand era mai mica). Asa ca a invatat sa se intoarca de pe burtica pe spate. Si pe spate bineinteles ca nu doarme. Cand se plictiseste ma striga, ma duc, o intorc la loc pe burtica, ii dau suzeta si adoarme din nou.
Incearca sa-i lasi patutul cat mai liber, sa nu poata da cu nasucul de nimic.
Clau, noi bagam aerul conditionat cu toate contraindicatiile lui. Dar m-am convins ca Moti nu poate nici sa doarma in caldura, nici nu mananca daca ii e cald. Asa ca...


Adina+ bebe Olivia Karla 04.03.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Soleil spune:

Salutare!

La multi ani tuturor bebelusilor aniversati astazi (inclusiv a mea ) si celor aniversati zilele trecute! Ne cerem scuze de intarziere, dar eu am trait intr-un haos total zilele astea!

Multumim de urari, sa dea Domnul sa fim bine cu totii, iar urarile voastre de bine sa vi se intoarca inzecit! .

Asa. Acuma, jurnalul de zilele astea: de ziua mea am petrecut "de minune" cu un obraz cat un gogosar: un rest de masea (de fapt o radacina idioata) care si-a amintit de mine! Totul a inceput vineri cand incepuse sa mi se umfle si sa ma doara si cu toate astea a trebuit sa fac fata la 2 copii. In fine, cumva a trecut si ziua de vineri. Noaptea de vineri spre sambata am dormit si eu vreo 3 ore cu 5 fiole de algocalmin si un diazepam luat la 5 dimineata. Am crezut ca ma urc pe pereti de durere! Sambata dimineata la 9 am plecat la dentist. Mi-a scos nenea radacina, m-a compatimit de ziua mea stau pe scaunul ala, mi-a dat antibiotice cel putin 4 zile si m-a trimis acasa. Dupa morala de rigoare: "De ce ati asteptat atat?!"
OK. Umflata in continuare, durerea la fel de prezenta (cat a tinut anestezia am fost si eu mai relaxata), seara ceva musafiri. Noroc ca nu multi, ca n-avusesem chef (si nici putinta)de sindrofii cu un copil de 4 luni in casa. Oricum, am avut musafiri pe finii nostri cu Cosminel si va dati seama ce balamuc cu un bebe de 4 luni si unul de 3 luni jumate, care parca se vorbisera: tacea unul, incepea celalalt sa maraie!
Am avut si musafiri de care nu stiam - un prieten din copilarie al lui Costin cu prietena lui. Cu astia a fost tare dragut, ca eu l-am trimis pe Costin in parc sa plimbe copilul si cand vine acasa il vad ca are copilul in brate, caruciorul in cealalta mana si o blonda langa el, care dadea zor-nevoie sa intre in casa! Cat pe ce s-o intreb ce scopuri are in viata, cand dup-aia l-am vazut si pe prietenul ei (eu n-o stiam pe ea, numai pe el).
Duminica - zi de relaxare. Pe bune, n-am facut nimic. Si pentru ca ma durea maseaua in continuare si nu prea aveam rabdare, am pasat copilul la tata-sau si eu am vegetat ca o leguma toata ziua!
Luni - din nou balamuc! Prietena mea nu-si rezolvase treburile si l-a adus din nou pe fiu-sau la mine. Care e frumos, destept, dar super-rasfatat!! Orice ii spui, comenteaza inca o jumatate de ora. Plus ca mereu vrea ceva, se plictisese extrem de repede. Cere de mancare si dupa 2-3 inghitituri nu mai vrea si tot asa... Am reusit sa ma cert si cu el, mi-a facut nervii franjuri in 7 ore cat a stat la mine! A, si pentru ca i-am dat una peste mana cand tot tragea de uscatorul de rufe sa-l dea pe jos (asta dupa ce ii spusesem de 4 ori sa se linisteasca), am luat si eu o palma peste mana de la el! In fine... a plecat intr-un final acasa, iar eu aseara la 10.30 am picat lata la culcare, n-am mai rezistat
Marti - adica azi: fie-mea e in greva foamei. Ma rog, aproape.
A inceput ieri la 10 cand a mancat abia 120 ml de lapte (am iertat-o, ca mancase si vreo 50 g de piure de mar). Apoi, la celelalte 3 mese doar cate 100 ml si aia cu chiu cu vai!
Azi-dimineata la 7: 60 ml si dupa 1 ora de insistente inca vreo 70 ml. La ora 11: 50 g piure mar si 60 ml de lapte. N-a mai vrut cu nici un chip. Acuma la 3 a mancat - spre uimirea mea!! - 170 ml fara comentarii. Dar mi-e ca e doar floarea aia cu care nu se face primavara... Deja am turbat cu mofturile ei la mancare! Stam cate o ora la masa si vad ca e din ce in ce mai rau!

