Bebelusi de Oct-Noi-Dec 2003 (28)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns liliana csaki spune:

Elena, uite eu am zis ca seamana cu tine ca e tot timpul hlizit, da' in rest e tac-su-n talpi.Da' tu mai incerci oricum si urmatorul o sa-ti semene, sau daca nu al treilea
Ven, si eu ii pun biscuiti in Danonino si-l mananca tare bine, cu cereale n-am incercat da' e o idee buna.
La fel de buna si propunerea sa ne vedem sambata, de-abia astept.
Sa va zic ce-am mai patit noi.Trompeta(nasul) infundata noaptea, in continuare. Da' ieri dupa-amiaza a facut la ochisorul stang o secretie alba, l-am curatat cu ser fiziologic si azi dimineata cand sa-l iau din pat ochisorul era lipit, lipit.M-am speriat prima data si pe urma am inceput sa rad de el, saracutul avea o fata asa haioasa cu un ochi deschis si unul inchis si era numai zambete. L-am curatat din nou cu ser si s-a dezlipit ochiul si tati a fugit pana la farmacie, noroc ca avem una vis-a-vis, si a luat picaturi Tobrex.I-am pus in ochi doua picaturi si doua dupa masa si acum seara nu mai avea nimic. Mi s-a parut ciudat ca a facut asa dintr-o data, daca maine dimineata are din nou ochiul, o sa sun dr. desi cred ca e mai degraba treaba de oftalmolog.sau?

http://community.webshots.com/user/lilianacsaki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns julia23 spune:

Multumesc dragelor pt incurajari,sunteti toate niste scumpe!
Nici eu nu stiu ce m-a apucat asa dintr-o data,pt ca eram si sunt fericita ca am un copil sanatos si frumos care ma trezeste in fiecare dimineata mangaindu-ma si zimbindu-mi,un sot care ma iubeste si care ma sprijina tot timpul,iar in privinta treburilor casnice nu ma impinge nimeni de la spate,le fac cind am chef.
Azi mi-a trecut,nu am mai avut nimic,ma bucur mult ca am depasit perioada asta proasta,dimineata m-a trezit Julieta cu mangaieri,era asa dulce si fericita cind a vazut ca am deschis ochii,ea ma pupa si ma iubeste zilnic,ma ia cu minutele de fata si ma pupa.
Azi ne-am dus la terasa si a inceput ploaia,m-am saturat de vremea asta,acum e frig,acum e soare,acum ploua,asa ca azi s-a dus distractia mea.
Si noi vrem sa plecam in vacanta la munte ca au socrii mei o vila acolo dar mai avem de asteptat ca acum sotul meu e in sesiune si la sf lunii termina,oricum eu de abia astept sa plec.

Ven eu ii dau cite 2 Danonino de obicei si rar ii pun biscuiti sau cereale in el.Ma bucur mult ca a inceput si Markus sa pape bine,ai vazut ca incetul cu incetul se rezolva totul?!

Liliana poate l-a tras curentul la ochisor,asa am patit eu cind m-a tras curentul,dar daca mai face e bine totusi sa consulti un oftalmolog.

Elena s-a facut mareeee si dulce Alvarica,se uita si maimutica mea la el,sa vezi ce il studia si intindea minutele sa-l mangaie,sa-ti traiasca,ai un copil f precoce daca deja sta sg in picioare la 6 luni.
Astept sa mai creasca motata mea putin si plecam impreuna la disco,da fara taty ca sa ne facem de cap ca intre fete

Ciuf poate daca ai spune Da ar intelege mai bine,ce Nu?ca eu toata ziua zic nu e voie si ea nimic,tot ce are ea in capsor face,de par nici nu mai zic ca in ritmul in care ma trage o sa ajung cheala,da ea are ce are cu parul meu,poate ca e lung si de aia ii place.In gurita si ea baga tot ce prinde,de multe ori o las in pace ca m-am saturat sa zic nu e voie.
Mai nou acum se tot trage de pasarica cind e dezbracata,da o las in pace sa-si cunoasca corpul.

