Miresele anului 2004

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns creatza spune:

Hop si eu! Ma inscriu si eu cu data nuntii: 20 august 2005. Stiu ca mai este un an pana atunci, dar deja am inceput sa ne pregatim :) Vrem sa fie o nunta perfecta!
Ma simteam mai mult decat dezorientata, dar acum stiu ca am de unde sa cer sfaturi...

Sunt sigura ca miresicile de anul asta vor fi frumoase foc si le tin pumnii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blanca000 spune:

Unde e "albumul mireselor" ca nu il gasesc?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenel spune:

ma inscriu si eu alaturi de celalta mireasa.....pe 2 octombrie!
Va pup si casa de piatra!
Sa fiti fericite!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucah spune:

Pe prima pagina a site-ului

quote:
Originally posted by blanca000

Unde e "albumul mireselor" ca nu il gasesc?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M. Gina spune:

Mai exact aici http://www.desprecopii.com/albumphoto/igallery.asp

Propun sa mentionati si locatia unde va casatoriti, alaturi de data nuntii. Sunt curioasa cati intra aici si din afara... sau cine a facut nunta aici in Romania si apoi a plecat la o plimbarica definitiva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns korinna spune:

Fetelor..am intrat si eu pe ultima suta de metri..mai am..o luna si gat..am emotii..cu carul..am luat cam totul!!
Mai am la final..tortul..prajiturelele..si altele asemenea
Problema mare:NU STIU SA DANSEZ MUZICA POPULARA!!!

Corina mamika de 2 baietzi !!!


http://community.webshots.com/user/korinnay

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danelutza spune:

quote:
Originally posted by korinna


Danelutza..eu am nunta pe 25 sept!!Sper sa fie vreme buna.La tine cum a fost?Vremea ma refer?




M-am prins ca la vreme te referi. Cununia civila am avut-o pe 25 sept. iar nunta pe 25 oct. Ambele zile au fost cu un soare nemaipomenit, pina si in octombrie era foarte cald si frumos. Saptamina viitoare am sa postez niste poze ca sa te convingi.
Pupici, casa de piatra si itzi doresc sa ai o vreme cum am avut si eu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Ne-am hotarit si noi ... si am platit azi avansul la Continental, pentru 6 Noiembrie. Da, stiu ca mai e foarte putin timp, si in afara de inchiriat sala n-am facut inca nimic, dar am gasit foarte multe informatii utile pe site; sper sa rezolvam totul repede si bine.

Singura "problema" e rochitza de mireasa ... ca nu prea am gasit modele sa-mi placa Dar ma duc azi la probat, si poate iese vreo-una cistigatoare

Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corco spune:

Spune-mi si mie cum este la Continental - care e capacitatea salii , pretul mediu al meniului si altele legate de rest. O nunta de vis!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Multumesc de urari! Nunti de vis la toate miresele!

La Continental exista 2 sali despartite printr-o usa care se pliaza. Am fost la o nunta acolo anul trecut, si au facut in ambele sali - intr-una masa (cam 80 de persoane, dar s-a stat foarte aerisit), iar in cealalta s-a dansat (cam in jumatate de sala - era prea mare). Partea proasta e ca nu se vede dintr-o sala in alta.

Noi am luat doar una din sali, pentru 40-50 persoane + dans, dar mergem azi sa masuram sa vedem exact capacitatea salii. Modelul e cu mese rotunde, dar la nevoie se pot pune mese lungi, care ocupa mai putin loc, si incap mai multi oameni.

Meniul e ~30 euro, si e bogat. Nu include bauturi (numai cafea) si nici prajituri, fructe, etc - le aduci de acasa. Se mai adauga 2 euro / pers taxa de tirbuson, si 1 euro / pers taxa de imbracat scaunele (arata foarte bine, se asorteaza cu fetele de masa si draperiile).

Sala este foarte eleganta, arata ca un palat . Are candelabre mari, ferestre mari ... Au un pliant dragut la receptia hotelului cu sala, daca ai drum pe Victoriei poti intra o secunda sa-l iei.

Spor la pregatiri

Ioana

Mergi la inceput