Bebelusi de august-septembrie 2003 (26)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristinamh spune:

intr-adevar, o sa fie cald sambata.
dar am ochit cu freia un loc. pe aleea care pleaca din fata bisericii, pe la jumatate, e un palc de castani. ne gandeam sa intindem paturicile intre castani si sa ne vedem acolo. e nevoie sa trimit o harta pe mail ? mai e o varianta... la capatul opus al aleii e o terasa... asta apropo de bere rece. vreti sa o invadam???
anny, biserica o vezi cam din orice zona a parcului, ca e tipul maramuresean, cu turla f. inalta. dar magazinul (vis-a-vis) e la intersectia dintre b-dul Nicolae grigorescu cu str. liviu rebreanu.

elena-teodora mai, sorry, cred ca la intalnire le-am cam ametit (tricourile). daca vrei, ti-l dau pe-al meu, da' tot mare e, XL. stiu ca le aranjasem, incercand sa impac pe toata lumea, dar a fost cam imposibil in unele cazuri. si cand ma gandesc ca al tau trebuia sa ramana acasa, da' ma revansez eu cumva, macar pt cel al lui bb

yasmin mai, da' ce s-a intamplat de nu ati dat nici un semn de viata pana acum??? ai avut expozitie sau ai pictat pt ea??? si doua randuri mei???

noua runda de tricouri: liliac1 (m+b), cristinamh (2xbebe), tigresa(bebe-verde praz), roxanica-mamica (de care???)va rog sa spuneti ce masura vreti!!!!!

roxanica-mamica daca te uiti pe pozele de la ultima intalnire o sa vezi despre ce tricouri e vorba. pe noi ne-a dus la 239.000 perechea, ca a trebuit sa platim si sitele de imprimare. dar acum le avem deja, si imprimatul ne costa putin.

tigresa am inteles mesajul, dar depinde ce o sa gasesc cand ma duc. acum am fost sa-i iau lui andrei ceva si nu mai aveau culorile alea, erau cu totul altele... in loc de verde praz aveau verde brotacel... nu ma innebunesc dupa cumoare, da' tot i-am luat tricoul. si unul bleu, ca ne lipsea din colectie

[b]Intalnire 26 iunie:
mihaela_s, cristinamh, Mih, Anny, oana_noemi, freia, roisin, reby, Stefi2003, Ancuta, tigresa, danat, Elena-Teodora


[b]Cristina si Andrei-Razvan
http://www.andreirazvan.home.ro
http://www.bebelusipoze.home.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NicoletaF spune:

Buna fetelor

La Multi Ani sarbatoritilor zilei. Sa creasca mari si sanatosi.

Fetelor voi ati fiert piersicile pt. bb?

Danat - sanatate si puiutului tau si sa-ti dea Dumnezeu sanatate si tie ca sa-l poti cara.

Mih pt puiul tau.

Roxanica - Ce face Marc?

Cristinamh - daca nu e prea tarziu - mai vreau si eu un tricou imprimat cu bebelus , marimea 28-30, culoarea nu conteaza, de care vrei tu. Merci mult.

Elena teod haioasa treaba cu tricoul.
Eu am fost cu el in parc si erau mamici si viitoare mamici care se uitau la tricou si se intrebau de unde l-am luat. Cand l-am imbracat si pe Andrei le-am dat gata. Adolescentii sunt cei mai incantati de chestia asta.

Pe curand
Nicoleta & Andrei Catalin

http://community.webshots.com/user/andreicatalin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NicoletaF spune:

Cristinamh - culoare galben sau bleu. multam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Cristina, mai vreau si eu un tricou pentru Silvia..daca gasesti roz ,portocaliu sau galben. Marimea 28-30.

Nicoleta, eu din principiu nu fierb nici un fruct. Inclusiv piersica i-am dat-o cruda. Aleg piersici moi si le dau pe razatoarea de mar. Iese ca o pasta si Silvia papa cu mare placere.
Azi i-am dat cirese si a papat singura cu manuta. I le-am taiat in 4 si le mesteca foarte frumos. Capsunile le papa sau tocate cu furculita sau musca din ele. Am observat ca ii place mai mult daca papa ea sau musca singura.

