Bebelusi de Martie-Aprilie 2004 (7)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oake spune:

Mai mamici mai,

Da voi sunteti niste dulcele... de mult nu m-am mai simtit asa bine citind mesaje pe forum.

Vrem si noi poze pe site la bebelushi, cum sa nu.. dar unde si cum le trimit? Ce dimensiuni, rezolutie, etc...

Cine e din Bucuresti? Ca noi saptamana viitoare aterizam cu catel, cu bebel in Drumul Taberei si taaaaaaaare bine ne-ar prinde ceva prietene pe acolo (mai ales pt.bebitza Vlad da si pt. mami ca nu prea are pe nimeni la Capitala)



Multi pupici pt. mamici si pt. pitici
Oake si Bebitza

http://community.webshots.com/user/bebitza_vlad

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirinda spune:

oake, eu stau in Militari, la Lujerului, relativ aproape de Dr. Taberei. Problema e ca pe caldura asta nu ies decit seara, dupa 18 si n-am permis, asa ca iesim doar in zona, n-as avea cu c e veni spre tine undeva. Mai vorbim cum facem, daca poti veni tu incoace.
roxana, am trimis acum vreo saptamina date pt mamici la pagina de BB. Nu sunt bune, trebuie sa modific ceva? multumim pentru pozici, mai trimitem.

Miri si Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rayuela spune:

Mirinda draga,acum ti-am vazut si eu fetita.Tu esti Marilena,de pe pagina cu bebei?Cu bebe Ana??Offf...ca tare greu e cind esti obisnuit numai cu nick name.In orice caz,m-am uitat acum si am vazut ce dulceatza de papusica ai!In curind cred ca o sa ne lumineze Roxana,care nick cu care nume real si cu care bebe..ca sa stim si noi,nu?

Elena si pisicutza Amelie
http://f2.pg.photos.yahoo.com/ph/rayuela12000/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MALUBA spune:

olaa olaa si de la noii........am coborat si noi din vf de munte si am ajuns acasuca.....
tare misto a mai fost mai ales ca era RACOARE ....offf fetelor da calduri mari sunt pe aici...
am reusit si noi sa ne incarcam bateriile , ca de odihnit nu pot spune ca am facut-o , ca am fost mai mult pe drumuri.....C-LUNG moldovenesc, VATRA dornei, MANASTIRILE neamtului, COTNARI...iasi...
uitasem cat de frumoase sunt manastirile ....superbe...te inalta, te simti asa aproape de Dumnezeu..
DARIUS a fost alintat de toti pe unde mergeam si ii rasplatea cu zambete si gangurici dulci...a fost un cumintel..i-a placut la nebunie...in masina a facut numai nanita si papa......tare colindator o sa mai fieee

initial am zis ca scriu la toate, ca v-am citit, dar as ocupa mult spatiu, asa ca ma rezum :
VEVE bine ai revenit ,OAKI bine ai venit printre noi, FLAVIANA eu scriu ca unui prieten care in primul rand ma asculta, deci nu astept raspuns pt toate "prostioarele" care le postez, --super bebelina ai; ELA ai mare grija cu ametelile alea ca nu sunt bune, si eu am patit-o: fierul si magneziul...MIKYYY ma bucur ca si-a revenit bb ta; ELENA faine pozxele la botez, frumosi nanuti

DESPRE DECALOTAT: eu il decalotez cat merge, fara sa trag de putulica, dar toti mi-au zis ca trebuie ca altfel se formeaza nu stiu ce si dupa aia doar prin operatie se rezolva...

DIVERSIFICAREA :ceiut de cand l-am nascut (la inc baby drink ..acum tei, musetel) , la 2 luni i-am introdus suc de fructe, acum la 4 luni i-am bagat piure de fructe cu lingurita (si spre bucuria mea papa fff bine cu lingurita)...deocamdata nu am scos nici o masa de tzatzica

si despre mese de lapte...pai de cand cu caldura asta, desi ii dau si ceai papa si la 2 1/2 h deci si 7 mese pe zi la 4 luni ,....da nu mi-a zis nimeni ca nu-i bine, din contra, ca doar nu vreau sa-l deshidratez.....acum si noaptea se trezeste de 2 ori,papa 10 min si somnic iar....
am fost la la controlul de 4 lunisoare : 7,200kg si 70cm
--vrea numai in picioruse, nici macar in fundulet;
--sta destul de bine in fundulet sprijinit;
-- zice MAMA de pe 1 iulie;
--se rostogoleste , de l-as pierde din pat daca n-as fi atenta;
--un figurant si jumatate....

in rest toate bune si tot mai bunee sunt o fericitaaaaa

va iubim si in cateva zile pun si pozici de la munte si o gura de aer daca as putea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Veve spune:

Oake,bine-ai venit printre noi!
Beatrice,fericito,bine-ai revenit din drumetii!
Mai fetele,io nu m-ating de cuculetzu lu' croko;doar spalat in exterior cu apa si sapun si-atat.Cuculetzu' se curata singur,fara interventii dinafara si nu numai ca-i nerecomandat dar poate sa-i faca rau daca insistati asupra aspectului;aveti grija!Ia-ntrebati soacrele,va decalotau sotii cand erau bebelusi?
Pupicei si weekend placut tuturor!



