Bebelusi de august-septembrie 2003 (24)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dana_ene spune:

Sisi, lasa ca ne vedem noi.
Speram si noi ca trenul sa fie... punctual.

Uitasem sa mai trimit listuta cu greutatile reactualizata .

la fetite:

1. Stefania - 2200 g
2. Ioana Maria Alexandra - 2500 g
3. Oana Maria - 2700 g
4. Emma Ana - 2730 g
5. Lisa Marie - 2820 g
------------------------------
6. Ioana Maria - 3100 g
7. Andra Maria - 3100 g
8. Daria Antonia - 3130 g
9. Petra - 3150 g
10. Alexandra - 3350 g
11. Asli - 3390 g
12. Andreea Alexandra - 3400 g
13. Miruna Ana - 3450 g
14. Raluca Maria - 3850 g
15. Sara Andreea - 3650 g
------------------------------
16. Silvia Petra - 4000 g
17. Ana Maria - 4100 g

la baietei:

1. Daniel - 2400 g
2. Andrei Razvan - 2900 g
------------------------------
3. Sergiu - 3000 g
4. Horia - 3100 g
5. Radu Petru - 3300 g
6. Matei - 3400 g
7. Marc Antonio - 3400 g
8. Michael - 3431 g
9. Cezar Alexandru - 3520 g
10. Erik - 3600 g
11. Alexandru Calin - 3870 g
12. David - 3900 g
------------------------------
13. Adrian - 4000 g
14. Radu Stefan - 4200 g
15. David Ioan - 4700 g


Daniela si puiul Oana Maria
http://community.webshots.com/user/oana_maria100
http://www.bebelusi.august.septembrie.2003.home.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sisi spune:

Dana Ene, "viermuiasca", ti-a scapat o litera, sa nu se inteleaga altceva! Da, Petra mea a inceput sa viermuiasca, nu mai sta locului o clipa, se taraste ca o omiduta pe burta, se foieste cand mananca de te apuca toate alea samd. Da' burtica tot nu o da jos

Si face foarte hotarat "pa" cu mana. Abia astept sa facem demonstratii. Ne face pa chiar si la culcare, cand iesim din camera. E de ajuns sa spui "pa" si se declanseaza!

Iar astazi se plimba triumfatoare cu un covrig molfait in mana prin curte si a intins mana (cu covrig cu tot) spre catel si ce credeti? Catelul hap, i-a furat covrigul. Mai haios e ca nu va puteti imagina cum arata un caine care apuca ceva cu buzele, clar preocupat sa nu muste bebele.... Iar ieri cand am urcat bebe in carca si ne-am jucat de-a calutul a trebuit sa il legam, ca altfel sarea pe noi maraind de atata grija. Si e un biet caine tantalau si needucat de curte, cules de ai mei piele si os de pe strada. El e un amestec de brac cu dalmatian si e destul de imprevizibil daca il scoti pe strada (da aia e tantalau). Altfel, este atat de recunoscator ca a fost salvat... Si uneori te si sperii de ce poate sa inteleaga. Sa va mai spun o poveste. Dupa o iarna lunga de stat in curte bietul caine era cam slinos. Asa ca noi faceam misto de el si il chemam la baie sa il spalam. Numai cat auzea de baie se baga in cusca. Pana intr-o zi cand, tot la misto, i-a spus tata "hai sa te spal" si cainele nici mai mult nici mai putin a intrat in casa (nu intra niciodata) s-a dus la baie si a stat sa fie urcat in cada unde nu a miscat un colt! Va vine sa credeti?

http://community.webshots.com/user/sisi03

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinamh spune:

mei, m-am trezit cu soarele in ochi! urrraaaaa!!!
nicoleta iese maine din spital cu andrei si ne transmite distractie placuta azi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinamh spune:

http://www.astroclubul.org/sorin/tranzite/june04.htm

cred ca am gasit cum e cu venus...
pe la 8,20 incepe, la 11.30 o sa fie maxiuml si la 14 se termina!
imi imaginam ca venus e mai mare.... dar o sa fie un punctisor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loredanaiascu spune:

Buna dimineata fetelor si La multi ani sarbatoritilor de astazi ! Va urez distractie placuta la intalneala, ce fain de voi , tare mi-as dori sa va cunosc si eu... poate cu alta ocazie.
Sa va spun si eu ca mata mea de ieri nu ii mai tace gura, de cum se trezeste si pana se culca o tine intruna : ma-ma ma-me, ma-ma si asa mai departe, tare mandra sunt cand o aud cum ma striga ... Legat de facutul cu mana, PA PA, e nebunie mare, face papa la toate masinile de pe strada, cum intra cineva la noi in casa ea ii face PAPA :))) cum te aude ca spui papa ea si incepe cu manuta. Si mai stie ceva, stie sa de-a din cap ca NU, cand aude cuvantul NU. Eu ii spun : nu mama, nu ai voie si ea incepe sa de-a din cap ca nu are voie. OOOO e comica tare. Dintisorii ne dispera, probabil ca isi fac aparitia cei de sus ca avem circ si spectacol cu ea seara. I-am dat ieri ceva bombonici mici pentru dintisori si vad ca si-au facut efectul,a adormit bustean pe la ora 21:30.
Va doresc distracite placuta si o zi insorita... si sa faceti multe, multe poze, sa vedem si noi


lore

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loredanaiascu spune:

Fetelor sunt uituca!!! ce sa fac? Imbatranesc. Vroiam sa spun si eu Bine ati venit! noilor mamici car eni s-au alaturat, Roxana si Carmen
Dana_ene fantastica Oana a ta, sa o mananci , nu alta. La opt luni sa se sustina singura in picioare fara sa se tina de ceva... superrrrr
Si avem si noi poze noi, de la 7 la 8 luni si de la 8 la 9 luni si 2, panoramica cu orasul in care locuim, poate vreti sa ne admirati
http://community.webshots.com/user/lisa_mica28

Si inca o data distractie placuta

lore

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mih spune:

Fetelor, va urez distractie placuta! Ce noroc pe voi cu vremea asta!
Vreau si euuuuuu!
Asta e poate data viitoare.
Va pup!
Pupici si la bebici!

La multi ani pentru Ana Maria!
Sa fii sanatoasa si cumintica!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anny spune:

Azi culeg familia Musat din Gara de Nord. Ajung la 12.32 asa ca la 13 cel mai tarziu suntem la Reby acasa. Ne vedem acolo!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elena-Teodora spune:

Ufff, am crezut ca v-am pierdut... Am facut si o criza de nervi ieri, cand efectiv n-am reusit sa dau de voi, iar azi dimineata era s0o iau de la capat, da' numai ce vad "bebelusi de august-septembrie 2003 la "scutece".
Urez sarbatoritilor de astazi sa aiba parte de sanatate si mult noroc in viata! Si, fireste, sa-i asculte pe parintii lor!
Cristina, nu m-ai mai sunat... Si nu stiu cum sa facem cu tricourile si banii. Eu am incercat o data sa te sun, dar era ocupat, apoi stii si tu cum e cu bebeii, s-a trezit aia mica si mi-a papat tot timpul si am uitat sa te mai sun. Ai vreo solutie?
Mi-e ciuda de mor ca nu sunt si eu azi alaturi de voi... Dar va doresc o zi deosebita, plina numai de bucurii! Si sa beti un paharel si pentru mine, ca mi-i tare sete, fetelor! Astept detalii de la intalnire, ca, de felul meu, sunt foarte curioasa. Ce mi-ar fi placut sa fiu cu voi! Dar jobul e job... Oricum, sa stiti ca ma voi gand clipa de clipa la voi toate si la bebeii vostri care se imprietenesc.

Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elena-Teodora spune:

A, am uitat sa va zic: Elena-Teodora s-a nascut cu 2780 kile si a avut 48 de centimetri. Acum are 9, 500 kile si 74 cm

Mergi la inceput