Sa va povestesc ce patanie azi noapte...dupa ce inchid calc. si ma pregatesc si eu de nani, Silvia se trezeste si isi cauta biba(suzi). Ma reped eu sa i-o dau, o ia in gurita si o scuipa, eu insist, iar o scuipa, eu iar insist, ca doar nu inteleg ce are copilul...ea o ia cu mana si o arunca, plangand in continuare...ma gandesc ca i-o fi sete, asa ca ii dau sa bea apa ...dupa cateva guri de apa,ii dau iar biba, iar o scuipa. Imi zic ca i-o fi sete in continuare....bea iar apa, iar ii dau biba, iar o arunca...ia sa vad si eu ce-o fi cu biba si o bag in gura ....cand colo, era sparta! Toata ziua o prinde intre dinti si o trage cu putere...era de asteptat sa se intample. Noroc pe capul meu ca pastrasem (nu stiu ce m-a indemnat) suzetele de bb mic, folosite pana la 4 luni, asa ca acum Silvia are iar suzeta mica. S-a linistit repede dupa ce a primit-o si a adormit tare cumintica. MAI, MAI, oare cum om scapa de ea. Ca m-am ingrozit gandindu-ma ce faceam daca nu aveam suzeta de rezerva la ce plansete tragea mica mea.

Mihaela, Diana si Silvia
http://community.webshots.com/user/mihaela_s20
www.bebelusi.august.septembrie.2003.home.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinamh spune:

noua runda de tricouri: liliac1 (m+b), cristinamh (2xbebe), tigresa(bebe-verde praz), roxanica-mamica, NicoletaF (bebe m=28-30, galben sau bleu), mihaela_s (bebe m=28-30, galben, portocaliu sau roz)

i-am dat lui andrei zmeura. si a mancat-o si asa, fara nimic, si cu iaurt. am zis ca, daca tot m-a luat de urechi ca i-am dat capsuni, macar sa stiu una si buna... am avut ceva emotii, mi-era ca tocmai acum o sa arate andrei ca un dalmatian cu pete rosii, dara trecut si n-am patit nimic

Anny, poze o sa pun pe site zilele astea, adica maine-poimaine, depinde cum am timp. abia au sosit si pozele de la elena-teodora si ma apuc de lucru. tati tocmai a plecat la aeroport...

Intalnire 26 iunie: mihaela_s, cristinamh, Mih, Anny, oana_noemi, freia, roisin, reby, Stefi2003, Ancuta, tigresa, danat, Elena-Teodora


Cristina si Andrei-Razvan
http://www.andreirazvan.home.ro
http://www.bebelusipoze.home.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanica-mamica spune:

Cristina , saru'mana ca nu m-ai uitat ! As vrea verde praz ( nu ceapa ) - daca e misto culoarea , daca nu atunci lila , pliz . Unu pt mine si unu pt bebe , pt mine marimea M sau eventual L .Ce scrie pe ele ? Venim si nooooooi la intalneala daca Marc se simte mai bine . Vad ca tot mai are un pic de febra , speram sa treaca si sa fim prezenti la raport ! Multumim celor care au intrebat de noi ! Va pupam !

Roxana & Marc
reclamaMarc-Antonio
www.babiesonline.com/babies/b/bichelu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yasmin spune:

cristina, suntem ok, de fapt suntem in fiecare zi pe DC, va urmarim si pe voi. dar postez rar pt ca nu am mare lucru de spus. asli se comporta asa cum se comporta si dragalashii vostri. in afara de asta, la noi nu se pune problema ca am putea veni la intalniri, sau sa vrem tricouri. cu pictura, nu e chiar asa cum spuneti voi mereu. de fapt nu prea apuc sa pictez mai nimic si nici sa citesc nu prea mai ajung. toata ziua i-o acord lui Asli, cand doarme mai fac papica, dau cu aspiratorul (tot mereu, ca Asli mananca orice se gaseste pe jos), mai dau o fugutza pe DC. seara, cand vine tati, i-o acord in intregime lui, pt ca el si Asli sunt cele mai importante prezente din viata mea. de aceea nu vad rostul raportului dat pe fiecare pagina cu ce a mai papat asli azi sau alte maruntzisuri. si probabil ca nici nu sunt genul care are mereu ceva de comunicat. poate si din cauza asta m-am departat de multi prieteni, nu pot oferi prezentza constanta.
va pup pe voi dulce si sa stiti ca daca se intampla ceva notabil, veti fi primii sa aflati

http://community.webshots.com/user/yasmintarakci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roisin spune:

Hai, ca inca nu m-am pus la punct cu mesajele voastre, am citit iar pe diagonala...
Eu cand v-am zis ca ma duc zombie la intalnirea cu liceul ati ras de mine, da' zombilica m-am dus! De emotie n-am dormit deloc cu o noapte inainte (sa va mai spun ca tocmai atunci m-am trezit cu rusii pe cap? ), asa ca am fost aeroplan in ziua cu pricina. Da' a fost superb, mi-as fi dorit sa dureze o saptamana.
De atunci, in schimb, ma tot refac, in fiecare zi imi promit ca ma voi culca mai devreme, si tot la 1 bag nasu'n perna (si nici la Seinfeld nu ma uit! ), asa ca inca mai am de recuperat.

Pitica e plina de nazbatii, nu mai sta locului o secunda, vrea de mana sau de-a busilea, imi arunca orice pe oriunde, mananca toate scamele de pe jos (ma rog, pana acu' n-a mancat, ca eram io prin preajma, da' niste hartie si o bucata de servetel tot a bagat gagica cat am intors capu')... aseara a avt bazdaci, pe la 12 si ceva s-a trezit si a inceput niste urlete si un plans cu sughituri, nu mai stiam incotro s-o iau. Pana la urma a adormit dupa 1 (cred ca era extenuata, nu dormise decat o repriza in timpul zilei si se freca la ochi non-stop) si prin somn a mai oftat vreo juma' de ora.

Dinti noi nu avem, ii tot astept pe cei de sus, cred ca stau sa iasa si poate si d-aia e mitza mai capricioasa in ultima vreme.
Acu' m-am procposit cu un tarc gonflabil de la ai mei (i l-au luat de vreo saptamana si l-au tinut la ei, iar acu' mi l-au pasat mie). E misto, are o gramada de bilute si alte chestii gonflabile, dar imi ocupa o camera intreaga si nici nu pot sa-mi pun baza in el, ca e destul de moale, iar giza se agata de pereti, ii trage in jos si iese pe deasupra. Da' asa, de distractie, merge, mai ales ca l-am pus langa computer, si o pot tine sub observatie.

Precum ziceam, am citit o parte din mesajele voastre, cred ca venim si noi sambata (inca nu stiu precis)... in mod sigur aveam ceva de fcut week-endul asta, da' sa ma pici cu ceara si nu mai stiu ce. Nici macar nu-mi amintesc daca treaba era planificata pentru sambata sau duminica. Vaaaaai steauaaa mea!

Piersica si eu i-am dat cruda, combinata cu banana... i-a placut, dar are cam acelasi efect cu para, in urmatoarele doua ore face kk de doua ori. Pentru noi, care suntem caprite, asta nu e tocmai rau.
Creier inca nu i-am dat si nici nu ma tenteaza. Creierul abia daca-l suport eu, si tre' sa fie bibilit frumos, ea mai poate sa astepte... In schimb am reusit sa fac rost de bors ca lumea si i-am dat ciorbita... n-as putea spune ca se omoara dupa ea, dar o mananca destul de bine.

Ma, io m-am uitat la weather.com (pai, ce, numai Freia? ) si acolo zice ca sambata vor fi max 27 de grade (acceptabil) si furtuna. Asta cu furtuna e tare relativa, mai ales ca in ultimele doua zile au tot fost nori si n-a plouat... ei, si om gasi noi un loc unde sa ne adapostim juma' de ora.

