Bauturi, mixaje la blender, etc.....

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Marianar spune:

annaa
30/07/2004 : 19:50:17


crema de banane.
Nu stiu daca este pentru bb mic, dar pentru copii mai maricei 3-4ani este un deliciu.
Deasupra aburului fierb 4-5galbenusuri+1cana zahar si 2cani de lapte pana de ingroasa ca o crema (cca 15-20min).
O dau deoparte si cand este rece, pun in blender 1kg. de banane , si le fac spuma. Apoi amestec repede (sa nu se inegreasca)cu crema de ou si lapte, si o pun in forme sau in vase de platic si o dau la congelator.
Dupa cca 1h, este ceva intre inghetata si crema, un deliciu.


Ana


postat de mariaangeli_que
30/07/2004 : 23:33:23


Eu amestec,banana cu miere si iaurt ,
o alta reteta branza de vaci,merge si cu branza tip Philadelfia,mar si miere,
tot in blender fac si aluatul de clatite ca merge repede si bine
poti sa incerci si cartofi deja fierti cu carnita de pui fiarta cu putina supica,incearca tot felul de amestecuri de fructe,copii mei maninca toate amestecaturile posibile

rade,ca maine poate sa fie si mai rau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marianar spune:

BANANE CU LAPTE

postat de sheherezada
29/09/2004 : 16:34:30


Eu nu cred ca se fierbe banana!Cred ca se mixeaza si se adauga peste ea lapte caldut si frisca.Nu stiu sigur da banuiesc.
Mereu aproape de voi.

"Nu exista culmi de neatins ci numai aripe prea scurte"

sheherezada


postat de Andruska
29/09/2004 : 17:08:36


Eu fac un fel de milkshake adica amestec banana cu lapte si mai pun cateodata si scortisoara sau zahar vanilat, bag la blender si gata bautura.

Baiatului meu cel mare ii place tare mult

Andra lui Andrei Teodor (18 septembrie 1999) si Matei Daniel (6 februarie 2004)



NIHIL SINE DEO !!!


postat de corneliaa
01/10/2004 : 17:52:44


Eu il fac cam asa:

banane+lapte+zahar(putinel)+zahar vanilat= le bat in blender. La sfarsit pun un pic de inghetata de vanilie si mai amestec cateva secunde.....yammy yammy!!!!



(24 sapt.)

Cornelia si bebe-strumf
http://community.webshots.com/user/corneliaa100


postat de oanaXandy
01/10/2004 : 19:07:49


La un pahar de 200ml lapte eu adaug in blender o jumatate de banana, o lingurita de zahar si dupa ce le mixez(poti folosi si mixer normal) adaug cristale de gheata! Cu cat e mai rece cu atat e mai bun!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arhistefy spune:

Dragele mele, mi-am luat vineri un blender si nu stiu sa-l folosesc. Am pus in vas felii de portocale, mere, lamaie si am dat drumul la aparat. Le-a macinat pur si simplu pe cele de la baza (care acopereau lamele) incolo nimic. Trebuia cumva sa pun apa?


Nu te teme de ziua de maine, Dumnezeu este deja acolo.

Cu drag,
Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arhistefy spune:

Multumesc mult, Laura. Doream sa fac un suc mai gros, gen nectar. Pana la urma am folosit storcatorul de fructe, dar nu as fi vrut sa arunc pulpa de la fructe.


Nu te teme de ziua de maine, Dumnezeu este deja acolo.

Cu drag,
Mihaela

Mergi la inceput