Maine dimineata mergem la vaccinul de 4 luni. Ufff...

Pupaceli la toata lumea ca v-am scris un roman intreg, da' am un car de nervi dupa toate zilele astea!!

P.S. Maseaua mea (de fapt gingia) e in continuare umflata si ma doare (da' nu chiar asa de rau ca pana acum)!!

Flaviana si Tiana Maria (20.03.2004)
http://community.webshots.com/user/flaviana17

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

Flaviana chiar ai avut o saptaman de vis

Adina si noi ne-am gandit intr-un timp la aer conditionat dar din pacate eu nu-l suport din cauza sinusitei, am si frontala si nazala...aaaa, poti spune ca doar nu bate aerul direct pe mine...asa-i dar pur si simplu am fost la niste prietenii care au aerul cond pe hol si n-am putut sta, m-au apucat niste dureri de cap de imi venea sa urlu...Abia si abia suport ventilatorul!


Claudia si Raul(01.04.2004)


http://f2.pg.photos.yahoo.com/ph/claudia_floarea/my_photos
http://reclamaxxxx/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Veve spune:

Am scris un sfert de ora la un mesaj si spre final am apasat pe ceva si duuus a fost!Mda...in fine!
Multumim tuturor pentru urari!
LA MULTI ANI si toate gandurile noastre bune sarbatoritilor!(de astazi,maine,saptamana si luna asta si cea trecuta,ca mai des de-atat vad ca n-apuc sa dau pe la voi)
Flaviana,"La multi ani" si de la noi,mai tarzior,asa!!Sa fii fericita si iubita!...Nu mai avem pretentii la tort si sampanie...oricum cre'ca era rasuflata!
Miri,multa sanatate si numai bine tatalui tau!
Simona,increstinare placuta si petrecere de vis!Pupici dulci la "motzica"!
Claudica,trai-t-ar stelutele!...Si la mai mare,dac' oi mai avea timp de noi!
Va pupam pe toti,mamici si bebici!Zile senine si frumoase!



Irina,veve & croko

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

quote:
Originally posted by Veve


Claudica,trai-t-ar stelutele!...Si la mai mare,dac' oi mai avea timp de noi!
Va pupam pe toti,mamici si bebici!Zile senine si frumoase!



Irina,veve & croko





Draga multam fain! Sa sti ca nici daca mi-ar fi dat o jucarie nu m-as fi bucurat mai tare...serios1 am inceput sa urlu prin casa:"Sunt galbena!!!", la care vine al meu, se uita mirat la mine, iar eu continuam sa urlu...mi-a facut semn ca nu sunt normala(de parca ar fi o noutate)...apoi i-am explicat de ce si raspuns de om normal:"NU ma mir ca esti mai mult cu decat cu mine"Sotul meu gelos!!!

Claudia si Raul(01.04.2004)


http://f2.pg.photos.yahoo.com/ph/claudia_floarea/my_photos
http://reclamaxxxx/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simone spune:

LA MULTI ANI, BEBELUSI DRAGUTI!!!

CRISTINA
ERIC MATHEW


Mergi la inceput