Azi i-as face dovlecei umpluti, dar nush' cum sa abordez problema: sa-i pasez continutul inainte de a-l baga in dovlecel sau il pasez dup-aia? Si pasez si dovelecelul? Nu de alta, da' tre' sa fie crema, altfel mi-l scuipa pe ochi.

http://community.webshots.com/user/r0isin
http://www.bebelusi.august.septembrie.2003.home.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinamh spune:

elena-teodora am primit pozele, 1.10.11.12.13.14.15.16.17.20.21.5.6.9. din cat le-am studiat eu, toate sunt la aproximativ aceeasi varsta. asa ca te rog mult, alege tu cate una pt fiecare rubrica, adica : la nastere, la o luna, la 2 luni, la 3, la 4, .... , la botez, zi-mi pe care s-o pun pe site. stiu ca era ceva in subiectul mailului, dar eu nu salvez decat pozele. iar numerele nu-mi spun nimic.... fetele cant trimit poze primesc ceva de genul: "erik zambaretul la 6 luni.jpg" ca sa stiu si eu cine e si unde sa asez poza. nu de alta, dar uneori sosesc multe poze si daca se amesteca, cum am mai patit-o, incurc bebelusii, apoi nu mai stiu de unde sa-i iau! sa nu crezi cumva ca e morala, e doar putin ajutor pe care il cer. daca se poate si azi, ca sa upgradez si eu albumele de pe site...

carmen, nu stiu daca ti-am raspuns, dar poze poti trimite oricand le ai, nu trebuie sa ma intrebi inainte!

si daca mai sunt intarziati...., si nu-i iertam nici pe proaspetii sarbatoriti!
a_emma_ana: 11
b_daria: 2, 3, 4
e_stefania_daniel: 9
g_sara_andreea : 9, 10
gg_alexandru mihael: 10
h_asli_: 4, 5, 6, 7, 8, 9,10
i_ioana_maria_alexandra: 10
ii_cezar_alexandru: 10
j_horia_stefan: 10
k_raluca_maria: 9, 10
l_adrian_: 6,7, 8, 9, 10
m_petra: 10
mm_horia_martin: 2, 4, 5, 7, 9
n_sergiu: 4, 5, 6, 8
o_ana_miruna: 9
p_radu_petru:
q_erik:
r_oana_maria:
rr_david:
rrr_ana_maria_: 2, 3, 9
rs_matei_alexandru: n, 3, 4, 5, 6, 8, 9
s_silvia_petra:
ss_andrei_catalin: 4, 5, 8,
tt_sebastian: toate
uu_elena_teodora: toate
v_radu_stefan:
w_david_ioan: 4, 5, 6, 7, 8, 9
y_alexandru_calin: 8, 9
x_ioana_maria: 4, 5, 7, 8, 9
xx_andreea_sorina: 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
xxx_alexandra: 1, 2, 3, 4, 9
z_andreea_alexandra:
zz_lisa marie
zzz_andra_maria: 8


anny, am inteles ce vrei tu cu restantele. daca nici nu poti scana si esti sigura ca nu mai trimiti restantele, spune-mi ca sa modific linkurile sa mearga si la voi seria de poze. e valabil pt toata lumea care nu are poze de trimis pt o rubrica anule.

se pare ca plecarea lui tati l-a intors pe andrei pe dos. desi ne-am chinuit de dimineata sa nu facem zgomot, la 3:30 era in picioare in patut, si nu voia decat in brate la ta-su. la mine urla ca apucatu'. oare pricepea??? cert e ca azi dimineata avea o mutrita tare trista... si colac peste pupaza, a iesit si al patrulea dintisor de jos... asa ca acum avem 8.... motiv sa-i scriem lui tati ca s-a intamplat primul lucru in lipsa lui!

noua runda de tricouri: liliac1 (m=size?+b), cristinamh (2xbebe), tigresa(bebe-verde praz), roxanica-mamica(mami=size?), NicoletaF (bebe m=28-30, galben sau bleu), mihaela_s (bebe m=28-30, galben, portocaliu sau roz)

[b]Intalnire 26 iunie:
mihaela_s, cristinamh, Mih, Anny, oana_noemi, freia, roisin, reby, Stefi2003, Ancuta, tigresa, danat, Elena-Teodora


[b]Cristina si Andrei-Razvan
http://www.andreirazvan.home.ro
http://www.bebelusipoze.home.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanica-mamica spune:

mami size = M sau L

Roxana & Marc
reclamaMarc-Antonio
www.babiesonline.com/babies/b/bichelu

Mergi la inceput