Pupicei


Julia23
http://community.webshots.com/user/julia062003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen77 spune:

Revin si eu, fetelor, dupa o absenta indelungata. De abia v-am mai gasit, vad ca s-au facut restructurari pe forumul desprecopii. Am citit in mare ce ati scris.
Noi suntem bine, dar pana azi nu am avut internet, ca cei de la Bell nu vroiau sa accepte cash sa platim abonamentul, si nu aveam inca Visa, ca nu aveam SIN-urile, si uite asa, pana acum cateva zile nu am putut plati, desi aveam banii. Reguli ciudate la canadienii astia.
Matei papa bine si creste, e cuminte si stirb . Chiar, mai e vreun bblush prin grupa de varsta lui care sa nu aiba nici un dinte? Parca Alex a lui Allya. Ei, nu raman ei stirbi, asta e sigur.
Mariana, imi pare rau ca nu ne-am vazut, cred ca deja ai plecat in Romania, povestim cand va intoarceti, ca am avut si noi multe peripetii deja.
Onutza, acuma am vazut ca si tu pleci in Romania. Poate mai apuc macar cu tine sa ma vad pana nu pleci.
Acuma e tarziu si sotul mai vrea sa sape pe internet sa comande niste boxe pentru calculator, asa ca va las si promit ca de acuma inainte sa intru mult mai des.
A, luni avem examenul de sofat pentru permis quebecos, numai teoreticul, sper sa nu fie probleme, asa ca maine o sa stau si o sa citesc, dar poate mai gasesc 5 minute sa intru pe forum.

http://community.webshots.com/user/carmen77102

Carmen si Matei Gabriel - 27.10.2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Davidutza spune:

BUNA!

Am fost cu DAVID ieri la doctorita de familie si mi-a zis ca s-a dezvoltat foarte bine(are 9,300 kg).
Mi-a dat niste unguente pentru bubitele pe care le are si a zis ca face alergie la un fel de mancare,ramane sa descoperim noi ce anume nu ii prieste!

Si DAVID face parte din clubul bebelusilor fara nici un dintisor!!!

Va pupam!!!

Mariana si DAVID(8 luni).

Poze noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adameasca spune:

'neatza!

Cred ca fi-miu isi revine cu mancarea... Aseara, dupa 6 ore de infometare, a papat, daca va vine sa credeti, 10 masuri de lapte + 5 de cereale. Si la 4 jumate s-a trezit rupt de foame, a mai ras 8 masuri de lapte. Doamne ajuta! Si a papat si fructele bine.

Julia, bine ca ti-ai mai revenit, ai vazut ca viata e frumoasa?

Ma car ca azi avem de treaba, am spalat, tre sa intind rife, sa fac papa de bebe, ai mei fac peste pe gratar, dar mie nu-mi place pestele deloc... Bleah.

Ileana si Luca (2 octombrie 2003)
http://community.webshots.com/user/adamestii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adameasca spune:

pentru Andrei, sa cresti mare si fromos!

Ileana si Luca (2 octombrie 2003)
http://community.webshots.com/user/adamestii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciuf spune:

Salutare, dragi mamici si puiuti
Andrei! Sa cresti mare si sanatos!
Pe la noi nimic nou la orizont.
Luca a mancat ieri broccoli cu orez si carnita de pui.
Azi-noapte m-a sculat de trei ori, nu stiu ce a avut, ca normal ma trezeste decat o data.
Eu intru in focuri ca azi imi vine sotul acasa si trebuie sa fac ceva bun de papat.
Spuneti-mi si mie, puiutii vostri plang cu lacrimi? Incepe sa ma obsedeze chestia asta. Ca deh, mamica fiind, am cate un fix. Termin cu obsesie, incepe alta. Luca nu are nici o lacrimioara.
Va pup si va doresc un week-end placut.
Ciuf si Luca
http://community.webshots.com/user/ciufa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adameasca spune:

Ciuf, Luca al meu plange cu lacrimi. Mari, de crocodil.

De ce e asa liniste aici, fetelor, unde sunteti???

