Bebelusi de mai 2003 (26)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns korinna spune:

Buna iubitelor!!!
Cristiana...mai..ce rau imi pare de micutza Thea!!sper ca e bine cum.Sa stii ca a vut perioade Stefu cand a mai avut si el scaune dese,fara a fi insa diaree.Eu una zic ..si nu mi-o lua in nume de rau ca prea te agiti din prima si prea tare!Ca daca tu duci biata copila asa una doua la analize..medicii..na..ca medicii..tre sa-ti gaseasca ceva!Si i-ai facut pana acu sumedenie de analize..auzi tu..i-a scos si cleiu din urechi..eu asa ceva nu am mai auzit!!Stai linistita si nu mai du fata toata ziua la medici.Eu nu i-am facut niciodata analize lui Stefan.Ca sa se mai lege la stomacel..baga si tu pilafior,branza de vaci la greu,banane..ceai menta..si gata.Ca nu poate avea un copil mik asa ca Thea vro boala aiurea!Asculta ce zice batrana Cori!
Angi...mai..ia vezi cand planuiti sa plecati la mare..poa ne vedem acolo
Noutatziiiii..am vb ieri cu cumnatamea si vine pe 21 din Italia si ne-a promis ca ne duce la mareo sapt pe cheluiala ei.In august,mai spre sfarsit!Asa ca..abea astept.Nu va inchipuiti ce fericita sunt!!Abea astept
Cami....las ca o sa vezi ce mireasa draguta o sa fiu..si cu 2 putzoi pe langa mini!!!
In rest suntem bine..Stefu papa de toate in cantitati impresionante.Se joaca..se linta..cere in brate..imi da pup si eu mor dupa el!

Corina mamika de 2 baietzi !!!


http://community.webshots.com/user/korinnay

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oLo spune:

Cori, poate ne vedem la mare, la soare (brrr, aici tot friggg e. Stau cu cojocu pe mine)

Eu am tuns-o pe Clara. (am intrat in alta faza cu numele...acu-i Clara) Tati s-a suparat groaznic ca a lasat acasa o domnisorica si cand s-a intors a gasit un baietel. Nici nu mai voia sa manance de suparare!!!
Oricum trebuia s-o tund ,ca avea numai un ciuf lung de 10 cm in crestet si pe lateral nika. Asa i-am dat o foorma oarecare. Clarei tare i-a placut masina de tuns, era cu gura la ureki de fericire! Si asa m-am facut cu un baietel. Buncii si sotul, cand au venit acasa nici n-au recunoscut-o. Pe urma au zis ca-i haioasa ;). Iar bunicu' a zis c-o intinereste noua freza :)). M-am spart de raz.
Cand va accepta tati sa-i faca poze (ca acu nu vrea, de suparare) o sa va arat si voua noul meu 'baietel'.
Ne pregatim bagajele!!! Vinerea viitoare plecam la drum!!!





Mihaela
Anaïs & Emma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns korinna spune:

Buna ..saptamana la fete!
In primu rand...Unde umbla Alycia???ca de 3 zile nu mai dau de ea!!!
OLo...voi cand preconizati sa ajungeti la mare??si in ce statiune?Noi cred ca o sa mergem la Eforie Nord..ca e mai ieftin.,...am mai fost si ne-a placut!!!
Mihaela..cu chiar ca m-ai facut sa rad...cat de tanara putea sa o arate noua freza pe KIKI??de 4luni???hihiih..asta era ceea mai taraare...am ras de sa mor..cica a intinerit-o..de parca avea 40 si o arata de 20...mdea..!!!
Noi am inceput o noua saptamana laplimbare..de la 9 dim....ca nu se stie cat de cald se poate face!!la 12 jumate gata..eram in casa!
Papam bine..da cam cu mofturi..nu stiu de ce..in schimb baga in rest..covrigi,biscuiti...pufuleti...orice..de bagat in gurita!!
va pup!!!

