Bebelusi de Martie-Aprilie 2004 (5)

Bebelusi de Martie-Aprilie 2004 (5) | Autor: Oana_B

Link direct la acest mesaj



Oana_B

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Pucku spune:

Salutare mamicutelor si Bebeilor


sunt bine dispusa ca am reusit si eu sa dorm bine azinoapte, de la 9.30 galusca, eu la 11 pana la 4.10 in prima faza apoi am mai atzipit cu galusca langa mine pe dimineata, dar ma simt super

Legat de intrebari

baie zilnic intre 8 si 8.30 e baia, rareori doarme in timpul asta si si atunci o trezsc sa o spal asa un pic, si tot timpul spal funduletul in chiuveta dupa Kk, numai daca e un part care se lasa cu stropi atunci folosesc servetele umede.
iar pe fata cred ca spal de nu-s cate ori pe zi. acum ii dau cu ulei mineral pt niste bubute si nu o mai spal asa des
pe cap acum in fiecare zi...motiv uleiul care-l aplic, ca altfel numai la 2 zile

facem si noi gimnastica, amandoua, mami face pt spate , BB ca asa-i bine, dar nu am carte fac asa dupa ureche, ii misc manile si piciorusele ca nu stiu altfel

FETELOR CARE STITI SPUNE_TZI_NE SI NOUA[/red]nu tzine-tzi numai pt voi, asa in mare ce si cum

masaj e in fiecare zi, dupa baie pana nu mai poate de foame

alaptez dar nu ma mulg dupa masa, uneori dimineata ea nu mananca in timpul noptii, si daca seara nu papa amandoua tzitzicile dimineata ma trezesc plina si nu poate papa decat o tzitzi, asa ca tzitzi 2 o mulg si scot intre 120-180. dar numai dimineata
pe zi nu ma mulg, de multe ori cel putin o tzitzi o goleste, asa ca urmatorul alaptat e de la ceal;alta tzitzi

noi suntem fetita cuminte plangem deobicei de foame sau de la burtica. ea e toata ziua langa mine, ziua stam in camera noastra si doarme la noi in pat, aici e si calc.
Daca plecam la bucatarie vine si ea cu bouncerul asa ca ma vede tot timpul

daca nu doarme atunci tot timpul aude muzica si chiar daca mai stau la computer ma uit si ii vorbesc in fiecare minutel

daca e de foame atunci o linistesc un pic si o pun la tzitzi, sau fac formula , deobicei am bibele facu tre numai pus la incalzit

daca e de burtica atunci incercam sa ne linistim cat puitem de repede, incerc mai intai si o mangai pe burtica, apoi o lipesc de mine cu spatele si o masez incontinuare pe burti, daca nici asa nu trece o i-au in brate si o legan sii ii cant. E

Evit sa o tzin prea mult in brate, in primul rand ca e prea grea. v-am spus ca avem trecut de 7 kg si spatele mi-e varza si daca e de leganat o pun in bouncerul ei si se leagana acolo.

ce ma distreaza la bb? Tot e o dulcica
in primul rand cum se intinde dimineata, si cum se misca cateodata zici ca e o fetita rusinoasa si timida.
apoi imi place cand o cerd ca a dat lapticul pe afara si dupa ce se uita cateva secunde serios la mine incepe sa rada
cand rade, cand zambeste, cand casca, cum se uita cateodata aprobator din cap, SAU MA CEARTA DIN PRIVIRI...E O DULCICA

mai nou a invatat sa faca balonase din saliva si se tot distraza singura, iar eu sunt in extaz

nume de alint cat casa: in primul rand e Bobitzica, Bibi, galusca, printesa, pisoi, iubire , inghetata si tot ce-mi vine la gura

ata rosie am facut si eu rost de una, ca de soacra ca sa ne se deoache copilul dat am atarnat-o la un tablouas la ea in camera si acolo a ramas

la noi Bb doarme cu mine dimineata, dupa masa de 5, asta pt ca nu mai doarme asa de adanc si mai povestim iar mai dormim 15 -20 min, mai atzipeste si mami si tot asa
nu doarme in hainele noastre de pat, ca vine mami cu paturicile ei , si ea se simte foarte bine, stie ca mami e langa ea si e fericita

ce sa va mai zic, fetelor care fumatzi nu va condamn, ca si al meu sot s-a apucat strasnic de cand s-a nascut BB, dupa o pauza de vreo 2 ani, si tot zice ca de maine nu mai fumeaza, dar au trecut 4 saptamani cu vorba asta si maine ala nu a mai venit
mi-a promis ca-mi face cadou de ziua mea, adica din 19 luna asta nu mai fumeaza. sa vedem

am mai pus pozici noi adresa este:
http://www.imagestation.com/album/?id=4286587367

si cel vechi http://www.imagestation.com/album/?id=428667167

Pupici de la noi

Corina si Stephanie



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanacaz spune:

Gata! Puteti vedea prima parte a siteului nostru cu bebei. Sa-mi spuneti cum vi se pare. Din pacate pt mine nu e meritul meu, ci al sotului meu, ca pe mine nu m-a lasat puiul inca sa ma ocup. Si acu scriu cu el in brate. Pe masura ce mai facem cate ceva o sa tot adaugam. Chiar si maine dimineata o sa ma vedeti ceva nou, probabil primele poze de bebei pe care le-am primit. Astept critici si sugestii...
reclamaxxxx


Roxana & Andrei Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ane2 spune:

Roxana sunt o mamica de ian-feb si vreau sa-ti spun ca situ e superrrrrrrrrrr ......ati avut o idee geniala!!!!!!!!!!...mi-a facut placere sa recitesc aceste povesti minunate......

