Bebelusi de august-septembrie 2003 (26)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Fetelor, am inteles ca intalneala va fi in parcul IOR. Acuma sa va spun ca noi nu stim unde este. Ne spuneti si noua in ce sector si un reper mai important, ca tati a facut armata in Bucuresti si poate ne descurcam.
Daca nu, va trebui sa stabilim un reper pe care il cunoastem si noi si sa ne "preluati" careva da acolo. As dori si numere de mobil, eu nu am notat nici unul, in special daca se ofera cineva sa ne preia.
Acuma pentru noi e importanta ora, vom ajunge pe la 12-13 in Bucuresti si din pacate nu vom putea sta mai mult de ora 17-18, pentru ca trebuie sa ajungem pe Valea Prahovei unde vrem sa innoptam.
Asa ca pliiiiiz, tineti cont si de noi, tare as vrea sa va vad pe toate!!!!

De programul Silviei nu imi fac probleme, e obisnuita cu drumurile si cu nani in masina, cu mancat in parcuri si restaurante, sau chiar in masina daca e cazul, cu schimbat scutece la fel, asa ca as vrea sa petrec cat mai mult timp in compania voastra si a piticeilor.

Ma gandesc ca in parc e umbra si chiar daca ne intalnim mai devreme nu e pericol sa ne coacem, nu?




Mihaela, Diana si Silvia
http://community.webshots.com/user/mihaela_s20
www.bebelusi.august.septembrie.2003.home.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanica-mamica spune:

parcul IOR este vis-a-vis de magazinul Titan

Roxana & Marc
reclamaMarc-Antonio
www.babiesonline.com/babies/b/bichelu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Roxanica, dar se pare ca tati al nostru nu si-a facut cumparaturile pe acolo...., nu stie unde este.
Eventual sectorul?

Mihaela, Diana si Silvia
http://community.webshots.com/user/mihaela_s20
www.bebelusi.august.septembrie.2003.home.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns l_carmen2003 spune:

Nici nu stiu daca sa incep sa ma bucur sau nu...
Copilul meu a inceput sa manance!!! de aseara... SI in plus - asta chiar e de necrezut! - are 3 nopti in care a dormit neintors 6 ore!!! Boierie frate, recuperam de acum!
Azi am fost in niste vizite - am fost la 4 prieteni - adrese diferite toate!!! - cu tot cu copil si am cam uitat ca aveam si copilul dupa noi... Asa ca am carat ca inconstientii copilul timp de 5 ore prin oras, timp in care a fost super cuminte dulce si OK. Daca il lasam sa mearga pe jos era OK. Chestia e ca dimineata si-a luat avant si a facut vreo 10 pasi dupa care a aterizat exact pe nas si acum are pt prima oara in viat nasul "julit"... Asa ca nu am prea avut curaj sa il lasa sa "alerge" chiar dupa capul lui. Pana la urma am ajuns la nasii lui, care au o fetita de 7 ani cu care s-a jucat de multe ori pana acum. Nu stiu sigur ce a facut fetita, dar Alex a inceput sa tipe de groaza... nu l-am vazut niciodat asa... A tipat ca in filmele de groaza, realmente . Era langa mine, il tineam de manuta si a inceput sa tipe apoi s-a catarat pe mine pur si simplu... Doamne ce ii batea inimioara. Nu stiu ce l-a speriat...
Am plecat repede acasa, fetita plangea si spunea ca nu a vrut sa il sperie, Alex cum o vedea tipa si etc...
Acum nu s-a linistit si doarme. Sper sa nu viseze urat si sa inceapa iar.
Va pup ma duc sa dorm, nu de alta, dar in ultimile 12 luni nu am mai dormit nici o noapte intreaga. De vreo 4 luni mai prindem cate 3 ore in sir dar de 3 zile e boierie. Pa.

Carmen si Iubirea de Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_ene spune:

Carmen, bucura-te de noptile astea dormite, chiar daca vor urma si altele sau nu.
Cine stie de ce s-a speriat Alex ?
Oana a inceput sa se sperie de zgomotul apei de la robinet. Nu stie unde sa se ascunda de frica.
Bleguta mamii !

Mai, fetelor, sunt intr-o pasa de adormita si chiar trebuie sa ma misc putin mai repede azi, fiindca am o groaza de facut.
Deseara mergem la nunta, trebuie sa ne pregatim.
Pe Oana o duc la ai mei, trebuie s-o pregatesc si sa-i pregatesc bagajul.
Luni dis de dimineata plecam spre mare, trebuie sa-mi fac planuri si sa pregatesc bagajul.
Trebuie sa mergem la cumparaturi, pentru plecarea la mare.
Offff !
Si eu n-am nici un chefffffffff............

