Bebelusi de august-septembrie 2003 (24)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Freia spune:

elena io i l-am luat acum o luna.. de pasti. deci pe la 7 luni jumate.


Freia si bebe Alexa

p.s. e in acelsi stil cu cel de la cam, tot cu prindere in tocul usii.

http://community.webshots.com/user/freia_ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinamh spune:

multumim tuturor pt urari! o sa ne pozam cat de curand pt 10 luni, sa trecem in album. normal, asteptam ... dana, a ajuns poza cu oana, si ma tot gandeam de ce la 8 si nu la 9 luni... sa nu ramaneti iar restante!

elena-teodora daca te uiti in albumul meu la "martisor" e o poza sub care scrie "am si eu leaganul meu".mai e una la aprilie, "uta-uta, nani nani". si in pozele irinucai o sa vezi pe raducu in leganutul lui. al meu e de lemn, si nu are centuri de siguranta, dar eu il prind pe andrei cu hamul si nu am avut pana acum nici un fel de problema. eu l-am luat de la o librarie de pe bulevardul basarabia, in dreptul statiei de tramvai "baia de arama". au adus iar, si e in jur de 200.000. ca al irinucai am vazut in "titan" la parter, la raionul ala pt copii unde au si carucioare, langa o librarie. al ei e de plastic.

tigresa pei daca veniti in IOR, spuneti bei! ca sa mutam intalnirea.... tot vor fetele in tineretului, le aducem aici! si poate are timp si georgiana sa o aduca pe Elena-Teodora, ca nu e chiar atat de departe parcul de ele! Si taman bine, mai dau si eu din tricouri, ca da nu mai vin la intalnire cu desaga plina. facem si niste poze de rezerva, daca nu se stie ce faceti marti... ce mai, asta de sambata se anunta "PRE-INTALNIRE". si eu zic sa ne intalnim pe aleea cu biserica, dar pe iarba. adica, cand vii de la biserica, dupa locurile de joaca, pe partea stanga. ce ziceti??
si eu ma inscriu pt una din perechile de ochelari!!!!

Intalnire 8 iunie:reby ACASA, iuliana, anny, cristinamh, ancuta, freia, oana_noemi, roxana77, tigresa, danat, Stefi2003, sisi, dana_ene, roisin, craluca =15x + 15 +....


Cristina si Andrei-Razvan
http://www.andreirazvan.home.ro
http://www.bebelusipoze.home.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tigresa spune:

Cristina: Eu in principiu as veni in IOR mai degraba duminica, nu de alta, ca sunt alegerile si sa trec sa si votez (am locatia pe buletin in sectorul 3). Bine acum, nu tin musai sa votez, daca se strange gasca sambata in IOR, venim si noi tot sambata.
OK, iti pastrez o pereche de ochelari,..si mai am una, daca o mai vrea cineva. Dar sa fii atenta, sper sa fie in regula (eu m-am uitat la ei si par OK) sa nu se fi deteriorat peliculele acelea de protectie in timp (de 5 ani de cand a fost eclipsa). Nu ma pricep oricum, ma gandeam si eu asa. E important sa iti protejeze ochii (acum sper sa nu exagerez eu, de felul meu sunt mai tipicara).

La eclipsa din '99 eu am avut ceva probleme si am tras dupa aceea destul (nu din cauza ochelarilor de protectie, ci a lentilelor de contact care le-am purtat) ---se pare ca nu a fost o combinatie prea fericita , cea dintre ochelari si lentile, am aflat dupa aceea cand am stat pe la usile doctorilor.

Elena , leagane gasesti la Metro, Cora, Carrefour (magazine de genul asta) si sunt cam 100-200 mii. Are si Horia cateva poze in leagan, vezi daca iti convine modelul.

Pupici!!!


