Albumul mamelor si tatilor singuri

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Cicuta,moderatoarea intentiona sa deschida un alt subiect,insa nu vad sa fie vreunul nou,cel de fata ramanand sa fie doar pt a ne prezenta.....
Dar nu ne spui ce ai rezolvat cu copilul?

BRENDA
"Sint frunze care nu cad si clipe care nu se uita"
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

L-am gasit...."Clipe din trairile sufletelor noastre".
Ne "vedem" acolo....

BRENDA
"Sint frunze care nu cad si clipe care nu se uita"
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Freia spune:

Albumul s-a dorit a fi o prezentare a noastra, a parintilor singuri. Subiectul deviase mult de la tema propusa, prin urmare am facut un nou subiect cu toate acele raspunsuri care nu se incadrau in tema mentionata. Subiectul il gasiti aici: http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=61181

Freia si Alexa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valcampan spune:

Si eu sunt o mamica singura. M-am despartit de tatal bebeu-lui cind baietelul implinise 2 luni. Imi este destul de greu inca nu m-am obisnuit cu ideea de a fi singura dar stiu ca e mai bine asa. Bebelul meu are acum 4 luni il cheama Petru-David si e o minune ce ride si gingureste toata ziua. Viata mea a capatat culoare in ziua de 11 august 2005, ziua in care am devenit mama. Sper ca in curind sa ma impac cu statutul de mama singura si sa pot face fata tuturor provocarilor. Deoacamdata ma simt de parca as avea ciuma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ada0885 spune:

Buna...Felicitari pt forul m-a ajutat fff mult!javascript:insertsmilie('')
cool!
Si eu trebuie sa subscriu acestui topic pt ca...sunt sau mai degraba din clipa in clipa voi deveni o mamica singura pt ca DPN-ul e 17.12.2005...adik maine. La mine situatia e oarecum diferita...am noroc de o familie super(cu care inca locuies...noroc ca avem o casa mare cat sa nu stam deloc stanjeniti unii de altii)....familie super nu numai din punct de vedere al sustinerii ci si material si toti asteapta cu sufletul la gura bbeul...care...sper eu k va fi fata. Intru in categoria viitoarelor mamici singure pt ca nu sunt casatorita...iar cu "tati" nu mai am o relatie de cand eram in 3luni...Dar nu e vb de neintelegeri sau certuri...e un tip destul de liber...am avut o relatie frumoasa numai k am realizat cam tarziu k nu ne potrivim...ne vdm din cand in cand ceea ce e super mai ales k...ma asteptam sa nu vrea cel putin pana nu apare bbsi...vrea sa stie de ea...si ea sa stie de el chiar dak noi nu suntem impreuna desi eu i-am spus de mult timp ca nu astept nimic de la el si deja in perioada asta ma suna aproape zilnic sa vada ce fac...cum imi merge si a mers la dr cu mine o data. Deci sunt...norocoasa sau cel putin asa ma vad eu...Pt k...desi nu am o relatie cu taticul...bb al meu...va avea o familie mare si...chiar si un tati...desi nu unul traditional care sa stea cu noi. Asta mi se pare cel mai bun lucru dupa ce am citit ce ati scris pana acum...ca am o relatie ok cu taticul...ne intelegem f bine ca prieteni si nu exista tensiuni sau reprosuri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anymony spune:

Buna!

Si eu sunt o viitoare mamica singura!
Dar sunt fericita si abia astept sa se intimple, sa o tin in brate! pina in februarie nu mai e mult! Inca negociem numele cu tati, care e deocamdata linga noi....
Sarbatori fericite la actualele si viitoarele mamici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nora2005 spune:

Un AN NOU mai bun pentru fiecare, luminos, plin de IUBIRE si beneficitate, care sa ne implineasca visele, noua si tuturor celor dragi noua !

Din toata inima, cu multa Iubire, va doreste

Nora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kjmami spune:

ce s-a mai intamplat cu albumul??? unde il pot vedea?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adnana1979 spune:

Nu sunt o mamica singura , inca, dar sigur voi devenmi in curand pentru ca sotul meu este cel mai bun tata si barbat in casa, dar ca sot nu exista asa ca l-am numit impropriu sotul meu. De foarte mult timp nu ma mai considera femeie sau nu stiu ce se intampla pentru ca nu vcrea sa vorbeasca cu mine.are grija de copil, mergem impreuna la cumparaturi, facem treaba in casa impreuna, dormim impreuna, dar atat. Nu inteleg de ce?
Din cauza asta am avut si inca am probleme de sanatate. I-am explicat dar nu a inteles nimic. Asa ca nu stiu daca are rost sa-mi mananc tineretea langa el.
Va pup si va felicit si sper sa am si eu curajul vostru.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxicuta spune:

Si eu sunt o mamica singura de aproximativ 15 ani.Mi-a fost foarte greu la inceput,numai DUMNEZEU stie cate lacrimi au curs pe obrajorii mei.Am ramas singura la 24 de ani.Si la 27 de ani am suferit o interventie chirurgicala pe col.
Nici nu vreau sa-mi aduc aminte prin cate am trecut.Am fost o luptatoare .Inima plangea eu radeam si faceam haz de necaz.
Anii au trecut si azi pot sa afirm ca am o frumusete de fata ,are 18 ani.Am crescut-o asa cum mi-am dorit eu ,i-am oferit totul .Un singur lucru nu pot sa-i dau si acela este NOROCUL.
Revin

Mergi la inceput