Bebelusi de ian-feb 2004 (17)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Elena I. spune:

Si pentru ca tot am acum un chef nebun sa scriu pe forum, desi nu e inca miine, vreau sa fac niste urari:

In primul rind
La multi ani lui Matei al Ancai, implineste 5 luni.

Si de 1 iunie , multi ani si buni copiilor nostri si ai tuturor membrilor DC! Sa fie sanatosi, voiosi, destepti si norocosi!

Na, ca sa fiu prima!

Elena si Erica
Dumnezeu judeca pomul dupa roade, nu dupa radacini.
(6.februarie)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babee spune:

Asa Elena...sa ne traiasca bebeii si o zi super maine!!!!(noi fugim putin in Schönbrunn).

Dupa cate vad toate imi felicitati 'curajul' dar nu mai zice nimeni:hai si eu sa n-ar strica.
Chiar astazi povesteam cu cineva despre dorinta mea de a face nu 2 ci 3 copii, si cauzele.Se presupune ca s-ar datora faptului ca atat eu cat si Vio suntem singuri la parinti.Posibil sa fie si asta, posibil si dorinta mea de-a avea casa plina cu copii si multe altele.Nu mi-am pus niciodata problema ca nu pot tine 2-3 copii.Daca Dumnezeu imi va da voie, voi face.Cu sanatate inainte!Asa..si nu ma pun acum acum de al doilea bebe, ci cel tarziu la anu'(sa-i las si lui Vio un respiro) ne 'apucam' de bebe2.

De maine incepem si noi cu supica, am citit astazi de numa.Ca eu ma gandeam sa-i dau numai zeama zeama nu si cu morcov sau altceva pasat.Aici sunt cam in dubiu....Mai tarziu o sa trec si eu pe piureuturi si alte cele, incerc sa o fac treptat treptat.E clar totusi sa Bubu simte nevoia de un laptic mai gras(observ de cateva zile o caraiala dupa papa, similara celei de acum 2 luni, cand am trecut la o formula superioara).Cum termin pachetelul asta de laptic gata altul....Aer, fructe, papa si somn-cuvintele ce-l caracterizeaza pe Bubu.Ah..si sa nu uit JOACA!!!!Si rasete si chiuieli si chinuieli de ridicare(face mai multe abdomene pe zi decat fac eu).

Mai devreme l-am tuns pe Vio pentru ca tot ma rugase si am gresit marimea la aparat si l-am luat cam scurtAcum chiar ca are fata de soldat.Si eu ma hihileam si el saracul mai ca nu dadea din ras in plans.Face baita si il duc la armata, il mai vad maine-n pauza de la 12.Bine cel putin ca-mi e in week-end acasa ca ce ma faceam???Mi-e dor de el, nu de alta

Asa, si sa nu raman datoare si Andrei:acum is bine, m-am 'tratat' cu ceai si rabdare si alimentatie corespunzatoare.Sunt cam anti medicamente si o iau intai pe natural daca se poate, desigur.

Va pup si o seara linistita si bebei sanatosi!

'Fiecare dintre noi este un inger cu o singura aripa.Si nu putem zbura decat imbratisandu-ne unul pe celalalt.'

http://www.unet.univie.ac.at/~a0209879/botez.html
Iubi si Phillip (6.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amuleta spune:

Babee, eu m-as incumeta la al patrulea, daca o sa am ajutor de la parinti !~


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saphir spune:

LA MULTI ANI COPILASILOR NOSTRI

Matei

Saphir si Amos Daniel (26.02.04)
http://community.webshots.com/user/ClimAmos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Emilly spune:

La multi ani Matei!

LA MULTI ANI COPILASI !!!

Fetelor voi le dati puiutilor zeama de supa cu biberonul???

multumesc pentru raspunsuri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buli spune:




La multi ani la toti copiii!!!


si lui Matei in mod deosebit

Anca si bebitza Matei (data nasterii - 1 ianuarie 2004)

http://community.webshots.com/user/ancutza124

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buli spune:

Elena, pai asta nu inteleg eu
daca ii dau fructe la 10 si legume la 14 inseamna ca de la 6 dim la 6 seara nu-i mai dau tzitzi???????? n-o sa ramin fara lapte?

Babee, despre Schonbrunn am una din cele mai frumoasa amintiri din viata mea ... eram in luna de miere si vizitam cind am vazut ca a doua zi va fi concert cu Santana, favoritul meu .... nu mi-a venit sa cred ce noroc pot sa am ... a fost extraordinar

Anca si bebitza Matei (data nasterii - 1 ianuarie 2004)

http://community.webshots.com/user/ancutza124

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

La multi ani Matei!

La multi ani bebicilor pentru 1 Iunie!

Babee, felicitari din tot sufletul pentru decizie. Sincer si eu as mai face un BB chiar si maine, insa din pacate inca locuim la 2 camere. De indata ce se va contura casa noua (indiferent ca nu e gata) ma pun si eu pe treaba. Dar va dati seama ca nu anul acesta.

In rest azi am primul examen. Sunt tare stresata, sper sa ma descurc. Monica la tine cum merge sesiunea?

Ioana, daca pui 4 masuri de cereale nu iese un piure? Daca pui doar una cum arata?

Pupici.



Rox si BB Alexandra Maria (10.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana77 spune:

MATEI


LA MULTI ANI TUTUROR COPIILOR SI CELOR CARE AU SUFLET DE COPIL!!!

Roxana
Nu stiu cum iese la 4 masuri de cereala intr-un bibe pt ca eu mai mult de 2 nu pun.
Bafta le examen!!!

Bona Arturicilor le-a adus azi cadou de 1 iunie!!!! 2 Babetele.


Ioana,

YANN
& PHILIP
_28.01.2004_
http://community.webshots.com/user/yannphilip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns didica spune:

MATEI!

LA MULTI ANI COPILASILOR DE ZIUA LOR!


Am aparut si noi.... dupa multa vreme mica mea s-a trezit asta noapte ca sa manance. E drept ca ieri desi a fost vremea aia care te tragea la somn ea nu a dormit decat vreo 3 ore toata ziua si seara a mancat f. putin de obosita ce era.

Astazi mergem si noi la doctor sa vedem ce mai zice. Parca vad va ma intorc si eu cu diagnostic diversificare!
Eu ma gandesc ca atunci cand o sa ii dau supa/piure sa ii pun si putin lapte formula ca sa se obisnuiasca mai usor (si noi mancam piureul cu lapte, nu?)
La voi masa de fructe ce inseamna? Suc sau si pulpa? Eu ma gandesc sa ii fac si un mar copt amestecat cu cereale. Biscuiti nu o sa ii dau decat mult mai incolo. Deocamdata numai cereala (porumb si orez care sunt si fara gluten) si apreea mea e ca sunt si mai sanatoase. Si nici sare/zahar nu o sa folosesc pt. papica (de ce sa ii stimulez aiurea gustul de sarat/dulce, numai ca mi se pare mie ca nu are mancarea gust?)
Supica eu o sa o dau din biberon, piureul cu lingurita. O sa incep sa ii dau supa cu ligurita (canuta) cand o sa reuseasca ea sa tina ligurita in mana, eventual sa manance piureul.
Roxana - eu ii pin o lingurita de cereale la 100 ml lapte si iese un lapte putin mai ingrosat pe care il dau cu bibele cu flux mediu.

Fetelor BAFTA la examene!

Va pup,

Mergi la inceput