Corina mamika de 2 baietzi !!!


http://community.webshots.com/user/korinnay

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ione spune:

Salut,

Am fost la munte, a fost super. Ne-am distrat de minune.
Apropo de medicamente, medicul pediatru ne-a dat Fluorvigantolete.
Voi luati asa ceva?

Va pupam dulce.

Ionela, Maria & Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns korinna spune:

Noi nu mai luam vigantol!Am facut D3 injectabil de vreo 3 ori!Cu calciul de rigoare!

Corina mamika de 2 baietzi !!!


http://community.webshots.com/user/korinnay

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ange spune:

Robert al meu astazi implineste 1 an si 2 luni
Ieri am vorbit cu el Are rosu in gat si eczema de pe piept il deranjeaza cumplit.
A inceput un tratament nou pt. nesuferita aia de eczema...
Doamneee si nu este langa mine.Sunt varza...

ange,mamica de 2ori

p.s. pt. rosu in gat are tratament cu ospecsin parca...ce e asta??!?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumy spune:

salutare fetele!

Am venit de la munte ieri seara si a fost super! Asta mica a mincat de-a rupt!! Ea oricum e o mincacioasa dar acolo mi-a mincat dublu! S-a ingrasat si o sa o cintaresc zilele acestea! Eu o ridic cu greu in brate ...)))Drumul pina la munte cu masina a fost lejer si Francesca s-a comportat foarte bine! La intoarcere a dormit doua ore jumatate!

Ange cred ca de-abia astepti sa-ti vezi puiutii acasa!

Olo si Korinna de-abia va astept la mare!

Cu Alina nu am reusit sa ne mai intilnim ...Am promis ca o sa mai facem o plaja impreuna dar timpul de la mare a fost ploios si ne-a tinut departe! Ei miine se intorc si din cite am inteles lui Dorian ii place enorm de mult sa se balaceasca! Sper macar sa ne intilnim !

Cristiana vindecare rapida lui Thea!

Adita cind ajungeti la mare?

O sa punem astazi si niste poze !

V-am pupat


http://community.webshots.com/user/luminitafeodorov

Lumy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alycia spune:

Buna la toata lumea! Revenim si noi cu povestiri din lumea copiilor.Duminica am fost la gradina zoologica cu tot famelionul...Mircea a fost super incantat...era varza in capul lui se uita ca prostit la animale...nu stia ce sa mai creada...el care vedea doar calul si catelul,acum se uita mirat la aratarile alea din custi. La maimute a urmarit incantat jocul lor si apoi s-a apucat sa le imite glasul...scotea niste suntete ciudate si striga cat il tinea plamanii...a fost atat de amuzant...la corbi s-a uitat el atent un timp si apoi a incercat sa-i imite...si se agita si arata spre custi...si nu voia sa-l duc de acolo...dar partea cea mai copiaoasa a fost ca ne-a apucat o draga de ploaie de vara cu niste stropi mari de tot...ne-am refugiat noi sub un tufis mai inalt dar tot ne ploua si chiuiam si ne agitam in jurul lui Mircea iar asta era asa de mirat de ce se intampla apoi s-a pus pe ras mai frate si inalta mainile spre cer si scotea limba sa prinda stopii de ploaie in gura...pentru el au fost o gramada de noutati venite de-a valma toate deodata...sa ne fi vazut mai fetelor acolo sub tufis cu ploaia aia torentiala peste noi si Mircea al meu strigand de bucurie...cand a venit tipul ala cu taxiul ...parca eram un trib chiuind in ploaie , cred ca si-a facut cruce bietul om!