O mica sugestie: ati putea pune mai multe culori....

Numai bine

Anita si Rachella -17.o1.2004
http://community.webshots.com/user/sugarbabe134

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rayuela spune:

Roxi e MINUNAT!!Acum ma hotarasc si eu ce poze sa trimit!!Pupici si succes,si spune daca ai nevoie de ajutor!!!

Elena si pisicutza Amelie
http://f2.pg.photos.yahoo.com/ph/rayuela12000/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

ROXANA...super fain!!! Felicitarile noastre...esti o adevarata experta!!!!


http://f2.pg.photos.yahoo.com/ph/claudia_floarea/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:



LUIGI, toata stima si respectul pentru ce ai facut...ramanem profund indatorate!!!Dam un suc ( ca zicea Roxi ca nu bei alcool)!!!


http://f2.pg.photos.yahoo.com/ph/claudia_floarea/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simone spune:

Roxana, FELICITARI!!! E NEMAIPOMENIT!!!

Totul e si introducerea si nu mai zic cand am vazut paginuta cu povesti!


Te Simo si Iulia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

Mai dar eu ma tot uit pe album si nu-mi vine sa cred...sunt foarte entuziasmata...imi vine sa URLU de fericire...voi nu simtit la fel???

ROXANA & LUIGI, va iubim!!!!!



http://f2.pg.photos.yahoo.com/ph/claudia_floarea/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:



AMELIE

http://f2.pg.photos.yahoo.com/ph/claudia_floarea/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MALUBA spune:

pt ieri LA MULTI ANI davidddddddd!!!!!
LA MULTI ANI AMELIE !!!
PT MAMI SI TATI vostri!

AOOOOOOOOOOOOOOOOOOUUUU !!!! super superrrr.......n-am cuvinte...
ROXANA SI LUIGI totiiii din partea noastra


sA raspund si eu repejor la sondaj:
baita zilnic pe la orele 22-22,30 (daca se depaste ora sarim peste ca il agita); dam papica si apoi nani de voie
masaj din prima zi de viata : a fost si pe academia mamicilor o emisiune de cum se face masj la nou-nascuti.; plus ca eu am facut si refle si ii masez pct din talpa.
gimnastica fac dar cam 15 min pe zi :am o chestie pe care ma sui cu picioarle si ma invart (ajuta la abdomen si coapse si "aripioare")
alaptez integral la san , dar nu ma mulg pt ca sanii mei produc cat lapte are nevoie bb.
alintaturi o mie de mi-e frica si mie ca n-o sa-si stie numele .
apropo faza: chiar ieri era in parc o fetita de 2 1/2 ani si o intreb cum o cheama la care ea imi raspunde" turub" (de la surub)---de fapt era un alint din partea unui unchi de-al ei ..o cheama alexandra ..............asa ca tre sa avem grija cu alinturile
in leg cu plansul : pai nu-l las absolut deloc sa planga pt ca are FO permeabil .doctorita nu mi-a zis ca n-am voie sa-l las sa planga da pur si simplu nu vreau sa fie nici o sec suparat.....poate cand o sa inceapa sa spuna ce are o sa mai vedem ..dar odata ce bb mic plange inseamna ca are ceva.
ce ma distreaza cel mai tare la el?? pai tot ...mai nou ...ca isi baga manutele in gurita pana la cot..si nu un degetel sau doar o manuta ,le duce pe aamandoua ...si balonasele care le face din saliva...
toate mutritele lui dulci...l-as papa in fiecare secunda..da stiti f bine sentimentul
in pat il iau dimineatra la 5 (la tzatuca mamicutei lui)...in rest sta bine merci in patut...vb si cearta jucarioarele de zici ce-i aia

stiti ce mi-e tare ciuda pe mine????? ca nu am inceput un JURNAL din prima lui zi de viata ...am scis doar cele mai imp zile: ca de ex. primul zambet, prima lacrima etc..
dar chiar zilele astea o sa ma apuc de scris
eu nu am pe cine intreba cum am fost eu: mami nu mai e printre noi , tata e in tari calde, si oricum nu mai tine minte mare lucru....mi-ar fi placut sa citesc cum eram mica...

cam astea fiind zise deoacamdata , noi va pupacim dulce si va uram un weekend super bestial


Mergi la inceput