Bebelusi de Martie - Aprilie 2004 (4)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Pucku spune:

Salutare Bebitzi si mamici

Promit sa vin si eu mai des pe la voi.

Galusca mea nu m-a lasat sa dorm azinoapte, ieri a durut-o burtica ca a baut mami iced tea de piersici si a adormit pe la 7 seara ...si azi noapte la 2 mi-a dat trezirea

sper sa adoarma in curand sa ma cuc si eu.

noi avem un fel de leganutz unde se da singura ii zice bouncer aici, o sa caut link sa va arat. ea e tare fericita in el si mami lafel ca poate sa stea la computer....... si nu numai. poate sa faca mancare sa mearga la baie linistita,,,,,

Ieri a fost o dulceata. I-a pus mami o chestie colorata pe peree un fel de poster cu animalute colorate si am pus-o mami cu fata la el....

2 ore nu si-a dezlipit privirea de la el si atata a certat animalutele alea....a fost o dulceata

e fain noul link de pus poze...uite ca-mi fac si eu album si pe la sf zilei v-o arat si pe Stephie

cred ca a adormit ma pun si eu la nani un pic

Corina si Stephanie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cipstyle spune:

Apuc si eu sa scriu, dupa o pauza mai lunga dar in care am citit tot ce ati scris. Bun venit noilor venite si sa le dea Bunul DUMNEZEU numai bine puiutzilor vostri!!!

Simone, ca sa nu uit, eu scriam mai demult ca bebitzei mele i-au facut ecografie la sold si au descoperit ca are displazie de sold la ambele soldulete, deci se poate controla si inainte de 5 luni (Anelisa avea o luna). Trebuie sa poarte un aparat special care sa-i tina piciorusele departate si DOAMNE-ajuta, sper sa se refaca curand si complet!

Mickyyy, pt. listuta, ne cheama Anelisa Elena. Multumim!!

Corina, am vazut pe net leaganul de care vorbesti, e super. Acum ma bate gandul sa-i luam si noi papushii, dar e nitel cam scump aici...65 de euro. Mai vedem.

Cu albumul, si eu sunt pro, e super ideea. Claudelu, ti-a dat deja pe-afara mailul? Ca daca nu, iti trimit si eu o poza. Sau se va face un alt cont?

Eu m-am trezit azi pe la 4 (dimineata), dupa ce aseara am cazut franta in sufragerie (pe canapea) si m-a luat somnul, pe la ora 9. Anelisa adormise in patul nostru, si tati s-a culcat si el langa ea. La 4 m-am trezit cu niste dureri groaznice de spate, abia am reusit sa ma ridic (chiar asa, pe voi nu va doare spatele, mijlocul?! ca eu simt ca anchilozez de tot). Am inceput sa calc, ca imi ramasesera o groaza, si din cand in cand mai verficam situatia din dormitor, sa nu dea tati peste fata in somn, el doarme tun de obicei. Cand am vazut ca e chiar pericol l-am trezit usurel, si cum ma dureau si sanii ca se stransese lapte (papusha adormise pe la 9 fara ceva aseara), am trezit si iedutza sa pape. Cu chiu cu vai a deschis ochisorii, era rupta de somn. S-a pus pe scancit, mirata ca o scol asa devreme, si dupa ce-am schimbat-o a papat putin si s-a culcat la loc, de data asta punand-o in carut in sufragerie, sa nu mai trezim iar pe tati (pe la 5.30), ca se ducea chiaun la servici. Eu insa nu m-am mai culcat. Anelisa s-a trezit la 9, a papat iar si a adormit cu mami la 10, a fost o dulce. Dupa ce a mancat plangea, si cand i-am dat iar pe tzitzi, a adormit instantaneu, cu tzitzi langa ea. E buna de calmant . De la 10 a dormit pana la 14, record pt. timp de zi. Apoi a papacit si a stat cuminte in maxi-cosi admirand cuvertura (cu model) de pe canapea. La varsta asta deja disting culorile, totul e nou si ii incanta. I-am pus muzica la radio si suzetica in gura si a adormit iar bustean, poate sa scrie si mami pe net.

Pupici si DOAMNE-ajuta!

