Fetele din USA, poftiti la o barfa! (23)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Andrada spune:

Na ca mai vin cu alta intrebare. Asigurare pe viata aveti (alta decit ce vi se ofera prin serviciu)?
A, da si alta: Ati inceput sa faceti un cont al copilului(bani de facultate)?
A

L’amore che move il sole e l’altre stelle. Dante
Iubirea misca soarele si celelate stele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mn spune:

Laura,

Suze Orman (www.suzeorman.com) a dat un account si o parola in unul dintre show-urile ei. Fiind iute de mina le-am copiat.
Acolo iti da mai multe informatii despre ceea ce te intreseaza.
O sa iti trimit pe PM contul/parola, daca cineva mai are nevoie dati-mi de stire.

mircea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuta spune:

Io-s ca de obicei in intirziere asa ca mesajul meu e nitel "off topic", da' e musai sa va spun si eu ca intilneala cu fetele simbata m-a uns la inimioara, si daca mai adaug si papica "ca la mama acasa", apai cu mina pe inima va spun ca tare bine mi-a fost. Chiar daca eu si Andreea am facut nitica bisericuta pe motiv de galuste sper ca am fost iertate de Anamaria si Mihaela.

Sper ca la urmatoare intilnire sa poata veni si Piciulica (Cristina) cu fameleonu', ca si ei sint "de comitet" si umplem gasca.

Multumim pentru poze si complimente (da, motata de Alexandra e a mea).
Daca in septembrie ramine valabila intilneala cu cit mai multe fete noi de pe acum spunem prezent, ca eu una asa de bine ca simbata nu m-am mai simtit de mult.

Va tuc pe toate ca tare-mi sinteti dragi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura _Oprescu spune:

acum am venit de la cumparaturi de papa si inainte sa plec la piscina cu fiu-mio, vreau sa va multumesc pentru ca ati raspuns...
Mn, am primit pe pm si multumesc o sa cercetez in amanunt...
DCm, la fel multumesc ptr detalii...
restul gastii trebuie sa mai revedem anumite aspecte..de ex. de unde luam un avocat (estate planning) si cum functioneaza treaba...asta devine avocatul tau sau cum? Ocebine si T dati-ne detalii, please, de cum v-ati luat voi sotul
de manuta si v-ati dus si cum ati ales avocatul,... si exact de ce mai trebuie specificat in testament) sincer cred ca sunt multe chestii de care nu ne dam seama ca trebuie mentionate...
andrada, stai sa ne facem testamentul astazi , sa abordam exaustiv problema si maine ne"asiguram " pe viata...nu de alta dar sa nu omitem ceva si sa le rumegam pe indelete pe fiecare,desi mie imi sta in gat...
multumiri tuturor si revin mai pe seara


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada spune:

Ne inscriem si noi la urmatoarea intilneala din NY, ca tare bine v-ati distrat (a se citi mincare ca acolo mi-e gindul, btw mititei avea?)
A

L’amore che move il sole e l’altre stelle. Dante
Iubirea misca soarele si celelate stele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mn spune:


merita citite si linkurile din pagina ei principala:
http://www.suzeorman.com/resources.asp

--
mn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mn spune:


revin cu o intrebare care sa pierdut prin negura mesajelor...cum se numeste urda aici..anul acesta avem o tona de marar si ma gindeam ca asa merge....stiti voi ce..

multumiri
mn.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AC spune:

Servus,

mey abia la spartul targului m-am trezit si eu (sau poate m-am culcat..) Mey a fost grozav, trebuie sa pun si poznele ca sa vedeti ce muschetari grozavi are Anamaria, ce bine-i sta lui Cherie impingand la carut...de galusca Alinei nu mai zic nimicuta ca doar in incercarile mele de a hrani galusca am avut companie selecta... de bisericutza pe bancutza afara. Dar sigur nu s-au suparat fetele. Stie Anamaria cum e, iar lui Cherie care ne-a insotit la cumparat de bunatati (a se citi ne-a luat de manuta si ne-a dus ca pe galuste...) i-am facut capul calendar.

Sa nu va suparati ca-s si eu ca Alinutza off -topic... dar de la intalnire pana acus mi-a marait galusca... dar a scos un canin...si noua sufletelul, dar deh... cine o vrut galusca... si mai vrea.


Andrada... aveau mititei... hmmm cum nu? Mama si niste mezeluri.... ca deja am lista pentru data viitoare. Pupam pe Cherie ca a fost ghid grozav...

Laura T mi-o placut cum v-a mirosit girafa parbrizul.. ca bine scria intr-una din poze pe un semn sa tineti geamurile inchise . Pupam galustile si declaram ca poftim la visinele voastre... miamm. trei galeti doar intr-o poza...

Laura_O si inca ceva legat de testament... am aflat cu o ocazie nefericita, executorul testamentar tb. sa fie un cetatean american.
Altceva nu stiu.. decat ca fara testament e o harababura sinistra, mai ales daca exista ceva mai substantial de mostenit. Da sa ma puneti si pe mine in tema...



Anne-Sarah si mamica sa Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciuf spune:

Buna, fetelor
Imi spune si mie cineva daca pe aici se gaseste lapte batut si cum se cheama?
Multam mult,
Ciuf

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ocebine spune:

Se cheama Buttermilk si e bun.....

Anamaria mama la Nick (6)& Alex (3)
http://mywebpage.netscape.com/Ocebine/Alex3.jpg
http://mywebpage.netscape.com/Ocebine/Nick3.jpg

Mergi la inceput