Daniela si puiul Oana Maria
http://community.webshots.com/user/oana_maria100
http://www.bebelusi.august.septembrie.2003.home.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanica-mamica spune:

Mihaela , e in sect 2 sau 3 . Eu am stat acolo , dar parcul nu stiu exact in ce sect e . Stiti unde e parcul 23 august ? sau patinoarul national ? langa stadionul national , pe Bd Basarabia , fost Muncii ( Piata Muncii ) . Deci - acolo unde se unesc parcul 23 august cu patinoarul e o intersectie micutza . Adica , in bulevard da o strada micutza , Str Catelul - o iei pe aici si la capatul ei dati de parcul IOR . Te-am lamurit ?

Roxana & Marc
reclamaMarc-Antonio
www.babiesonline.com/babies/b/bichelu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanica-mamica spune:

Am uitat sa va spunem ca noi suntem bolnaviori . Febra 38.2 , a varsat , e agitat , nu doarme .... asteptam medicul of of si-un cartof

Roxana & Marc
reclamaMarc-Antonio
www.babiesonline.com/babies/b/bichelu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliana spune:

Ieri am fost cu Emma la dr pentru un control ca i-au iesit niste bubite rosii pe fata. Eu banuiesc ca e de la iaurtul de aici, ca nu stiu de la ce altceva. Colac peste astea are lipsa de calciu (exact cum banuisem). I-a controlat coastele si capusorul (fontanela e ok) si are cornite, cum a zis dr. Mi-a dat tratament cu Ca, D3 si Pikovit. Acum nu stiu ce sa fac ca nu are cine sa imi faca injectiile in America ca acolo nu iti face asistenta decit cu recomandare de la dr. D3 am inteles ca nu se mai gaseste si trebuie sa cumpar D2. Dobitoaca aia de dr. din Sacramento s-a uitat ca la o nebuna cind i-am zis de coaste si acum vad ca am avut dreptate. Ultimele realizari ale Emmei...bate din palme a "bravo", danseaza cind aude muzica, face 4-5 pasi singurica, merge cu hamul singurica, cind aude muzica ridica o minuta si o vintura (stie ca atunci cind dansez cu ea o tin de minuta:)),numai cind aude muzica incepe sa "cinte" si ea, adica ingina ceva acolo:)) zice "ba" la bunica, ride si vrea in brate la toata lumea, e f. sociabila (chiar si in tren cind am venit de la ploiesti, nu mai vroia la mine ci la controloarea care s-a jucat cu ea:))), face "pa". Pipi tot la diapers facem, ca nu am avut timp de olite. De abia astept dsa ajung acasa sa nu ma mai frece mamica-mea la cap ca ii dau mincare de la borcanele si ca de ce nu ma scol noaptea sa ii dau de mincare, de parca Emma ar fi sac fara fund. Dr. mi-a zis ca s-a devoltat bine si ca nu e prea inalta, avind in vedere ca eu am 1.74, de parca ar fi trebuit sa aiba 1 m la 11 luni.
Mai am citeva zile si pecam acasica si imi pare bine, ca tare m-am mai chinuit aici cu hranitul fara scaun de masa, cu locul mic in care avem imprastiate toate hainele si cu fata chinuita a maica-mii cind vede le vede pe toate alandala:))). I-am zis sa mai aibe putintica rabdare ca scapa:)). O luna e prea mult de stat acasa aici si de abia astept sa ma intorc.

Pupam fetele si intilnire frumoasa pe 26 iunie, parca:)).

http://community.webshots.com/user/emma_ana
http://community.webshots.com/user/emma_ana_musat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_noemi spune:

Ti-e dor deja de casa Iuliano?Mai e un pic...ai avut orivum un curaj nebunesc sa mergi atata cu Emma! Lasa ca se rezolva si problemele si noi o sa facem cred D3 ca avem ditamai fontanela!

Sanatate multa lui Marc!

Oana si bb Erik
http://community.webshots.com/user/oana_noemi
http://www.bebelusi.august.septembrie.2003.home.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinamh spune:

mihaela, parcul e in sectorul 3, langa statia de metrou titan. traseu:
de pe autostrada, drept inainte pe militari pana pe splaiul dambovitei. apoi drept inaite pana in unirii, si apoi pe bulevardul decebal pana la "piata muncii". drept inaite pe bulevardul muncii (fostul)pana la intersectia cu b-dul N. grigorescu, e un restaurant serifs acolo. dreapta, si la urmatoarea intersectie e parcul. aveti o harta a bucurestiului?

Mergi la inceput