Tigresa si tigrisorul Horia
http://horia.photoart.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_ene spune:

Danat si Sisi, saru-mana pentru oferte si . Ah ! M-am mai linistit, ca eram putin ingrijorata cum vom proceda. Dar acum imi dau seama ca nu voi alerga ca nebuna cu Oana prin Bucuresti.
Ramane sa stabilim mai exact in apropierea zilei de marti.
Din pacate, eu nu am nr. voastre de telefon. Puteti sa mi le dati ?

Danat, mama mia dar ce de probleme ai de rezolvat. Mare nenorocire cu birocratia asta!
Eu o sa-ti tin pumnii sa poti rezolva, ca imi doresc f.f.f.f.f.f. mult sa va vad si pe tine si pe frumusetea de Raducu.

Georgiana, si eu am intentionat sa-i cumpar jumper Oanei. Am vazut la noi intr-un magazin pentru copii la 1.500.000 lei. Era f. misto, dar nu stiu exact ce marca.
Dar si leaganul este o alegere buna.
Si eu vreau sa-i cumpar Oanei. Socru-meu are o casa undeva la tara, la munte, aici, la noi in judet si deja i-a facut Oanei un leagan bun, pentru cand vom merge acolo, in weekenduri.
Eu cand merg in parc, o dau in leagane si e asa de dulce, fiindca stie imediat cum o asez in leagan sa se tina cu manutele de bratele lui.

Tango, m-ai innebunit. Ce desteapta e Daria ! Bravo !

Cristina, si eu abia astept sa vad tricourile. In legatura cu mancarea cred ca noua ne va fi si foame, asa ca e OK cu pizza, vrem !

Raluca, mai ce intamplare cu Alex. Multi profitori si incompetenti!
Nu stiu daca parerea ta despre medici, profesori si preoti este valabila pentru toti, dar, din pacate, sunt multi care nu merita respectul nostru.
Probabil ca sunt si subiectiva, fiindca mama este profesoara, dar eu consider ca ea e o exceptie. E o profesoara de moda veche, serioasa si constiincioasa, dar si ea este contrariata de multi profesori din ziua de azi.
Cine stie ce vom intalni si noi cu ai nostri bebei ?

Cristina, sper sa nu mai ramanem restante o luna intreaga. Abia astept sa-i scot Oanei pozele de pe filmul din aparat. I-am facut o gramada de poze acum, cand a implinit 9 luni.
A primit de la parintii mei cadou de ziua ei o rochita superba, cu baticut asortat. Parca era Scufita Rosie, zau asa !
Abia astept sa vad cum au iesit pozele, sa ma laud cu fii-mea.

Daniela si puiul Oana Maria
http://community.webshots.com/user/oana_maria100
http://www.bebelusi.august.septembrie.2003.home.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinamh spune:

tigresa pai daca zici de votare.... si daca il votezi pe tati, normal ca mutam pe duminica !!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinamh spune:

tigresa, acum nu stiu, sa vedem ce spun si fetele... mie imi convine si duminica... numa' sa fie IOR, ca duminica sunt singurica acasa...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinamh spune:

am primit pozele cu daria, si cum eu nu ma mai saturam sa ma uit la ea, am pus mana pe astatura si...la lucru. andrei a fost baiat simtit si s-a culcat , ca doar ce nu face el pentru vecina lui!
si uite asa am aranjat toate pozele primite pana azi! iata si restantele...
a_emma_ana:
b_daria: 2, 3, 4, 10
e_stefania_daniel: 9
g_sara_andreea : 9
h_asli_: 4, 5, 6, 7, 8, 9
i_ioana_maria_alexandra: 1, 2, 9
ii_cezar_alexandru: 9
j_horia_stefan:
k_raluca_maria: 9
l_adrian_: 6,7, 8, 9
m_petra:
mm_horia_martin: 2, 4, 5, 7, 9
n_sergiu: 4, 5, 6, 8, 9
o_ana_miruna: 9
p_radu_petru:
q_erik: 9
r_oana_maria: 9
rr_david:
rrr_ana_maria_: 2, 3
rs_matei_alexandru: n, 3, 4, 5, 6, 8
s_silvia_petra:
ss_andrei_catalin: 4, 5, 8
tt_sebastian: toate
uu_elena_teodora: toate
v_radu_stefan:
w_david_ioan: 4, 5, 6, 7, 8
y_alexandru_calin: 8,
x_ioana_maria: 4, 5, 7, 8
xx_andreea_sorina: 3, 4, 5, 6, 7, 8
xxx_alexandra: 1, 2, 3, 4
z_andreea_alexandra: 7, 8
zz_lisa marie
zzz_andra_maria: 8