Ileana si Luca (2 octombrie 2003)
http://community.webshots.com/user/adamestii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onutza spune:

Ileana fetele r fi plecate pe la iarba verde la barbeque ...bravo pentru Luca ca papa bine din nou ...ai vazut ca il apuca foamea daca il lasi ...nu se lasa el nemincat prea mult ....noi ne-am razboit azi dimineatza o ora cu bryan sa manince niste cereale cu lapte ...eram la negocieri , el cerea lapte cu ciocolata, eu ziceam ca dupa ce maninca cereale ...si tot asa 10 minute ...a venit ta-su si-a zis ca e dur si-a tipat la el de vreo 2-3 ori ca daca nu maninca nu vede X-man ...l-a durut in cot pe bryan ...dupa vreo o ra a mincat 7 capsuni si gata ...in schimb asta micu s-a trezit la 4 , a supt si n-a mai dormit dupa aia ...a mai supt la 7, a papat o cescutza de cereale si una de piure de capsuni , a supt iar si a inceput sa urle dupa ...
io zau daca mai inteleg de ce urla ...foame nu ii e , dintii nu ii ies...de ce-o urla asa ...numai sa faca program artistic?

Julia , sa stii ca si pe mine ma apuca cite o depresie din cind in cind ...dar eu nu am pe nimeni aici sa ma ajute ...si e greu cu 2 copii, 2 ciini dintre care unul dog german care mai si fuge de-acasa in parc si sotul care e mai rau ca 5 copii la un loc.

Hai ca l-am caftit la fund pe bryan ca se suise peste asta mic ...ca la balamuc e la noi ...ciinii latra afara in cor ...astia urla amindoi ...si julia zice ca ea e depresata ...Julia fruntea sus ca dupa cum vezi se poate si mai rau :-)

Elena Alvarico e taticul intreg....nu fi suparata ca nu seaman cu tine ca si-ai mei amindoi zici ca i-a facut numai tati...:-) , asta e , sanatosi sa fie.

Gata fetelor ca tati pleaca la scirbici si eu ramin singura cu circoteca ...plus ca mai am si-o fetitza din vecini care toata ziua imi suna la usha , vine dupa Bryan ...nu vorbeste nici engleza nici franceza ...si io ii explic degeaba sa nu mai imi sune de 10 ori pe zi la usha ca tot degeaba , parca-i programata ...cum adoarme asta mic ea suna la usha ., ciinii latra , bebetul se trezeste si urla ....eu iau cite-un extraveral si-o injur pe maica-sa in gind ca n-are grija de ea ...dupa care o bag in casa, ii dau sa manince si ...uite-asa mai am inca un copil.

gata fetelor acum chiar trebuie sa plec..bryan o trage pe greta de coada ..incepe balamucul la noi

Va pup pe toate cu mult drag,


Onuta,Bryan Alexandru(26feb. 2001) si Sean Raphael (29 dec. 2003)
http://community.webshots.com/user/onutza_mamicutza



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fleur spune:

Ileana,cred ca fetele sunt la plimbare...Hai ca-mi faci pofta cu pestele la gratar si sa nu-mi spui c-au tras si-un mujdei de usturoi...ca nu ma mai joc.
Ca intrebai de piscina...da avem instructor si intru si eu in apa cu ea.Misto e chestia ca bazinul are podeaua rabatabila,si tot schimba adancimea apei astfel incat sa fie bine pt bb.Se fac diferite exercitii si insotite de catecele pt copii cantate de parinti si instructoare (trebuie sa le invat si eu...),cu tot felul de jucarele.E si un cantecel care la refren numara pana la trei si atunci trebuie sa bagi bb sub apa...baltabac...s-o fi vazut pe mandra prima oara,nici ea nu stia ce sa faca...sa planga,sa rada...in final a ras ca radeam si eu.Aici e program de inot cu copii pe diferite grupe de varsta (pana la 1 an,1-3 ani etc).A! Si mai pun muzica cu o formatie olandeza K3 dupa care sunt innebuniti pustanii (un fel de ASIA a noastra).Norocosi copii de aici,au tot felul de distractii care mai sunt si educative.

Weekend placut,
Fleur



Mergi la inceput