Korinna nici nu indraznesc sa sper...daca mergem la mare si noi tot in august vrem asa dupa 6-7 si tot la Eforie Nord...ar fi o minune sa petrecem cateva zile impreuna.
Lumy nu scapi de noi daca vom veni...abia astept sa va vad!
Ange nu dispera mai ca aici un rosu in gat se rezolva repede cu nicaiva antibiotic...eczema aia pacatoasa daca nu l-ar deranja...lasa ca timpul trece repede si curand o sa-ti vezi copilasii langa tine! Mai rezista putin!
Ollo poate reusim sa ne vedem la mare...in ce perioada mergeti si unde anume? Pupicei baietelului tau si Emmei!
Ione eu de la 9 luni nu i-am mai dat vigantol lui Mircea ca i se inchidea fontanela prea repede....acu s-a inchis si nu stiu daca sa continui sau nu cu vigantolol...tre sa intreb si pediatra!
Carrie vindecare rapida...e o dulce printesa ta...parca e un norisor pufos cu rochita cea alba...si are o fata asa de expresiva!

Alycia si cei doi flacaiasi!
daca vreti sa ne vedeti da-ti clik aici:
http://community.webshots.com/user/penciu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ione spune:

Dimineata asta a fost cumplita, Elenei ii iese un canin. Este miriita, Maria incearca sa o iubeasca iar ea nu are nici un chef, nu a prea mincat.Voi ati trecut prin asa ceva?
Lumy deabia asteptam am sa va vedem.
Ange o sa treaca in citeva zile cu tratamentul prescris, ai sa vezi.
Carrie insanatosire grabnica.

Ionela, Maria & Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adoliana spune:

Buna fetelor!

Desi nu mai apuc sa scriu asa de des, de citit va citesc mereu si ma bucur alaturi de voi cand aflu despre reusitele si nazdravaniile bebeilor la fel cum mi se strange inima cand citesc despre bolile lor!!
Carrie nu trata cu disperere problemuta cu Thea , s-ar putea sa nu-i fi priit ceva la o masa sau chiar din cauza caldurii sau a baut ceva mai rece decat de obicei (sunt cauze posibile fara a fi ceva grav)!!Multa sanatate !

Vad ca voi va laudati de acum si cu masele, noi avem doar 8 dintisori cu care insa roadem tot! Apropo, sa va spun ce copil trasnit avem noi: Stam cu totii la masa, si desi Costin nu este flamand, caci el abia a mancat, il iau in brate cum ii place lui sa stea la masa, iau pulpita de pasare pe care o aveam in farfurie, si care mai avea suficienta carne pe ea si i-o dau lui sa o manance. Ce face domnul?? Alege carnea de pe ea , o pune inapoi in farfurie o parte , ma hraneste pe mine cu alte bucati iar cand osul ramane gol s-a apucat de ros la el de credeai ca mananca cea mai mare bunatate din lume! Nu va puteti inchipui cu ce greu si jale si lacrimi i-am luat osul si cat de urat s-a uitat la noi!!!

Lumy ma bucur ca Francesca a mancat bine la munte! Si noi vom pleca cateva zile la VatraDornei si tare ma tem de cum va reactiona Costin la aerul tere care este acolo. Eu de fiecare data cand merg acolo am probleme cu stomacul si tare mi-e teama sa nu patesc si cu el la fel. Sper sa manance si el bine!

Alycia cred ca a fost super sa il vezi asa de incantat pe Mircea!
Te invidiez ca ai putut sa-l delectezi cu asa ceva . Al meu are carti mici si cartonate cu animalele domestice si ar fi in stare sa vina la mine din minut in minut sa mi le arate si eu sa ma apuc sa-i spun fiecare animalut cum se numeste la infinit!

Ione fii sigura ca la fel a fost si la noi ! Costin al meu incepea maraiala pentru fiecare dintisor cu 4-5 zile inainte si o tinea asa zi si noapte. Nu pot sa zic ca am avut parte de prea multa liniste in aceasta problema pana acum si de aceea ma gandesc cu groaza la ce va fi cand i-or incepe a iesi maselutele!




Mergi la inceput