Intrebam, cautam - ordinea sa o pastram :):)

Raspunsuri - Pagina 28

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns DianaVig spune:

Salutare,
Ajutati-ma va rog sa gasesc retete de mici ca maine facem un barbecue si tare asi vrea si mici.
Mersi mult

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamini spune:

caut reteta pt o prajitura cu blat de cacao, bezea si ciocolata, am avut-o cindva ca "patrate de ciocolata" si am pierdut-o de citiva ani si nu gasesc pe nimeni care s-o stie...
multumesc
M

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Svetli spune:

Cu ani in urma am mancat la o familie de turci din Eforie asa numitul Shuberek(un fel de placintele cu carne, foarte condimentate). Stie cineva reteta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

Stie cineva cum se face branza de vaci? Ajutati-ma va rog! Am incercat sa las laptele la prins 3-4 zile, dar nimic, si pe deasupra are un miros ca nu poti sa stai in bucatarie.
Imi place la nebunie si aici nu este.Poate ma ajuta si pe mine cineva.
Por favor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi_edi spune:

Am vazut mai demult o lista cu denumirile unor verdeturi traduse in engleza, am vrut atunci sa o salvez si am uitat, acum nu stiu unde sa o caut. Sau cine a postat-o poate sa o mai puna o data?
Multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Siminaf spune:

quote:
Originally posted by adi_edi

Am vazut mai demult o lista cu denumirile unor verdeturi traduse in engleza, am vrut atunci sa o salvez si am uitat, acum nu stiu unde sa o caut. Sau cine a postat-o poate sa o mai puna o data?
Multumesc!



Asta chiar e ceva ce trebuie re-postat! Ca nici eu nu prea le stiu in engleza... Si tare mi-e pofta de ceva leustean in mincarica!



Simina & Andrei (Deiutzu)

Home, wherever you are...

Excursie la Lake Arrowhead
Laguna Beach
Beach Cities

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi_edi spune:

Asta era, slakje!
Dupa ce am vazut linkul mi-am dat seama ca putem sa-l gasesc foarte usor, i-am dat eu "cautare" da' degeaba, am uitat sa-i zic sa caute si prin arhiva...
Multumesc mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elodie spune:

Fetele,dar retete din preparate din peste exista pe undeva??,

Rody si puiul Elodie!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianette spune:

Buna dimineata, fetelor! S-ar putea sa fiu complet pe din afara topicului dar va rog, nu ma bateti . Stiti cumva pe unde pot gasi caserole de plastic din alea transparente in care sa pun prajiturile la pachet pentru nunta?
Va rog, daca pot gasi in alta parte un topic legat de asa ceva, v-as fi tare recunoscatoare. Sunt in toiul pregatirilor de nunta si sunt foarte stresata. Va pup si va multumesc mult

DIANE

Mergi la inceput