Intalnire 8 iunie:reby ACASA, iuliana, anny, cristinamh, ancuta, freia, oana_noemi, roxana77, tigresa, danat, Stefi2003, sisi, dana_ene, roisin, craluca =15x + 15 +....


Cristina si Andrei-Razvan
http://www.andreirazvan.home.ro
http://www.bebelusipoze.home.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tango spune:

Cristinamh, saru'mana pentru intelegere si pentru pupicei!Spune-ne si noua la ce alegeri participa tati al vostru. Nu ca am putea veni cu un vot da' sa stim si noi...oricum, noi tinem pumnii sa va iasa asa cum doriti!!!
Dana ene saru'mana pentru aprecieri...sigur si puii vostri inteleg si stiu mai multe lucruri decat ne imaginam noi. Sunt ei mici la trupsoare dar ce-i in capsoarele lor...
Daria este si ea fan leagan, asa de rau ca nu mai vrea sa se dea jos din ele, iar daca am ceva treaba prin zona cu leganute trebuie sa la evitam ca altfel e jale mare, cu lacrimi cat pumnul si tipeteeeeeeeeeee. Ii mai place si in calusei. Acolo, sambata si duminica se da cu tati de foarte multe ori ca tot nu-i ajunge oricat de mult s-ar invarti. Si nu vrea in masinute sa o tina tati in brate, numai pe niste caluti mai mari care se misca sus jos.
Slava Domnului caazi este soare si pot sa ies cu ea la plimbare ca de o saptamana am stat numai in casa din cauza de ploaie.
pupici multi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elena-Teodora spune:

Fetelor, mersi mult! Am vazut pozele cu bebeii vostri si mi-au placut ambele tipuri de leagane. Cred, totusi, ca o sa-i iau unul de plastic, fiindca eu stau aproape de magazinul Titan si pot sa trec pe acolo, cand ies de la serviciu. Chiar azi ma duc pe acolo, sa iau unul!
Cristina, cat priveste intalnirea de maine sau de poimaine, e cam complicat pentru mine. Desi de-abia astept sa te cunosc, sa va cunosc pe toate, micuta me este racita, tuseste destul de rau, desi de 3 zile ii dau Ambroxol si un siroipel cu sulfamid (Epitrim), fireste, ambele recomandate de medic, nu i-a trecut... Azi a tusit destul de rau, mi-a zis bona la telefon. Si nu am scos-o din casa de 3 zile, ca asa mi-a zis medicul. Nu stiu daca maine o s-o scot, mi-e cam frica...
Voi ce siropele de tuse stiti, ca sa-i treaca repede? De Sumetrolim ati auzit/ Ieri am fost la Sensiblu si farmacista mi-a recomandat Sumetrolim. Cum insa medicul n-a zis nimic de el, mi-e cam frica sa-i dau asa, dupa spusele unei farmaciste. Voi ce ziceti?
Cristina, ai tricourile? Daca da, chiar daca maine nu vin (dar nu e batat in cuie, poate totusi o sa fie bine si o s-o scot putin la plimbare), ne intalnim undeva saptamana viitoare, in ce zi vrei tu, ca sa-ti dau banii...
O sa ai si pozele, ca am reusit sa umpar cablu pentru scanner, asa ca in week-endul asta o sa le fac!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mih spune:

Fetelor, eu nu mai inteleg nimic. M-am zapacit complet.
Intalnirea nu mai e sambata in Tineretului la ora 11:00?
Spuneti-ne si noua!

Mersic.

Mergi la inceput