Are cineva bebe doar prin inseminare fara FIV?

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anis spune:

Pregnylul se da pt declasarea ovulatiei in doza maxima, iar pt prelungirea fazei luteale se da in doze mici.



AniS
"Happiness is like perfume,you can't pour on others without getting a few drops on yourself."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amparo spune:

Draga Ceci,ma alatur si eu celorlalte fete care au avut succes cu inseminarea.Acum doua zile am avut testul pozitiv,l-am tot repetat de atunci si am si 3 zile de intirziere,asa ce e bebe!
Inseminarea am facut-o la cabinetul Ancai Moisa,care pentru mine e mai mult decit un medic,e un om extraordinar,care face tot ce-i sta in putinta sa te ajute!
Bafta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenya spune:

Fetelor, cele care ati reusit prin inseminari, FELICITARI!!! Sa aveti parte de sarcini usoare si de BB frumosi si sanatosi!!!
Se pare ca din toamna voi purcede si eu pe calea inseminarilor, dar nu stiu inca cu ce medic. Unele din voi stiu, sunt pacienta Prof. Ancar, dar la Medsana e cam scumpa inseminarea (500 EUR), asa ca vreau sa ma orientez in alta parte.
De aceea va rog, Marina, Ana Maria si proaspata Amparo, spuneti-mi cu ce medici ati reusit, cit costa (inseminarea + echografiile) si tot ce credeti ca e important pt. a ma decide asupra unui medic.
tuturor!

Ilenya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

ilenya...dr meu a fost aceiasi Anca Moisa...au existat ceva discutii despre ea aici dar din punctul meu de vedere e un dr exceptional. Si eu sunt putin in criza de timp pt ca taman ce am nascut a doua oara cu dansa dar promit sa revin cu detalii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amparo spune:

Ilenya,multumesc de gindul bun!
La dra mea si a Marinei inseminarea costa 2,5 milioane,eco vaginal 250 000.
Si la mine si la Marina a reusit din a treia incercare!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenya spune:

Marina, sa-ti traiasca micutul Mihai! Sa fiti sanatosi cu totii si Dumnezeu alaturi de voi! Am citit ca ti-e greu cu cei 2 BB cind nu e nici bona disponibila, stai linistita ca ai tot timpul sa-mi dai detalii.
Amparo, multumesc!


Ilenya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tia spune:

quote:
Originally posted by ceciserban

Fetelor tot am citit pe forum despre Pregnyl.Pt. ce este mai exact recomandat acest medicament?Se ia si in cazul in care se face inseminare sau FIV?Poate ma lamuriti voi.Va pup si sa aveti o vara cat mai minunata.

cecilia


Pregnylul ajuta la "spargerea" foliculului (foliculilor) cand acesta este matur provocand ovulatia. In procedura FIV, punctia (colectarea outzelor) este stabilita dinainte, drept urmare toate celelalte evenimente trebuie programate luand in considerare aceasta data, inclusiv pregnylul care se face cu fix 36 de ore inaintea punctiei. sper ca am fost coerenta, nu stiu ce am azi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luli spune:

quote:
Originally posted by Marina

ilenya...dr meu a fost aceiasi Anca Moisa...au existat ceva discutii despre ea aici dar din punctul meu de vedere e un dr exceptional. Si eu sunt putin in criza de timp pt ca taman ce am nascut a doua oara cu dansa dar promit sa revin cu detalii.
Marina


Marina - spune-mi te rog la ce spital este Dna Anca Moisa pentru ca ma intereseaza si pe mine!
Si.. cu riscul de a fi cicalitoare daca problemele sunt din partea sotului si eu nu am probleme, credeti ca avem sanse la inseminare?

Multumesc mult si va pup,

Luli
E si maine o zi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

Buna!
In primul rand vreau sa va felicit pe toate care ati reusit!
Si eu voi face FIV dar mai dureaza deoarece am o rana pe uter si trebuie sa o cauterizez...Eu voi face FIV la Timisoara la PROF.Dr. I MUNTEANU..am auzit si am citit multe despre acest doctor sper din tot sufletul sa reuseasca si la mine..
va pup..
voi reveni cu noutati..

Liana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rozi spune:

quote:
Originally posted by luli

Marina - spune-mi te rog la ce spital este Dna Anca Moisa pentru ca ma intereseaza si pe mine!



Luli, iti raspund eu pt ca probabil Marina e ocupata: Moisa este la Giulesti (incearca la 2126082 sau 2215863, nu mai stiu), dar o gasesti si la cabinetul ei particular de pe langa Mall (3221983).

Marina, te felicit si eu pentru nasterea lui Mihaita si-ti doresc multa putere si multa sanatate intregii familii!!



"Nu crede in minuni; lasa-te in voia lor!"

Mergi la inceput