cadou nasi la mot?????

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns petra spune:

Amik,
Eu nu am auzit sa se dea cadou la nasi , la taiatul motului!Si eu am botezat alti copii si nici prin gand nu mi-a trecut ca trebuie sa primesc cadou ceva nici la botez nici la alte evenimnete. Si candm am botezat fetita mea, am facut cadouri la nasi ceva simbolic(cate un cadou mic si un tort bun de tot!), iat la mot, a primit fetita mea de la nasi multe hainute, jucarii si fel de fel, aproape ca la botez.
Daca soacra ta vrea sa de-a cadou la nasi(nu vad de ce!!!) o poti trimite la cumparaturi, sa caute si sa cumpere din banii ei cadoul(fara ramburs!) si sa vezi cum ii trece!
Eu iti doresc ca aceasta chestie sa nu-ti umbreasca bucuria de a -ti vedea fetita la 1 an, sufland in lumanarica tortului. Si inca ceva, pe tava de pe care alege copilul obiecte se poate pune orice, de la bani pana la tigaia de prajit peste!!! (Glumesc!) asa ca poti pune linistita stetoscopul sau ce-ti mai doresti tu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianapatrik spune:

da symaco,eu cred ca ar fi frumos sa dai cadou la nasi.(nasa)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ella spune:

..he he he ...poti sa cadorisesti si vecina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns symaco spune:

diana,nasico,nu e nici un bai cu datul de cadou...ca oricum e si ziua ta cam tot in aceeasi perioada!
ella,vecina,hai sa nu sarim calul cu cadourile...ca ziua ta a trecut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anculina spune:

Ha! Sa vezi ce noroc am avut si noi cu nasii, caam vazut faza cu cuptorul cu microunde! Si noi totcuptor le-am luat, si de-a lungul timpuluicate si mai cate! Iar ei... Asa caam lasat-o moale rau de tot si noi cuei si drep urmare pt botezul bebelusei ne-am gasit alti nasi! Dar vroiam sa-ti zic ca noi suntem patiti pe toate partile1 Am taiat motul la cineva ca nu mai erau in relatii cu nasii de cununie si am dus asa: set patut pt copilde-ala smecher cu pilota, aparatori,pernute, etc, 2 schimburi din cap pna-n picioare si era toamna -de la caciulita, maieu si ghetute etc pt copil, tort cu dalmatieni comandat special,osticla de cognac la tatic si una de crema de whiski la mamica si ei ne-au dato vaza asa artizanala care cred si-n ziua de azi ca o aveau prin casa si ne-au dat-o cand au vazut cum am inteles noi sa ne pregatim pt ocazia aia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amalia spune:

Ce urat suna ideea asta de OBLIGATIE. Noi nu ne simtitm obligati sa facem nimic din obligatie fatza de nimeni. Avem si noi nasi pentru David, iar la randul nostru am devenit de 7 luni nasii unei fetite superbe, asa ca stim ambele variante. Suntem prieteni buni cu ambele cupluri si ne simtim legati unii de altii si de copii, sufleteste vorbind. Nasii lui David sunt niste tineri foarte la locul lor, care-l iubesc enorm si ne-au respectat si sprijinit mereu deciziile cu privire la el si la educatia lui. Au incercat ca in limita timpului avut sa se implice in viata lui, iar in momentul de fatza copilul *care face 3 ani curand) ii iubeste enorm si renunta la orice lucru tentant pentru varsta lui, pentru o vizita la nasha si nashu.
Va doresc din suflet sa va gasiti niste nasi care sa va iubesca atat copilul si sa aiba o influenta pozitiva asupra lui...stiu cu siguranta ca daca vreodata s-ar intampla ceva cu noi, parintii, in ei mi-as putea pune bazele (nu degeaba se numesc "parinti spirituali").


Sanatate maxima!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns casandra spune:

Eu le-as da ceva simbolic, necostisitor, ca toata lumea sa fie multumita. Mi-ar placea sa fie un eveniment placut pentru toata lumea.

Mergi la inceput