Cristina si bb Anelisa Elena 04.04.04

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nally spune:

Salutare !!!
Ce mai fac mamicile?
Mai Simone tragi cu ochiuuu?????
Mai da ce mari si activi sunt bebeii pe aici! Al meu abia acum incepe sa distinga prin jurul sau, sa devina atent cand vorbeste mami sau tati cu el, sau cand aude zornaielile de la jucarii!
Sambata viitoare pe 12 avem botezul iar pe 15 ne prezentam la vaccinul de la 2 luni! La voi cum au reactionat bebeii la vaccin? Au facut febra? Au fost mai agitati?
Mickyyy mercic pentru urari! Sunt curioasa de evolutia bebeilor ca asa de repede cresc de nu-mi vine sa cred! Eu l-am nascut prematur pe Sebi la 2,650 si 48,5 cm si acum avem la 7 saptamani 4,800 si la cm nu mai stiu ca nu l-am mai masurat dar acum 2 saptamani avea 53 cm! Bine ca si mananca la cerere (foarte des, cam la o ora juma doua) abia acum si-a mai marit durata de somn la 3 ore juma, dar numai cand vrea el!
Hai va pup pe toate si sa auzim numai de bine!

Nally si Sebastian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simone spune:

Cypstile, sa fie sanatosa fetita ta si sa se refaca repede. Eu mai vreau sa-i fac un control Iuliei si mi-am facut o programare la dr. Jianu, alt ortoped, am inteles ca e unul dintre cei mai buni.

Nally, sper ca nu te superi, obisnuiam sa citesc la mamicile de mai de cand eram graviduta , pt ca si eu era sa fiu una dintre ele, dar s-a grabit moata mea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pucku spune:

am pus poze

merge?

Corina si Stephanie

http://www.imagestation.com/album/?id=4286671679

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pucku spune:

nu mere....................of..........

fetelor cum il fac sa-l dau la tat cartierul?

ca eu is batuta'n cap

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pucku spune:

ni ca mere acum sau asa cred

spune-tzi-mi si mie ca sa ma bucur daca vedeti pozicile


Claudelul .... am reusit ajut si eu la album ca eu am internet non stop................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rayuela spune:

Buna seara mamici si bebici!
Azi am stat si eu la soare..mare minune in nord,cu Amelie in carucior,a dormit de a rupt!!!Si aseara a dormit bine,7 ore fara sa se trezeasca!!!
Eu tot nu stiu cum sa fac cu pozele..trebe sa fac o sedinta la nivel inalt cu Claudelu,ca am promis ca ajut si eu!
Corina,am vazut numai o poza ,sint mai multe?e o scumplica dulceata ta!!
MA duc sa ma uit la Sex and the city..ce-mi plac fetele din serialul asta!
Va pupic

Elena si pisicutza Amelie
http://f2.pg.photos.yahoo.com/ph/rayuela12000/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanacaz spune:

Corina, tocmai m-am uitat la pozici si voiam sa-ti spun ca ai o printesica tare dulce care mi se pare ca seamana mult cu tati. Sa va traiasca si sa sa creasca mare si frumoasa!

Roxana & Andrei Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

Fetelor, azi imi pare rau dar nu am avut timp de net si cand am vrut sa intru s-a bulic ceva la calc si a fost nevoit al meu om sa reinstaleze tot
Elena sa stii ca trebuie neaparat sa facem o sedinta la nivel inalt, ca uite zice Roxi ca mi-a trimis si ea poze si nu le-am primit..Poate ar fi mai bine sa ne "auzim" mai multe fete odata ca sa ne dam cu parerea, sa vedem ce facem si cum facem, ca m-am gandit si eu ca explodeaza mail-ul meu ...am primit poze de la Simone, Spic de grau(Lumi) si de la Biduga(Ildi)...
Eu azi mi-am facut treburile prin casa ca sa fiu libera pe week-end sa pot sa ma concentrez la album
Idee Elenei cred ca e cea mai buna, cea sa cream un cont nou la care sa avem acces toate si sa ne punem pozele acolo...dar mai vorbim sa vedem ce si cum...

Va pup pe toate si pe toti!!!

PS:Rox, eu am vazut albumul ala, dar trebuie sa catu ca sa va dau link-ul sa-l vedem toate!!!


http://f2.pg.photos.yahoo.com/ph/claudia_floarea/my_photos

Mergi la inceput