Ce imbracam la cununia civila?

Ce imbracam la cununia civila? | Autor: blanca000

Link direct la acest mesaj

Voi ce ati purtat la cununia civila? Eu mi-as dorii o rochita eleganta nu costumas. Poate mai stiti magazine cu rochite d eocazie frumoase si elegante, mai deosebitw si ne spuneti si noua.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Moss spune:

eu am purtat o rochie Doina Levintza, model unicat
iti recomand magazinul ei din spatele Ateneului. Sunt preturi rezonabile, dar si mari..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle_2004 spune:

Eu pt cununie mi-am luat un costum din in, alb cu dungi subtiri negre: fusta deasupra genunchiului stramta si sacou cu maneca scurta (sper sa nu-mi fie rece in el). Sunt incaintata de achizitia mea, mai ales ca il voi purta si dupa accea. (l-am luat din magazinul Unirea, de la etajul unu aripa noua).

Despre magazine cu rochite elegante si vorbeste si in cadrul subiectului "Nasa-cu ce ma imbrac?!".

AnaMaria

quote:
Initial creeata de blanca000

Voi ce ati purtat la cununia civila? Eu mi-as dorii o rochita eleganta nu costumas. Poate mai stiti magazine cu rochite d eocazie frumoase si elegante, mai deosebitw si ne spuneti si noua.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blanca000 spune:

am gasit o rochita rosie foarte frumoasa, lunga fara bretelute si cu un sirag de margeleute care atarna...frumoasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle_2004 spune:

Si de unde ai luat-o?

quote:
Originally posted by blanca000

am gasit o rochita rosie foarte frumoasa, lunga fara bretelute si cu un sirag de margeleute care atarna...frumoasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blanca000 spune:

spre surpriza mea din Cocor si e chiar frumusica...si eleganta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blanca000 spune:

mi-am gasit un model super frumos azi ma duc la croitoreasa, o sa am doua rochite..ff bine..oscilez la culoare am auzit ca e bine sa te imbraci in roz .asa o fi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blanca000 spune:

M-am razgandit in privinta rochiei, nu o mai vreau pe aceea rosie, oricum deja am folosit-o la o nunta la care am fost,am fost la croitoreasa cu un model superb de rochita lunga din tafta aurie, toti imi zic ca dimineata sa nu pot rochie lunga, dar eu vreau s afiu printesa in ziua aceea de dimineata si pana seara. Ce ziceti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns didita spune:

Fii printesa, regina , zana , In ziua nuntii ai voie sa fii ce vrei!! Nu te lua dupa gura targului, ia-te dupa inima ta. Oricum mireasa trebuie sa se distinga de restul lumii! Ea este personajul principal al zilei(chiar daca exista si un ginerica!)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucasimarius spune:

Eu mi-am facut o rochie lunga fara bretele din tafta verde (am gasit un material din acela greu). din bucatile de material ramase am facut si o gentuta si mi-am luat si 1 metru de organza din care am facut un sal foarte vaporos.
Rochia este pe corp in partea de sus dar jos am lasat-o foarte evazata.
Nu am vrut "eternul" costumas care nu i se pare potrivit pentru asa ceva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maysa spune:

mie mi s-a spus ca am avut o rochie deosebita care oricum mi-a placut de cum am vazut-o: scurta, stil corset, din tafta cu un voal mai special deasupra, si cu niste floricele din acelasi voal spre tiv;
am avut si o esarfa pe care erau aplicate aceleasi floricele finute. si desi inainte de cununie sotul meu a zis costum clasic (sacou si fusta) si cind a auzit ca-i rochie si mai este si portocalie
m-a "amenintat" ca daca nu-i place cum imi sta nu o sa ma mai ia de nevasta, totul a fost OK
puteti sa ne vedeti la http://photos.yahoo.com/ioana_mihaela75

Mergi la inceput