Irina,veve & croko

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirinda spune:

Fetelor, cumnata mea, care are un pusti de 8 ani, mi-a spus ca a fost cu baietelul la doctor, ca de mult tot avea probleme cu hemoroizi, credea ea. Asta era, intr-adevar, si i-a zis doctorul ca i-a facut din cauza termometrului, ca de la altceva nu are acum. Cind era BB si nu facea KK, cumnata mea il stimula cu termometrul, cum cred ca facem multe dintre noi, si i-a provocat o rana, s-a spart un vas de sange, cam asa ceva... Mama, ce m-am speriat, ca s eu i-am pus Anei de vreo trei ori termometrul, ca nu mai iesea si o durea burtica. Gata, de acum o sa pun supozitor!
In legatura de decalotarea, o vecina care are pustiul de 4 ani se vaita in parc ca baietelul, obisnuit cu decalotarea probabil, acum se masturbeaza! nici mie nu mi-a venit sa cred, dar mi-a zis ca intra in baie, si iese transpirat tot de acolo si putin fericit, cu privirea aia... a incercat sa intre peste el si n-a lasat-o, e disperata! poate n-o fi asa, va zic si eu cum mi-a spus ea...

Elena, multumim de aprecieri, si mami e mindra de Ana ei...

Beatrice, asa repede i-ai dat sucuri si piure? daca papa sin, de ce n-ai mai stat? si cum vrea sa stea in picioare la 4 luni? harnicutz, bravo!

Miri si Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MALUBA spune:

MIRINDA da pana la ce varsta l-a decalotat?? hai ca ma sperii....eu zic ca nu are cum sa se masturbeze..e prea micut....ca doar pe mine de la SP de Copii m-au invatat cum se face si ei mi-au recomandat...offf...
diversificare: am inceput-o dar nu am scos nici o masa de tzatzuca, ii dadeam sucul si acum piureul de fructe la ora 9,30 - 10 dimineata (ii dau la 7 si apoi la 11 san)... am inceput mai mult ca puiul meu avea tendinta spre constipatie (nu iesea si 5 zile)..acum e ok...
in orice caz rau n-are ce sa-i faca!
cat despre statul in picioruse ce sa zic..sper sa mearga rrepejor ca nu mai pot de spate..eu am mers singurica cica la 8 luni..deci are cui semana....il pun in fundulet sprijinit de perne si el se burica imediat si cum ii dau un degetel e hopa sus..super fericit.....om vedea ....fiecare cu ritmul lui....nu mi-a placut niciodata sa zic ca ce-i al meu e cel mai bun..si apoi nici nu stiu daca fac bine ca-l mai tot tin in picioruse ..??..

VEVE abia astept sa citesc ce scrii ca tot timpul ma faci sa


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MALUBA spune:

neata!!!
da somnorosi mai suntem .... sau am venit eu cu dor de scris
ieri am uitat sa urez LA MULTI ANI celor sarbatoriti sapt asta...sa creasca mari si sanatosi
LA MULTI ANI DAVID ANDREI ...o luna ce va veni numai cu sanatate si gangurici dulci

PUCKU distractie placuta la botez ...si poze urgenttt

zicea cineva de poze ...pai eu ma uit toata ziulica la poze cu voi si cu toti care au pe forum pozici de tot felul....imi place la nebunie....merg pe strada si daca am impresia ca cunosc pe cineva primul gand ma duce direct la FORUM ...as intreba pe toate mamicutele si gravidutele daca stau pe forumm

hai ca iesim si noi la plimbarica ca nu este soare...poate maiploua un picut prin IESI ....zi faina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirinda spune:

Maluba, hai ca am ramas numai noi...mama, ce calduri! azi noapte, dupa ce ca m-a trezit mindra de vreo 3 ori, noaptea maninca mai bine ca ziua, saraca, tot de cald si ea...m-am mai trezit si de caldura, pina la urma am dat drumul un pic la geam, ca patutul ei e pe partea cealalta a camerei...cam batea vintul dupa ploaia aia cu gheata, uf, urita a fost!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirinda spune:

am uitat sa-ti raspund, maluba, scuze! parca zicea ca a inceput decalotarea mai tirziu, ca nu i-a zis nimeni ca trebuie cind era BB si acum ajungea la operatie...o s-o mai intreb daca ne mai intilnim in parc, eu daca am fetita, n-am cerut multe amanunte. Oricum, la cit era de disperata, nu cred c-a mintit.
Fetelor, si aveam si eu o intrebare - puii vostri poftesc? eu prima data am crezut ca e doar curioasa cum maninc eu, dar scotea limba si isi umezea buzele, saraca, saliva pe bune! o prietena care are fetita de 10 luni, la fel facea si a ei, cind mincam o piersica, i-am dat si a mincat-o toata, era fericita! dar nu credeam ca si a mea, la 3 luni, ar vrea sa manince ce papa mami! eu i-as da...

Diana n-a mai intrat nici de la vecini, ce-o mai fi facind?

o zi buna va dorim!


Miri si Ana

Mergi la inceput