Bebelusi de august-septembrie 2003 (25)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Elena-Teodora spune:

Dana, mersi mult, am gasit cantecelelel!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roisin spune:

Eu seara nu prea am timp de net, asa ca doar printr-o minune am sa reusesc sa intru pe chat. Dar cine stie, daca stati mai mult (pana dupa 23) si eu resesc sa ma mentin treaza dupa ce am adormit copilu'...

Pitica mea e foarte curajoasa, ieri s-a ridicat singurica in picioare (s-a sprijint de jos cat sa stea pe vine si apoi tusti! in picioare) si a stat cateva secunde bune fara ajutor. Daca invata sa paseasca mai bine, cred ca va incepe sa mearga singura. Am reusit sa identific si primul element din vocabular: nana nana. Il spune ca sa ma cheme pe mine, in special cand ii e foame, dar si cand ii e dor. Azi dimineata abia mancase, statea cu tac-su (ca puturoasa de ma-sa mai furase un supliment de somn) si a tot strigat nana nana pana m-am dus eu la ea.

Gata, ma reped sa fac si eu o curatenie rapida prin casa, ca la pranz il scot pe tati la restaurant (ieri nu l-am cinstit decat cu o pizza) si pe urma iar se aglomereaza programul. V-am pupat, o zi frumoasa!

PS Mii de scuze pentru nauceala: la multi ani Silviutei si lui Marc Antonio (Marc antonio nu era un cantaret?), sa fie sanatosi, veseli si sa creasca mari!

http://community.webshots.com/user/r0isin
http://www.bebelusi.august.septembrie.2003.home.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elena-Teodora spune:

Cristina, am zis sa ne vedem in week-end, dar uite ca a intervenit o schimbare: sotul meu e nevoit sa plece la Bran in week-end, unde are niste clienti cu care trebuie sa stabileasca niste chestii privitoare la procesul lor, si ne-au invitat pe toti. Plecam diseara si probabil ca ne vom intoarce duminica... Iti dau un telefon cand sosesc bine? Imi pare rau, mai ales ca sunt dornica sa intru in posesia scrisorilor si, fireste, ca de cate ori zic sa ma vad cu cineva, intervine ceva... Singura cu care am reusit sa ma vad pana acum este Anny, care, din fericire, lucreaza foarte aproape de mine si astfel ne-am putut vedea intr-o pauza de serviciu. Daca nu ne putem intalni in week-end-ul asta, as putea sa ma reped eu – fara mica mea – (as putea trage o fuga chiar si in pauza de masa, cum preferi tu; seara eu plec de la munca la 18,00), unde vrei tu, ca sa-ti dau banii de tricouri si sa le iau de la tine. Ce zici?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sisi spune:

Dragele mele, citisi si eu in diagonala ca nu am timp... nu stiu daca ati stabilit ceva cu banii. Eu venisem cu gandul la cotizat, am intrebat "sefa de PR" care mi-a spus sa stau pana cand se discuta cine a adus si cat a cheltuit si uite asa am ramas cu cotizatul in aer. Mai fetelor, da' eu nu mai vin la intalneli din astea daca nu ma lasati sa contribui cu ceva, pen'ca ma simt nesimtita si e ultimul lucru.... Deci, hai sa vedem, cui si cat?

Buna ideea cu Cristina la PR sau organizare de evenimente, ma batea si pe mine un gand, dar na' ca mi-am adus aminte ca daca mai apare un bebe parca nu imi convine...

Ajutor, am nevoie de Yasmin! Ma duc sa sap dupa adresa ei de mail, sper sa o gasesc, Cristina poti sa mi-o trimiti in caz ca nu reusesc?

http://community.webshots.com/user/sisi03

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_ene spune:

Georgiana, cu placere pentru cantecele...
...si drum bun si distractie placuta in week-end.

Sisi, ti-am trimis adresa pe PM.

Daniela si puiul Oana Maria
http://community.webshots.com/user/oana_maria100
http://www.bebelusi.august.septembrie.2003.home.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elena-Teodora spune:

Cristina, scuze, probabil te intrebi ce scrisori... Sunt la serviciu si citesc niste scrisori de la cititorii nostri si, in loc sa scriu tricouri, am tastat scrisori. De tricouri e vorba!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanica-mamica spune:

Marc Anthony e cantaretzul , Marc Antoniu a fost imparatul . Iar Marc Antonio e papusha mea ! Multumim pt urari .

Roxana & Marc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mih spune:

Multumesc mult fetelor pentru raspunsuri. Am inceput si eu sa-I pun sare in mancare lui Matei. Vad ca-i place.

Haide sa va spun ce a facut nebuna de massa ieri.
Matei are un telefon mobil cu melodii pe care el danseaza.
I l-am lasat ieri sa se joace cu el si eu m-am dus putin in bucatarie sa-i sterilizez un biberon.
Nu am lispit mult. Cand m-am intors il vad pe Matei jucandu-se in continuare cu mobilul lui si dansand de mama focului pe melodii. Cand, deodata, imi arunc ochii pe tastele mobilului si observ ca nu mai are o tasta….. Simt ca innebunesc ! A inghitit copchilu tasta !! Intru in panica. Ma uit la el in gurita si nimic. I-am luat mobilul si trag de o tasta. Vad ca se scoate destul de ushor. Este dintr-un cauciuc moale. Incercam sa ma linistesc singura. Lasa Mihaelo ca nu-i nimic daca nu s-a innecat copchilu cu ea o sa o faca kka. Il sun pe taksu si ii spun speriata ce a facut fisu. El trage o injuratura si-mi zice ca si de dimineata a rupt el o tasta ca era jumatate rupta si a tras de ea de frica sa nu o inghita copilu. Atunci m-am linistit pentru ca mi-am dat seama ca taksu rupsese tasta pe care eu am crezut ca a inghitit-o Matei.
Saracu copchil acum are mai putin doua taste la mobil si asta din cauza parintilor lui sariti de pe fix.

Danat saru’mana. E tare frumos !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anny spune:

Aoleu Sisi, se vede ca esti sefa!

Roisin, si Sergiu zice nana. De fapt are cateva chestii: nana, meme (mama), dada, caca , tata, tete.....ssssss, brrrrrr

Mih, si eu am patit-o cu un mobil de jucarie, ca ii disparusera bateriile (din alea mici, rotunde de ceas) si am crezut ca lesin. Dar se pare ca nu le-a inghitit el ptr ca nu am observat nimic iesit din comun.
Sare ii pun si eu un pic in mancare. Acuma depinde si de ce fel de mancare e vorba, ca sunt unele unde nu pun, dar de ex. la supa, la orez, pun si un pic de sare ca altfel nu au nici un gust.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NicoletaF spune:

Buna fetelor

Multumesc pt. gandurile bune. Miercuri seara ne-am intors acasa si acum suntem bine. Andrei si-a reluat programul lui si este f fericit ca a ajuns acasa.
Initial i-a aparut la un ochisor un orjelet (ulcior) din care s-a format un chist care nu se vindeca si trebuia scos chirurgical.
Sambata dimineata ne-am internat si chiar pe 1 Iunie l-a operat la amandoi ochisorii. Doctorita a vazut la microscop ca ii aparea si la celalalt. Operatia a durat 15 minute cu anestezie, cu trezire cu tot. A fost cumplit sa-l vad ca mi-l ia din brate si ii fac injectie. Dupa preanestezie, era f vesel, radea desi cu cateva min inainte incepuse sa planga de foame. Nu mai mancase de la 1.00 noaptea. La 10.02 a intrat in operatie.
A stat pansat pana luni la ambii ochisori, tot personalul se minuna ce baiat cuminte, singurul de varsta lui care a stat pansat atata timp. Cand se enerva isi tragea de pansamente, nici nu vreau sa ma intreb prin ce a trecut si ce o fi fost in capusorul lui. Am trait un sentiment pe care nu-l pot descrie in cuvinte atunci cand i-a desfacut pansamentul la un ochisor, radea cu gura pna la urechi si nu-si mai lua privirea de la mine. Saracutul nu ma mai vazuse de o saptamana.
Sa speram ca va fi bine si nu mai recidiveaza. Secretia de la ochi a iesit sterila. Veau sa-i fac exudat nazal si faringian sa vad daca are vreun stafillococh ca sa ii fac vaccin. Doar la spitalul Cantacuzino se fac astfel de vaccinuri si am inteles ca se desfiinteaza. Sper sa nu fie nevoie.
I-am facut analizele si au iesit bune, are o usoara anemie, l-au consultat doi medici si au zis ca e OK.

Spunem si noi La Multi Ani celor care si-au aniversat zilele de nastere si le dorim multa multa sanatate. pt. fete din partea lui Andrei.

Ne pare rau ca nu am putut veni si noi la intalnire, dar pe urmatoarea nu o mai ratam.

Am vazut pozele de la intalnire, sunt tare frumoase si tricourile de asemenea. Cristina a facut treaba buna.

Nicoleta si Andrei Catalin

Mergi la inceput